11.9.16

Canary Wharf (LONDON) a zopár noviniek

Canary Wharf je jedným z dvoch finančných centier Londýna. Nachádza sa na Isle of Dogs a  v 18. a 19. storočí patrilo toto miesto medzi najrušnejšie prístavy sveta. Momentálne tu nájdete viac než 1,500,000 m2 kancelárskych a obchodných priestorov.
Prvý krát sme CW navštívili zrána a boli sme veľmi zvedaví ako veľmi rušné toto miesto je. Na naše prekvapenie, vôbec nie je. Všetci pracujúci sú poctivo usadení v kanceláriach a objavia sa iba pri príchode a odchode z práce. Toto Vám dáva obrovskú výhodu užiť si toto miesto plné mrakodrapov, malých námestí a podzemných obchodov v kľude a s úžasnými obrazmi a výhľadmi. Vôbec sa to nedá porovnať s newyorským Wall Street a dolným Manhattanom, kde sa to hemží kravaťákmi a ženami v biznis kostýmčekoch po celý deň.
Ak plánujete návštevu, vyberte sa tu mimo hodín, kedy sa začína a končí pracovný deň, alebo cez víkend. V prípade pršania a túžby po nákupoch, využite možnosť a prejdite si podzemné nákupné stredisko, ktoré nájdete pod mrakodrapmi. Potom si kúpte dobrú kávu, sadnite si na múrik na Canada Square a vychutnávajte si pokoj medzi skvostnými výškovými budovami. Alebo sa zatúlajte k rieke a poprechádzajte sa pri nej a objavte malé prístavy s loďkami a čajkami.
Už pri prvej návšteve sme vedeli, že sa vrátime opäť, v krajšom počasí a pôjde s nami aj zrkadlovka. Pózovať bola aj zábava, ale celkom makačka, modelka zo mňa nebude, stále ma to viac baví na opačnej strane. Nakoniec nám fotenie prerušil ku koncu security pán z budovy vzadu na nižšej fotke, tak sme si už neskôr užívali CW už len ako turisti :).


 

Je to dva mesiace čo sme prišli do Anglicka. Čas letí neskutočne, obaja už poctivo pracujeme a tak času na objavovanie mesta a okolia je pomenej. Momentálne máme dni voľna rozdielne, pracovné smeny tiež úplne naopak, tak sú nám vzácne každé chvíľky, ktoré môžeme spolu stráviť, či už doma, alebo objavovaním milión vecí, ktoré Londýn ponúka. Angličtina sa zlepšuje každým dňom, a ako som sa veľmi bála, že nebudem vôbec rozumieť (aj keď paradoxne v AJ som bola veľmi často), dá sa to a cítim sa každým dňom v speakovaní komfortnejšie.
Občas sa musím zastaviť a popremýšlať ako veľmi rozdielny život teraz máme. Obaja sme odišli z kancelárskych pozícií s na SVK veľmi slušnými platmi a začíname od nuly, ako normálna "pracujúca" prisťahovalecká trieda. Veľmi ma to učí, motivuje k trpezlivosti, robiť všetko najlepšie ako viem, a ísť si pomaly a postupne za tým, prečo sme tu. Dáva mi to úplne iný pohľad na veci a iný náhľad na Slovensko a to čo sme v ňom zanechali.

Začínať odznova nie je med, vedeli sme to dopredu, prežiť to, je iná liga. Určite nás ešte veľa ťažkého čaká, byť ďaleko od rodiny, domova a kamarátov je tiež občas zaujímavé, ale všetko sa dá zvládnúť, keď sa chce. Dokonca aj to veľké klišé "hlavne nech sme zdraví" zrazu nadobudne úplne iný rozmer, keď ste v cudzej krajine s pokazeným žalúdkom a kŕčmi v bruchu, prípadne so zápalom močového mechúra (true story pre oboch).
Po Brexite je tu zatiaľ stále ticho a žiadne vyhosťovanie :) sa zatiaľ nedeje. Minulý týždeň som si bola vybavovať National Insurance Number, všetko išlo zatiaľ hladko a bez problémov, úradníci žiadne problémy nerobili a tak dúfam, že tu budeme môcť ostať ešte dlhú chvíľu a pokúsiť sa o to, prečo sme sem prišli:).


Majte krásny zvyšok víkendu a celý týždeň.

Košeľa: slovenský číňák ako súčasť kostýmu na Halloween (detská)
Nohavice: Primark Anglicko
Bunda: slovenský sekáč
Náhrdelník: KIK Slovensko
Batoh: Picard
Topánky: Marco Tozzi
Rúž: MAC Cosmetic Ruby Woo Retro Matte
7 komentárov:

 1. obdivujem vase rozhodnutie a prajem vela stastia :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Drzim palce Moni je to urcite velmi tazke, ale dobre je, ze ste na to dvaja :) Nech sa dari.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tiež obdivujem Vase rozhodnutia ist do uplne noveho. Zelam vela stastia, aby ste si splnili sny a ciele cim skor. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super fotky. Nech sa vam obom dari Monika! B.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja študujem v Londýne na univerzite a začiatky rozhodne nie sú med lízať, no akonáhle človek nabehne na ich systém a trochu sa zabýva, všetko už ide ľavou zadnou. :) Držím vám palčeky, nech sa vám darí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem! je to kazdym dnom lepsie a lepsie!A pozerala som tvoj blog a velmi sa mi paci, keby hladas sparing partnerku na beauty nakupy, som za :)

   Odstrániť