11.4.16

Prírodná levanduľová sada PONIO recenzia

Na otestovanie produktov od slovenskej prírodnej značky PONIO som sa chystala snáď večnosť. Ale poznáte to, vždy je niečo čo treba skúsiť a kozmetických možností toľko, že niektoré položky z wishlistov si "hovejú" v zozname roky. Našťastie zasiahol kozmetický osud a ako sa ku mne dostali info o nových baleniach pazúchov a opätovné chvály na tuhé šampóny, som okamžite poslala objednávku. 

prirodne zlozenie, potenie,masaz, oleje, levandula, mata, starostlivost

Ktoré produkty objednať, bolo dosť jednoduché. Pre levanduľového nadšenca nebolo už inej cesty ako vyskúšať sadu štyroch produktov, ktoré boli v tej dobe ponúkané pekne spolu, v sade-levanduľovej.

prirodne zlozenie, potenie,masaz, oleje, levandula, mata, starostlivost

Objednávala som na Sashe.sk za 21,3 €. Vo vnútri som si našla šampúch Dvojitá Levanduľa, doedorant Levanduľa a Mäta, masážna kocka Dvojitá levanduľa a mydlo Levanduľa & Verbena. Momentálne už nie je táto sada v ponuke, ale nájdete v ich ponuke krabičku, do ktorej si môžete krásne nakombinovať 3-4 (podľa veľkosti) produkty, ktoré chcete.

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivostZačneme zľahka a stručnejšie. Ich mydlá sú robené metódou za studena, s vyšším obsahom olejov a tak sú ideál pre ľudí so suchou pokožkou. Neobsahujú žiaden živočísny tuk (sú vegánske) ani palmový olej, iba kakaové maslo. Sú ručne krájané a každé iné. 

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Moje dojmy budú veľmi stručné. U nás mydlá vo veľkom spotrebováva manžel, pri klasických mu vadí pocit sucha a pri používaní tohto krásne voňajúceho mydla nehlásil žiaden pocit suchosti ani zvláštnej vône (pôvodne to bolo okomentované ako OK. ale keďže viem, čo mu vadí, napísala som to takto blogersky :)). Mydlo už na dotyk pôsobí veľmi krémovo a treba rátať s výraznejšou vôňou. Konzistencia počas používania nie je ani mazlavá, ani sa nerozsýpa. Čo už sa nám pri niektorých mydlách stalo, aj keď dávame pozor na skladovanie. Produkt medzičasom podobne ako pazúchy zmenili obal (link). A ten pocit, keď si vybaľujete mydlo z papiera ... :)


darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

INGREDIENTS (Zloženie): Olea Europaea Oil (olivový olej), Cocos Nucifera Oil (kokosový olej), Theobroma Cacao Seed Butter (kakaové maslo), Aqua (voda), Sodium Hydroxide (hydroxid sodný), Ricinus Communis Seed Oil (ricínový olej), Persea Gratissima Oil (avokádový olej), Lavandula Angustifolia Oil (dva druhy levanduľovej silice), Lavandula Angustifolia Flower (kvet levandule), Malva Sylvestris Flower (kvet slezu), Linalool*, Limonene*

* vyskytujúce sa prirodzene v siliciach;

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost


Je vyrobená unikátnou metódou temperovania pre zachovanie jemnosti a krémovosti. Obsahuje presný pomer kakového a bambuckého masla. Ideálna je citlivú a a veľmi suchú pleť. V zime pre všetky typy, bez výnimky :).

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Vzhľad "kocky" je absolútne famózny a poteší nejednu ženu. Mne až ľúto bolo ju začať používať. Vonia celkom intenzívne- levanduľovo. Kvietky na povrchu sa dajú bez problémov dať dole, aby nebránili bezproblémovej aplikácii.
Je možné ju použiť dvoma spôsobmi. Ako predpovedá názov :) tak na masáž, alebo ako náhrada telového mlieka, krému na ruky, nohy, lakte. Pri dotyku s pokožkou sa kocka začne pomalinky rozpúšťať a meniť sa na maslo. Míňa sa veľmi pomaly, keďže produkty na poriadne "premaslovanie" tela stačí fakt minimum. Tesne po aplikácii nie je žiaden lepivý pocit, ostáva len hebká a levanduľovo voniaca pokožka. Používať ju na noc je najsamsuper, levanduľový raj v priamom prenose a krásne sa zaspáva. Pocit hydratácie a hebkosti vydrží až do ďalšieho sprchovania.

