7.12.15

Čistiaca pena Milky Mousse Foam Aqualabel SHISEIDO recenzia

Rada AQUALABEL patrí medzi najlepšie predávané produktové rady v Japonsku v kategórii starostlivosti o pleť. Pôvodcom tejto značky je aj u nás dobre známa spoločnosť Shiseido. Predáva sa najviac v drogériách, potravinách, malých obchodíkoch s rozličným tovarom (ak ste cestovali po Ázii, určite poznáte napríklad 7/11 alebo Family Mart) a tak tieto produkty nemáte problém nájsť takmer na každom rohu. Najväčším ťahákom je práve to, že patrí medzi "lacnejšie" značky, ale zároveň sa vyznačuje vysokou účinnosťou a v jednotlivých líniach nájdete široké spektrum výrobkov. AQUALABEL je primárne určená pre ázijské ženy a zameriava sa na intenzívnu hydratáciu (červená rada), bielenie (modrá rada) a proti-vráskovú starostlivosť (béžovo-fialová). 

monicainessence, japanese cosmetics, review, beauty, blog, líčenie, starostlivosť

Milky Mousse Foam (MMF) ako môžete vidieť z farby balenia pochádza z červenej rady, ktorá ako som už písala vyššie je zameraná na intenzívnu hydratáciu. MMF je podľa výrobcu označovaná ako hustá krémovitá pena, ktorá chráni pokožku už počas procesu čistenia vďaka obsahu zvlhčujúcich ingrediencií a kolagénu (špeciálna forma kolagénu, ktorú má zapatentovanú Shisedio).

Japonky sú expertky na dôkladné a časovo náročné čistenie a dokážu použiť aj 4 produkty len na samotný proces čistenia. Tak isto je to aj v tejto rade. Pena je oficiálne odporúčaná ako druhý krok čistenia. Pred jej použitím by ste mali pleť najprv odlíčiť a potom až čistiť a následne ešte tonizovať, použiť mliečko a až potom použiť krém (prípadne ešte aplikovať špeciálnu starostlivosť :). Zľahka komplikované a časov náročné, ale v kombinácii s ich delikátnym zaobchádzaním s pleťou, absolútne chápem prečo vyzerajú, tak ako vyzerajú.

monicainessence, japanese cosmetics, review, beauty, blog, líčenie, starostlivosť

Ja som penu používala samostatne ako hlavné čistenie. Nie je problém s ňou ako tak odlíčiť aj oči. Pena v očiach neštípe, ale pre dôkladné odlíčenie je lepšie odlíčiť okolie očí ako prvé (micelárnou vodou, alebo odličovačom na oči). Na jedno čistenie Vám vystačí malé množstvo. Podľa odporúčania som si vytlačila asi 1 cm produktu, ktorý som navlhčila a vmasírovávaním som aplikovala  na celú tvár. Následne som opláchovala vlažnou vodou. Pena je schopná na prvý krát dokonalo odlíčiť akýkoľvek výrazný makeup a nie je potrebné následné dočistenie. Na záver čistenia som pleť ešte zľahka osušila čistým uteráčikom a až potom aplikovala sérum a krémy. 

Výsledkom je dokonalo čistá pleť, ktorá v mojom prípade neostáva po čistení vysušená ani podráždená. Avšak nemyslím si, že by vyhovovala suchým typom pleti, aj keď je primárne určená na intenzívnu hydratáciu. Pleť ostáva po čistení mäkká s veľmi výrazným pocitom čistoty. Skúšala som pleť ešte dočisťovať micelárkou, ale vôbec nebolo treba. Konzistencia peny je  na prvý dotyk "ťažšia" - krémovo olejovitá a preto som sa trošku obávala, či mi nebude upchávať póry. Nič také sa našťastie nedialo. 

monicainessence, japanese cosmetics, review, beauty, blog, líčenie, starostlivosť

Doba čistenia je krátka a pena je veľmi efektívna, takže si myslím, že je úplne ideálna pre tie z Vás, ktoré bojujú s časom alebo sa im veľmi nechce tráviť dlhú dobu v kúpeľni. Pena vonia po ružiach, určite však vôňa nie je výrazná, skôr ju len cítiť zľahka v pozadí. Počas používania ma veľmi bavila jej konzistencia, kombinácia akoby peny s balzamom mi absolútne vyhovovala a po jemnej masáži počas odličovania si moja pleť vrnela blahom. Pleť fantasticky prijímala následnú starostlivosť a zvyšovala sa účinnosť sér a krémov.  

Ako veľmi penivá pena je som našla na nasledujúcom videu. Mne osobne sa teda takáto pena nepodarila nikdy, práve preto, že produkt napeňujem priamo na pleti. Ale pre predstavu môže byť :).  

monicainessence, japanese cosmetics, review, beauty, blog, líčenie, starostlivosť

Obsah balenia je 130 gramov a pri dennom používaní (ráno aj večer) a doporučenom dávkovaní Vám pena vydrží asi 3 mesiace. Čo pri porovnaní ceny a účinkov je super produkt za veľmi dobré peniaze.

Zloženie: Water, Glycerin, Stearic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Peg-8, Cocaidopropyl Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Glyceryl Stearate Se, Fragrance, Polyquaternium-7, Disodium Edta, Peg-Ppg-35/40, Dimethyl Ether, Sodium Benzoate, Methylparaben, Butylene, Glycol, Propylparaben, Lactic Acid, Magnesium Chloride, Pca, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Calsium Chloride, Hydrogenated Lecithin, Peg-30 Soy Sterol, Soluble Collagen, Trisodium Edta, Citric Acid.

monicainessence, japanese cosmetics, review, beauty, blog, líčenie, starostlivosť

Pre kúpu odporúčam pozrieť ebay, amazon.com. Pena cenovo vychádza zhruba od 15 -23 € v závislosti od poštovného a predajcu. Priamo v Japonsku stojí asi 1000 japonských jenov (+/- 8 €). 

Doma ma čaká ešte hydratačná maska z červenej a modrej rady, ktoré som objavila po krátkych túlaniach japonskými obchodníkmi. Som veľmi zvedavá na výsledok , no a penu si radím do košíčka, že by som sa ešte rada k nej vrátila. 

Mali ste možnosť si vyskúšať japonské produkty určené na čistenie pleti? Ako sa Vám pozdávali? Koľko minút denne venujete starostlivosti o pleť a koľko produktov používate? 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára