15.2.16

Kórejská čierna maska PIL´ATEN recenzia

Najbolestivejšie testovanie v mojej blogerskej kariére. Emócie ešte nevyprchali, tak snáď sa podarilo zachovať ako takú objektívnosť :). Poďme na to. 

monicainessence, pleť, blog, kozmetika, akné, recenzia

Maska je kórejského pôvodu a podľa balenia patrí pod značku MISSHA Group. Je určená na odstránenie čiernych bodiek, odumretej pleti, potlačenie olejovitosti na pleti. Podľa výrobcu je vhodná pre všetky typy pleti (!). 

monicainessence, pleť, blog, kozmetika, akné, recenzia

Konzistencia produktu je polotekutá hmota čiernej farby. Veľmi kompaktná. Perfektne schne, pri odstraňovaní "šuští"a na dotyk sa tvári ako veľmi tenká igelitová taška :). 

monicainessence, pleť, blog, kozmetika, akné, recenzia

Malé balenie obsahuje 6 g produktu, v prípade lokálnej aplikácie (nos, T-zóna) vystačí asi na 3 krát. Na celú tvár spotrebujete celé balenie. Dá sa kúpiť aj v plnom balení (obsah 60 ml), najlacnejšie cez ebay, alebo na slovenských stránkach podobných zľavomatu

monicainessence, pleť, blog, kozmetika, akné, recenzia

Odporúčaná doba schnutia je 15 až 30 minúť. V prípade lokálnej aplikácie schne už oveľa skôr. odporúčam si dať záležať na aplikácii, masku naniesť v poriadnej súvislej vrstve (treba sa vyhnúť obočiu!) a dôsledne si počkať na to kedy povrch bude dokonalo suchý a hladký. Uľahčí Vám to odstraňovanie a maximálne využijete jej účinky.

monicainessence, pleť, blog, kozmetika, akné, recenzia

Odstrániť masku bol veľký boj, dokonalo priľnula k pleti a zlupovanie bolo naozaj bolestivé. Krásne stiahla odumreté bunky, pleť bola hebkejšia a jemnejšia a tento stav pretrval aj na druhý deň. S výraznými čiernymi bodkami si veľmi poradiť nevie, male čierne bodky odstráni relatívne dobre, ale tiež ich ostáva ešte dosť. Na fotografii nižšie môžete pekne vidieť všetky nečistoty, ktoré dokázala stiahnúť.  Pleť neostáva po aplikácii suchá. 

Ešte sa vrátim k bolesti pri odstraňovaní. Určite to závisí od typu pleti, či je pleť hrubšia,  aký je prah bolestivosti. Ja som si myslela, že ho mám celkom vysoko, po tomto testovaní názor mením. Naozaj mi nebolo všetko jedno :) Ak máte na tvári jemné chĺpky, pleť je tenšia a citlivá bolesť bude ešte intenzívnejšia. Keď si zhodnotím finál stav pleti a pocity pri testovaní, tak výsledok je NIE a NIE a NIE. K pleti sa treba správať šetrne a toto je naozaj drasťárna.

monicainessence, pleť, blog, kozmetika, akné, recenzia

Veľké prekvapenie prišlo pár minút potom, ako som masku stiahla dolu (odporúčam ísť od brady smerom hore). Fotka nižšie krásne zobrazuje moju reakciu, ktorá na pleti ostala ešte tak zo dve hodinky a to som ju výrazne skľudňovala biominerálnou vodou od Syncare. Pleť bola podráždená, statočne sálala teplo a bola veľmi citlivá na dotyk všade, kde sa maska nachádzala. či je to zložením, alebo spôsobom aplikácie, neviem ... . Ale znova to zažiť nechcem. A keď si porovnám to, ako sa v Japonsku starajú o pleť  ako ju hýčkajú ako v bavlnke, tak mi toto kórejské trápidlo príde ako veľmi dobrá recesia :). 

