27.4.15

Everyday Broccoli facial mask sheet SKINFOOD recenzia

Ahojte,
pri potulkách Bangkokom som v jednom obchodnom dome pri hľadaní balerínok a jedla objavila predajňu kórejskej značky SKINFOOD. V predajni okrem Hello! nevedeli ani slovko po anglicky, takže som len zbežne prešla sortiment a zastavila sa pri vzorkách a maskách. Nakoniec som na rýchlo vzala vzorku z jedného séra, ktoré mali označené ako "best seller" a brokolicovú masku (pretože brokolicu som si na pleť ešte nikdy nedávala), o ktorej bude dnes recenzia. Toľko k histórii nákupu, poďme na dojmy.
starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

SKINFOOD Everyday Broccoli Facial Mask Sheet je maska s brokolicovým extraktom, ktorá má po aplikácii zabezpečiť pleti hydratáciu a zdravý "glowy" vzhľad. Maska patrí do kolekcie TIME MAGAZINE´S CHOICE OF 10 FOODS  a okrem nej tu nájdete aj napríklad rajčinovú, zo zeleného čaju, orechovú, šošovicovú, olivovú, pomarančovú, jogurtovú a borievkovú. 

starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

Maska sa aplikuje na tvár pomocou látky (predpokladám, že bavlna), nechá sa na tvári pôsobiť 10-15 minút. Zvyšky masky po aplikácii je potom možné rozotrieť na krk a dekolt napríklad. 

starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

Konzistencia masky po otvorení je hutnejšie sérum. Sérum veľmi pekne a čisto vonia, po vôni brokolici ani chýru ani slychu. Po aplikácii na tvár pocítite chladivý pocit na tvári, takže by bola ideálnejšia na použitie ráno (ja som testovala večer). Inak chladivý pocit nebol až tak rušivý, ale pre niekoho, kto už má rád večer teplo a kľud, tak to môže byť zľahka nepríjemné. Veľkosť látky mi na tvár sadla akurát, šírkou dokonale, výškou by mohla byť o piaď vyššia, ale v porovnaní s ázijskými typmi tváre, mi sadla v podstate bez problémov.

Množstvo séra v maske je akurát. Počas aplikácie z látky nič nesteká, s čím som sa už pri podobnom type masiek stretla. Po nanesení som počkala cca 15 minút, masku stiahla z pleti a následne ešte votrela do tváre a dekoltu. Čakala som asi 10 minút a následne som si musela ísť opláchnuť tvár, pretože mi ostal ľahko lepivý pocit na tvári, ktorý mi vadil.

K účinkom: hydratácia pleti určite, ale nemám pocit že by sa mi pleť zázrakom premenila na "glowy" zdravú a šťavnatú pleť, ako opisuje výrobca. Na masku som sa tešila, po Thajsku mám pleť unavenú ešte z lietadla, z presunov, špiny , tepla a slnka a po aplikácii sa žiaden zázrak nekonal. V kútiku duše som si myslela, že by mohla odregulovať aj moje začervenania, ale to som si nechala iba v predstavách :). 

starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

Suma sumárum: príjemná osviežujúca, zľahka hydratačná maska, ktorú by som si ale už druhý krát nekúpila, aj kvôli lepivému pocitu a aj kvôli výsledkom. Absolútny maskový priemer až podpriemer.

Zakúpila som ju za 60 thajských báhtov (momentálne v prepočte asi za 1,7 €). A ako bonus som zblízka videla thajského nalíčeného chlapca. Celú pleť na šedo, prosím pekne. A to nebol posledný :).

Stretli ste sa s maskami SKINFOOD? Máte rady túto značku? Čo by ste odporúčali? 


24.4.15

Návrat, predthajskový Štokholm a ako prekvapiť kamarátku VIDEO

Ahojte,
4 týždne voľna a oddychu ubehli ako voda. Ani sa mi veriť nechce, ako rýchlo. Moje voľno začalo posledným marcovým víkendom, kedy som so svojimi najlepšími kamarátkami strávila predĺžený víkend v Štokholme. Dôvodom návštevy boli okrúhle narodeniny Lenky, ktorá sa do Švédska vydala.