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Pri masáži nechávam kocku roztopiť trochu viac a zvládnete s ňou bez problémov niekoľko kvalitných minút masírovania bez toho aby niečo drhlo a stekalo. Odporúčam mrknúť aj ostatné verzie. Najmä ak si potrpíte na čokoládové masáže:). 

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Masážna kocka obsahuje bambucké maslo, tak opatrne v prípade alergie na orechy (produkt je vegánsky).  Predáva sa v dvoch verziách, moja má 50g/4.8€ (väčšia 100g).  Odporúčam skladovať na tmavšom, chladnejšom mieste.

INGREDIENTS (Zloženie): Theobroma Cacao Seed Butter (kakaové maslo), Butyrospermum Parkii Fruit Butter (bambucké maslo), Lavandula Angustifolia Oil (silica - levanduľa 40/42, levanduľa angustifolia), Lavandula Angustifolia Flower (kvet levandule), Malva Sylvestris Flower (kvet slezu), Linalool*, Limonene*, Geraniol*

* vyskytujúce sa prirodzene v siliciach


Rozmaznaná klasickými šampónmi (pretože ľahká aplikácia) sa mi v poslednej dobe vracalo svrbenie pokožky hlavy, ktoré neprestávalo. Ako ďalšiu možnosť som začala riešiť prírodné šampóny. Skúšala som tekuté, ktoré mi veľmi nevyhovovali. Lucka si roky chválila tuhé šampóny, takže keď som zbadala Levanduľovú sadu a šampúch v nej, už vážne nebolo o čom a nakúpila som.
Aplikácia je very easy. Stačí na poriadne mokré vlasy, produktom pošúchať po vlasoch a poriadne rozpeniť prstami. Na moje prekvapenie pení perfektne. Keď mi vlasy obsahovali veľa stylingových prípravkoch, umývanie som opakovala. 
A poďme k účinkom. Svrbenie vlasov prestalo, znížilo sa ich mastenie a stali sa perfektne upravovateľnými. Vlasy mi spevneli !!! a po umytí ostávali krásne lesklé. Absolútne ma prekvapil počet vlasov vypadnutých pri fénovaní. Pri klasických šampónoch som s obavou dvíhala brvy, pri tuhej prírodnej verzii je vypadávanie vlasov minimálne (aj na radosť nášho vysávaču :)). Tiež si absolútne užívam vôňu vlasov po umytí. To treba zažiť :). 

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Šampúch nájdete v dvoch veľkostiach. Menší (30g) mi vystačil asi na mesiac. Predáva sa v papierovom vrecku. Odporúčam, ho ale skladovať v krabičke. Je to ideálna vec na cestovanie, nemusíte riešiť, či máte zo sebou tekutinu, ako veľký šampón vziať a tak :). Ponio obohatilo svoju ponuku aj o prírodné kondicionéry a tie sú veru na pláne tiež. Pre tie z Vás, ktoré sú zvyknuté na kondicionéry, ich budú potrebovať aj pri šampúchu. Šampúchy neobsahujú SLS, SLES, parabény, silikóny ani umelé parfémy. Glycerín je rastlinného pôvodu. Takže vegánska záležitosť.

Zloženie: tenzidy (Sodium Cocoyl Isetionate - derivovaný z kokosového oleja, Sodium Lauryl Sulfoacetate - derivovaný z kokosového a palmového oleja), žihľavový odvar, čerstvá citrónová šťava, panenský fair trade kokosový olej, rastlinný glycerín, pantenol, spirulina, prírodné silice (bulharská levanduľa, francúzska levanduľa 40/42), zelený oxid.

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost


Póniovský pazúch je ďalšou záležitosťou, ktorá sa stáva absolútne nevyhnutný produktom osobnej hygieny (ňah, musela som :)). 