Zloženie: water, polyvinyl alcohol the daily dye, glycerol, propylene glycol, the diazonium imidazolidinyl urea, iodopropynyl butyl carbamate, glycol, flavor

monicainessence, pleť, blog, kozmetika, akné, recenzia

Toto testovanie bol celkom masaker, akokoľvek ľúbim východné kozmetické značky, táto maska veľké nie. Ani lokálne. Všeobecne by som ju asi mohla odporučiť ženám s výrazne mastnou pleťou, ale nedá sa mi, keď sa všetko poráta, naozaj za to nestojí.  Radšej sa pleti budem venovať tak ako sa patrí, aby čierne bodky vznikali čo najmenej. 

Aký najbolestivejší zákrok ste na sebe vyskúšali? Mali ste zvláštne reakcie? 


11.2.16

Riasenka VAMP! PUPA Milano recenzia a giveaway UZAVRETA

Riasenka VAMP! patrí medzi jeden z najpredávanejších PUPA produktov v domovskom Taliansku. Je označovaná ako produkt, ktorý Vám zabezpečí veľké riasy a nadmerný objem a la efekt umelých rias.

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Je dostupná v šiestich krásnych a sýtych odtieňoch: 100 extra čierna, 200 čokoládovo hnedá, 300 tmavo modrá, 301 kráľovsky modrá, 400 fialová a 500 zelená (link). Sú oftalmologicky testované, vhodné pre citlivé oči a nositeľky kontaktných šošoviek. Odporúčaná cena je 8,9 € a doba spotreby 6 mesiacov od otvorenia. 

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Riasenka má veľmi pekné balenie. Oceňujem jeho "svietivosť" ľahko sa potom hľadá medzi ostatnými produktami na oči :). Kefka má klasické štetinky a kefku, ktorá je v strede zúžená. Takto riešený tvar kefky a dĺžka jednotlivých štetiniek mi nevyhovuje. Koniec aj začiatok sú pre moje potreby relatívne veľké a naberajú veľmi veľa produktu. Ten keď neobtriem, tak si pri aplikácii vždy zašpiním horné viečko. Čo v prípade výrazného tmavého líčenia vidieť nie je. Ale ráno, alebo pri easy líčení to robí problém a nemám trpezlivosť si vždy vatovými tyčinkami čistiť okolie. 

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Oceňujem sýty čierny pigment a schopnosť obaliť jednotlivé riasy. Už po prvej vrstve sa stanú sympaticky výrazné. Ďalším problémom je jej výdrž. Po pár hodinách sa pri spodnej línii oka začínajú vytvárať malé mapky a to dokonca bez ohľadu, či riasenku aplikujem aj na dolné riasy, alebo nie. Odličuje sa pomerne dobre, ale radšej na ňu používam olejový odličovač, je to rýchlejšie. Počas testovania som nezaznamenala žiadnu alergickú reakciu a znáša sa dobre aj s kontaktnými šošovkami.

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Ako môžete vidieť na fotke nižšie moje riasy sú vytočené, dlhé a výrazné. Jediné, čo mi je riasenka schopná dodať je objem a ľahkú zlepenosť, keď nedávam pozor na množstvo produktu. Sympatická je však krémovosť produktu a to že riasy nezaťažuje a "vytočenie" drží celý deň.

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Riasenka má dosť veľký úspech aj v recenziách aj na Slovensku aj vo svete, mne nesadla.
Chválim ale výraznú sýtosť čiernej a objem. Obstojne s ňou dokážem riasy vypiplať, keď som nalíčená na tmavo, obtriem dostatočne kartáčik o papierovú vreckovku a neriešim otláčanie produktu na horné a dolné viečko. Vtedy je efekt naozaj výrazný, ako napríklad na tejto mobilovke.