Ešte pred dvoma rokmi sme si s babami vymysleli, že jej spravíme šok a prekvapíme ju na víkend jej narodenín. Celé sme to plánovali spolu s jej manželom  a rodinou, bolo nutné aby nemala ani najmenšieho tucha, že sa niečo deje a zároveň bolo veľmi podstatné ju nenápadne udržať doma, pretože mala na ten víkend cestovateľské plány. Do poslednej chvíle sme netušili, či niečo vie, alebo naozaj nemá ani za zrnka tušenia. Veľký klobúk dole patrí jej manželovi, ktorý pre nás chudák aj zľahka klamať musel :). Dopadlo to nad naše očakávania, tie emócie prajem zažiť každej jednej z Vás. Trošku rezervovaným švédom v reštaurácii sme asi spravili zľahka šok, ale v tej chvíli nám to cez tie slzy bolo jedno. Pre nás je veľmi ťažké vycestovať niekde spolu, obzvlášť do Švédska, takže si asi viete predstaviť, aké to bolo, keď sme boli spolu celý víkend a u nej. A tie, ktoré z Vás už na severe boli a viete aké je Štokholm úžasné miesto na život, ma asi chápete úplne :). 


Celý víkend nám začal už vo štvrtok v Bratislave, kde sme prespali a ráno vycestovali na vlak do Budapešti. Presun na letisko bol v našom poňatí ukážkový a bezproblémový. Ak plánujete cestovať, tak odporúčam si nechať na presun zo stanice na letisko hodinku. 

cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy, youtube, video


cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy, youtube, video

cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy, youtube, video

V Štokholme nás vyzdvihol Lenkin manžel, ktorý nás nechal v jednej reštaurácii a išiel vyzdvihnúť nič netušiacu Lenku do centra mesta. Ako to dopadlo je fajn vidieť vo videu. Po potoku sĺz, výkrikov a objatí sme si dali vysmiatu večeru a išli užiť pohodičkový večer na ich byt. V sobotu nás čakala prehliadka Štokholmu, zľahka Gamla Stan a nejaké tie nákupy. 
cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy, youtube, video

Večer sme strávili spoločnou prípravou slávnostného jedla, drinkovaním, spomínaním na všetko možné, užívaním si spoločnosti a prípravami na výlet do nočných ulíc jedného z najkrajších miest, aké som kedy navštívila. 

cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy, youtube, video

Večer dopadol až k ránu. príchod na byt sme dali ako za mlada, tesne pred rozvidnením, vytancované a spokojné a unavené :). 
cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy, youtube, video

Nedeľu sme si užili upršanú, tak sme nakupovali a vegetili, opäť varili a užívali si samé seba :). Vo videu môžete nájsť zopár záberov z nakupovania. Našla som moju obľúbenú Vero Moda a MAKE UP STORE.  Odniesla si do zbierky novú podkladovú bázu od nich a ešte rúž z M.A.Cu. Keďže som bola potom v Thajsku, poriadne recenzovanie ma ešte len čaká. 

cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy

Ak plánujete stráviť predĺžený víkend a neviete kde, určite si vyberte Štokholm, nie je tam úplne lacno, ale stojí to za to. Pre mňa bola toto už druhá návšteva a vždy sa sem rada vrátim. Neskutočne dobre sa tam cítim, všade je veľa zelene, vynikajúce jedlo, obrovské vegánske pulty v potravinách :), móda, ktorá sa mne veľmi páči (až teda na to, že nie je veľmi farebná) a úžasná atmosféra.

cestovanie, prekvapenie, švédsko, šotkhlom, nákupy

Blog sa bude pomaličky rozbiehať, mám veľa restov, veľa recenzií, ktoré na Vás čakajú, určite budú videá aj z Thajska,malá giveaway nejaké líčenia a viac videí, bo máme novú kamerku. Najbližšie ma čakajú dva víkendy v Prahe, kde si budem zdokonaľovať svoje líčiace schopnosti s profesionálmi a v neposlednom rade Vás rada uvidím na stránke ODLICOVANIE.SK, ktorej som súčasťou a v nedeľu od 19:00 do 21:00 ma nájdete prvý krát na chate, kde si môžme spolu podebatiť o dôležitosti odličovania, správnych prípravkoch, postupoch. Ste vítané :) 

odlicovanie.sk

Prajem krásny deň!