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Hlavnými jeho zložkami sú silice francúzskej levandule a mäty piepornej. Určite zaujme čistou, sviežou, stredne intenzívnou vôňou. Keďže sa jedná o deodorant, produkt nebráni poteniu, ale vďaka antibakteriálnym účinkom absolútne zabraňuje rozkladu potu. Práve toto bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodla investovať do prírodného produktu, pretože v poslednej dobe som mávala s týmto problém. Nemám ho ešte otestovaný v lete, ale šport (beh, turistika), nárazové potenie zvláda excelentne a žiadne zvláštne vône necítim :). 

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Produkt je balený v papierovom obale (s excelentným dizajnom). Aj napriek pôvodu materiálu obal drží, zvláda cestovanie. Zo začiatku som bojovala s aplikáciu. Konzistencia produktu je oveľa tuhšia ako pri klasickým a doteraz testovaných deodorantoch. Ideálne je ho nanášať na vlhkú pokožku (po sprchovaní), alebo ho jemne prstom navlhčiť kvapkou vody a produkt sa relatívne bez problémov rozotiera po pokožke (odporúčané je ho nahriať pokožkou tela, ale to som si netestovala, postačuje mi spôsob aplikácie takýto). Jeho vôňa vôbec neruší a absolútne mi vyhovujú jeho účinky, ktoré bez problémov pôsobia celý deň. Až tak, že som stratila motiváciu nakupovať akékoľvek nové klasické deodoranty.

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Cena je síce vyššia ale v porovnaní s obsahom adekvátna, o účinkoch ani nevravím. 7,1 €/ 75 g. Jedná sa o produkt vegánsky, obal je recyklovateľný a produkt prírodný.

INGREDIENTS(Zloženie): Sodium Bicarbonate (bikarbonát sodný), Cocos Nucifera Oil (kokosový olej), Helianthus Anuus Seed Oil (slnečnicový olej, SK), Hydrogenated Cetyl Olive Oil Esters (olivový vosk), Kaolin (kaolín), Olea Europaea Fruit Oil and Hydrogenated Vegetable Oil (olivové maslo), Helianthus Annuus Wax (slnečnicový vosk), Talcum(talok), Lavandula Angustifolia Oil (silica - levanduľa), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (rozmarínový extrakt), Mentha Piperita Oil (silica - mäta pieporná), Linalool*, Geraniol*, Limonene* 

* obsiahnuté prirodzene v siliciach

darcek, vegan, prirodna kozmetika, monicainessence, starostlivost

Poznáte značku PONIO? Skúšali ste tuhé šampóny a prírodné deodoranty? Aké máte skúsenosti? Skúšate prírodnosti v týchto kategóriach, alebo ste verné klasike ?
A aj keď som si sadu nadelila sama sebe, určite je to skvelý nápad ako darček pre akúkoľvek prírodnú nadšenkyňu.

Celý koncept  PONIO je perfektný, ekologické obaly, recyklovateľnosť, prírodné produkty (ich účinky) a vegánske zloženie tvoria z tejto značky veľký predpoklad na vývozný artikel. Akože FAKT!


21 komentárov:

 1. Ja som zatiaľ vyskúšala od Ponio len dezodorant ,ale mne jeho ochrana nestačí :/

  Lavandula Diary

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nestaci ako protipotiaca zalezitost? alebo protivoniaca? :)

   Odstrániť
 2. Tak to je nádhera ♥ Nie je nič lepšie ako keď dokáže produkt zaujať výnimočným balením, predsa len už mám po krk všetkých tých plastových túb a podobne... O značke som ešte nikdy nepočula, ale rozhodne si od nich niečo v budúcnosti zadovážim. Nalákala si ma hneď na niekoľko produktov :)

  CRYSTAL PEOPLE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to ma tesi, obaly su to fakt krasne a zaujimave a halvne teda ekologicke, co je dalsi bod k plusu. A urcite daj vediet dojmy!