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

GIVEAWAY

PUPA je veľmi veľkorysá a posiela blogerkám obrovské balíky. Mne bohato stačí jedna VAMPka!  a Vám poputujú ďalšie tri a to rovno v špeciálnych balíčkoch. Kde okrem tejto riasenky nájdete aj fešné kozmetické taštičky a kliešte na riasy/miniverziu ceruzky MULTIPLAY/tampóny na odličovanie očí. Sady sú dostupné aj v normálne predajniach.

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Podmienky:
1) sledovať blog MONICAINESSENCE.COM (FBGoogle +TwitterBloglovinInstagram)
2) pod článok vložiť komentár, kde sa bude nachádzať Váš email a o ktorú z taštičiek máte záujem. Výhercovia budú TRAJA a losovať budem 15.2.2016 ráno . A zapojiť sa môžete z akéjkoľvek krajiny.

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Máte skúsenosti s VAMP! riasenkou? Alebo máte inú PUPA Milano favoritku? A ešte nezabudnite na špeciálnu valentínsku akciu v predajniach! 

oči, výrazné oči, makeup, líčenie

Zoznam predajní: BRATISLAVA : Aupark, Bory Mall, Eurovea, Avion;  NITRA: Mlyny; POPRAD: Forum; TRNAVA: City Arena; PIEŠŤANY: Aupark; ŽILINA: Aupark; KOŠICE: Aupark; BANSKÁ BYSTRICA: Europa


9.2.16

Energizujúce krémy SOTHYS Paris recenzia

Pamätáte si až nadmieru oslavnú recenziu na Booster Sérum od Sothys Paris? A viete ako som dopadla o pár mesiacov neskôr? Že som si kúpila ďalšie balenie :). V tejto recenzii si môžete prečítať moje dojmy po niekoľkomesačnom používaní denného a nočného krému, ktoré pochádzajú z rovnakej rady. 

monicainessence, rozžiarená pleť, test, bez vrások, antiageing, vypnutá pleť

Základom Energizujúcej starostlivosti je veľmi odolná rastlinka - sibírsky ženšen. Tá je hlavne známa pre svoju schopnosť prispôsobiť sa nepriaznivým podmienkam. Ako súčasť tohto produktové radu pomáha v spolupráci s aktívnymi zložkami (výťažky z kvasníc, ryžové peptidy, kys. glykolová, ... ) pleť:
  • CHRÁNIŤ - pomáha jej sa vyrovnávať so záťažami vonkajšieho prostredia;
  • REGENEROVAť - stimuluje a zrýchľuje bunkové procesy a ROZJASŇOVAŤ .
Energizujúci rad tvorí v prvom rade Salónna kúra, ktorú dopĺňajú produkty na domáce použitie. EE krém, "najsamsupersérumnasvete" a dnešné dva krémy. 

monicainessence, rozžiarená pleť, test, bez vrások, antiageing, vypnutá pleť

Keďže sa nachádzame v luxusnejšej kategórii produktov, patrí k nim aj veľmi krásne balenie, ktoré bude ozdobou nejednej kúpeľne. Tégliky sú vyrobené z kvalitného plastu, ktorý sa tvári takmer ako sklo (v prípade vrchnáku ako kov). Prežijú aj drsnejšie zaobchádzanie. Pod vrchnáčikom nájdete ešte plastovú krytku. Si plne uvedomujem, že téglik pôsobí luxusnejšie, ale pri tak drahom produkte, by som z hľadiska hygieny a praktičnosti veru pumpičku aj prijala. 

monicainessence, rozžiarená pleť, test, bez vrások, antiageing, vypnutá pleť

Oba krémy majú zhodne po 50 ml a stoja každý 79 €. Množstvo produktu v balení adekvátne sadne na odporúčanú dobu spotreby (6 mesiacov). Treba pri nich rátať s výraznejšou parfumáciou.

monicainessence, rozžiarená pleť, test, bez vrások, antiageing, vypnutá pleť

V ponuke nájdete dva denné krémy - Energizujúci denný krém (pre normálnu až zmiešanú pleť)  a Energizujúci denný krém confort ( normálnu až suchú pleť) a ich nočnú verziu, ktorá je vhodná pre všetky typy pleti. 

monicainessence, rozžiarená pleť, test, bez vrások, antiageing, vypnutá pleť


Jeho cieľom je obnovovať vzhľad pleti počas noci, vypínať kontúry tváre a zabezpečiť, aby pleť vyzerala ráno žiarivejšie. Hlavnými účinnými látkami sú : extrakt zo Sibírskeho ženšenu, štiepená kyselina glykolová, výťažok z kvetu Sofory a ryžové fytosteroly. 

Na moje prekvapenie má oveľa jemnejšiu a ľahšiu textúru ako denná verzia. Vynikajúco sa vstrebáva. Pleť zanecháva po prebudení rozžiarenú a zjednotenú. Vďaka obsahu kys. glykolovej čiastočne exfoliuje a pleť je ráno hebká a vypnutá. Hlavným cieľom je zvýšiť jas a žiarivosť pokožky. Hlavné účinné látky sú extrakt zo Sibírskeho ženšenu, kvasnicový a ryžový extrakt na podporu ATP (adenosine triphosphate - je komplex účinných látok určený k podpore a udržaniu mladistvej pleti - dodáva energiu bunkám k regenerácii) a extrakt z Vlčieho bôbu.

Má hutnejšiu a bohatšiu textúru (verzia pre normál/zmiešanú pleť je ľahšia), má dlhšiu dobu vstrebania. pri nanášaní makeupu odporúčam počkať aspoň pol hodinku (pri menej dehydrovanom type pleti). Pri dennej verzii by som tiež privítala SPFko, vyriešilo by to mnohé. Napriek pomalšiemu vstrebávaniu však oceňujem schopnosť zanechať pleť žiarivú. 

monicainessence, rozžiarená pleť, test, bez vrások, antiageing, vypnutá pleť

Keď som testovala salónnu kúru, sama som bola prekvapená, ako veľmi bolo vidieť zmenu pleti a očakávania od krémov a séra boli privysoké. Oba krémy som vypotrebovala do dna dnúceho a horko na konci zaplakala. Testovala som ich v spolupráci s Booster sérom a aj bez neho. Samozrejme, že sérum pomáhalo s avizovanými účinkami najviac ako mohlo, ale aj pri samotnom použití bolo vidieť aká je pleť rozžiarená, hebká, svieža, vypnutá, makeup sa na ňu aplikoval zľahka, dobre držal. Ako som už spomínala pri recenzii séra, platí to aj pre tieto krémy. Zabudla som na svoje oleje a užívala si naozaj krásnu pleť, takmer bez akné a začervenaní. Okolie mi pleť chválilo, ja som svoju pleť zbožňovala a tá zmena bola veľmi viditeľná. Úprimne by ma zaujímalo, aké výsledky majú ženy s týmito produktami po 40tke alebo 50tke, keď už ja dokážem rozpoznať rozdiel. Musím vyzistiť :). 

Jedna vec, ktorú si treba objektívne priznať je, že cena oboch produktov je obrovská. Je už asi na každej z nás, či je ochotná do pleti raz za pol roka toľko investovať, alebo nie. Sama s tým bojujem, podľahla som pri sére, ale to je produkt, bez ktorého vôbec neviem, či dokážem existovať :). Zatiaľ som náhradu nenašla. Sérum účinkuje aj bez týchto dvoch zázrakov, ale s nimi, to bolo iná káva.  Rozžiarujúca, hydratačná a luxusná :) a obávam sa, že ku krémom sa v budúcnosti asi vrátim ... 

monicainessence, rozžiarená pleť, test, bez vrások, antiageing, vypnutá pleť

Akú najväčšiu sumu ste ochotné venovať kozmetickému priemyslu pri nákupe produktov ? Vnímate rozdiely v rôznych cenových kategóriách protivráskovej starostlivosti?