   Odstrániť
 3. Musim sa pridat k Lavandula Diary, ani mne deodorant nestacil a nepacila sa mi ani jeho konzistencia, ale verim, ze si najde vela dalsich priaznivcov. Sampuch ma tiez velmi neohuril, mam ovela lepsie vlasy aj pocit z klasickeho samponu, no na cestovanie moze byt. Velke plus a odporucanie davam masaznej kocke, vanilkova bola uuuuzasna a planujem nakup dalsich :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ked som si prvy krat umyla vlasy s tuhacom, tak osm normlane nechapala z vlasov. Mne nastastie sadol a tesim na vyskusanie ostatnych verzii. Masazna kocka bola u nas velke prekvapenie, som sa k nej zo zaciatku velmi ani nemala, teraz mozem hodnotit ako skvely produkt a vedela by som si predstavit s tym fungovat roky. A aj ako sampuch je to prakticna vec na cestovanie.

   Odstrániť
 4. Priznám sa že o tejto značke som ešte nepočula ale ten deodorant a masážnu kocku musím proste vyskúšať!

  www.simonazacko.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som si myslela ze je to strasne znama znacka :D som ostala prekvapena, ze nie ...

   Odstrániť
 5. Ahoj Monika, tiez som o tejto znacke doteraz nepocula, ale po precitani mam silnu chut vyskusat sampon a dezodorant. Vdaka za tipy, pekny den! B.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Podobne prajem! Ak sa ti bude chcieť ísť aj do tej masážnej kocky, prihoď aj tú. Je to naozaj zaujímavý produkt :)

   Odstrániť
 6. Mala som vzorku deodorantu, ten mi velmi nesadol, ale masazna kocka a sampuch vyzeraju super, a velmi sa mi paci ze konecne niekto zacal riesit aj obaly na tieto produkty, aby sa to dalo nejako pekne skladovat

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ano ano a este su aj ekologicky! som si istu dobu odkladala kolko zhruba za mesiac vyhodim a na moj vkus prilis vela plastu :D

   Odstrániť
 7. O této značce jsem ještě neslyšela, ale produkty vypadají krásně a mají krásná balení! Deodorant mi jen tak nějaký nesedí, ale klidně bych ho vyzkoušela :)
  Meet My Lovely World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. v CR najdes PONIO na http://www.fler.cz/ponio :)

   Odstrániť
 8. Znacku Ponio poznam, vyskusala som ich pazuch, nasla som si ho v krabicke z Babickinej zahrady.
  Ja nie som celkym fanusikom bio-eko a bohuzial nepotive ucinky alebo akekolvek ine som pri pazuchu nespozorovala :(.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no skoda, ale tak kazdemu sadne ine, to uplne beriem. Ja som ocakavania velke nemala, bo som uz nejake prirodne deodoranty skusala a nebolo to nic moc, tento je vlastne prvy, ktory sa mi akoze fakt paci.

   Odstrániť
 9. Raz mi doniesla klientka ako darček šampúch od Ponio, žihľavový a bol vcelku fajn ale vadilo mi že ku koncu sa celý roztrieštil a potom zbierať tie úlomky a peniť ich.... neostal tak vcelku pekne do konca. To by až tak nevadilo, ale efekt čistých a nemastiacich vlasov nebol až taký wau. Ale mužovi šampúch sadol a mal ho rád. Teraz používam Oli-oly arganový šampón a paradoxne je určený na suché vlasy, ale robí mi lepšiu službu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je pravda na konci je ta aplikacia komplikovanjesia, ale da sa to vychytat malou sietkou, kde sa akoby zbytky daju (vis ako kedysi byvali klasicke mydla v skolach ?:)

   Odstrániť
 10. Já bych ráda vyzkoušela tuhý šampon, ctu samé chvály :))

  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/2016/04/tip-vonavy-obchod.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. v prípade ze mas jemne vlasy fakt odporucam!

   Odstrániť
 11. s Ponio mam velmi podobne skusenosti ak ty...sampuch paradny, funguje lebo som sa trafila do vhodneho typu. a iny deodorant ako ich pazuch viac nekupim. som potiaci sa typ a bola som skepticka, ale robi rovnaku pracu ako hlinikova rexona, co je ovela horsia volba. plus je to prirodne, vegan, u mna top telova kozmetika z tejto eko kategorie. pletovu som u nich neskusala, mozno aj na to pride

  OdpovedaťOdstrániť