1.9.15

Štetce na púder, lícenku a tekuté produkty SONIA KASHUK recenzia

Dnes sa pozrieme na tri štetce známej americkej vizážistky Sonii Kashuk. O štetcoch a  niektorých produktoch jej značky sa šíria internetom zaujímavé názory a recenzie, takže keď som mala možnosť si ich zakúpiť cez švagra, ktorý sa v tej dobe v USA nachádzal, neváhala som a poputovali ku mne ako samovianočný darček. V dnešnom článku nájdete moje skúsenosti po takmer 8 mesiacoch používania. SK prednedávnom zmenila ich dizajn, aktuálny vzhľad nájdete v linkoch pri jednotlivých štetcoch. Spracovanie, tvary, veľkosti a pôvod štetín ostali rovnaké. Inak sa mi nová verzia veľmi páči, vzhľadom na ich cenu ktorá zostala rovnaká, pôsobia štetce ešte luxusnejšie, bytelnejšie a blogersky chtivo :). A už len keď si porovnáte vzhľad verzus cena vyjde Vám prudko kúpiteľná položka.

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec


Sonia Kashuk sa po niekoľkoročnej úspešnej kariére v líčení rozhodla vytvoriť vlastnú líniu kozmetiky a štetcov, ktorá bude kvalitná, inovatívna, v rozumnej cenovej relácii a tiež bežne dostupná priemernej američanke. Tak po vytvorení základných sád sa v roku 1998 rozhodla uzatvoriť partnerstvo so sieťou obchodných domov Target, ktoré majú aj výhradnú zmluvu o predávaní produktov nesúcich jej rukopis. Momentálne ponúka niekoľko desiatok produktov - štetce, dekoratívku a telovú starostlivosť. Pre štetcomaniačky odporúčam preklikať stránku so štetcami, nájdete tam veľmi zaujímavé tvary a vzhľady sád a jednotlivých štetcov.

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec

Štetce ku mne pricestovali individuálne zabalené vo veľmi pevných plastových krabičkách. Nie je problém si ich aj odložiť a skladovať v nich ceruzky na oči alebo pery napríklad.

Po rozbalení Vás uvíta trochu futuristický čierny dizajn s unikátne tvarovanými plastovými rúčkami. Hrdlá štetcov sú kovové. Tvar rúčky predurčuje, kde štetec uchytiť. To je ale pre mňa nevýhoda, pretože občas potrebujem mať štetec pri práci viac pod kontrolou, takže sa mi v rýchlosti stávalo, že sa mi ho nepodarilo dobre uchytiť, tam kde som chcela a vedel sa mi vyšmyknúť z ruky. Inak keď sadne ich zvláštny tvar, spokojnosť bude určite. Nie je problém ich premiestňovať v klasickom púzdre na štetce. Prežili veľmi veľa pádov :) a takmer bezo zmeny. Štetec na lícenku schytal pri páde aj puklinu, ktorá sa ale nerozširuje a nie je ani poriadne vidieť. Ak ste fanúšikmi klasického dizajnu odporúčam ísť rovno do bielej Core Collection. Väčší výber, porovnateľné tvary štetcov a podľa recenzií, kvalita rovnaká, ceny ešte nižšie.

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec

Štetce sú prané podchvíľou (hlavne na púder a krémové lícenky), plochý syntetický štetec zvláda aj sprejové čističe, na prírodné štetiny ich neodporúčam používať. Ako si vlastne prírodné štetce aj sprejové čističe skúšam rokmi, už to platí aj všeobecne. Štetiny to vysušuje, stráca sa ich jemnosť a mäkkosť. Ideálne je si ich po použití klasicky poriadne na mokro vymyť a vytrieť do sucha. Pidi čierny bod dávam za občasné vypadnutie chlpu pri všetkých troch, frekvencia nie závažná ... ale si viem predstaviť, že by sa to nemuselo stávať, na naháňanie štetín po tvári veľmi trpezlivosť nemám.Large Powder Brush No. 01 

Štetec na púder Cena 19,19 $ (orientačne podľa aktuálneho kurzu ku dňu vydania článku 17 €). Dĺžka je 19,5 cm (z toho rukoväť 14,5 cm - jej dĺžka platí pre všetky 3 štetce). Štetiny sú prírodné ( kozia srsť, 100 % cruelty free). Počas ôsmich mesiacoch si zachoval krásne svoju mäkkosť, nadýchanosť, jemnosť a hustotu. Púdre pri ňom neprášia. Čo ho dáva na piedestál štetcov na púder, ako fixuje líčenie. Jemným poklepkávaním po tvári Vám zabezpečí ABSOLÚTNE prirodzený finish. Pri prvej vrstve jemný glowy efekt (ktorý pôsobí luxusne, nie lacno lesklo), prirodzený polomatný vzhľad . Čo ja rada a absolútne si ma tým získal.

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec

Od kedy ho vlastním, ostatné veľké štetce na púder ani nepoužívam. Ak ste fanúšikom detailného fixovania, alebo potrebujete fixnúť len bradu, čelo, nos jeho veľkosť nebude celkom vyhovujúca. Je fakt obor. Ale krásne mäkký, poddajný a keď bude jeho verzia v malom (a s normálnou rukoväťou) beriem a nič iné (a asi ani drahšie) už ani vo svojej zbierke nechcem vidieť :). Ale to neberte príliš vážne, bo mám ešte zálusk mrknúť na štetce od Kanebo, Rae Morris a Waynee Gossa :D. Tie napriek vyššej cene by mi mohli splniť moju predstavu o veľkosti štetca na púder. Proste malý, nadýchaný, mäkký. Ale kým sa k ním dopracujem tento je favorit, aj napriek jeho veľkosti.

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec

Pri aplikácii naberiem produkt, zľahka oklepnem prebytky a nanášam. Krúživé pohyby nepoužívam, finál vzhľad potom nie je tak prirodzený a tiež sa mi zdá, že líčenie potom dlhšie vydrží práve vtedy keď sa púder iba vklepkáva. Na bronzer ho nepoužívam kvôli veľkosti. 

Synthetic Flat Top Multipurpose Brush No. 04

Multifunkčný štetec na krémové produkty Cena 15,79 $ (orientačne 14 €). Dĺžka 17 cm. Hlavu štetca tvorí syntetický nylónový vlas. Je určený na krémové lícenky ale aj na makeup, prípadne korektory, Výhody: je pevný, ideálne krátky, vlas je mäkký. Krúživými pohybmi  - pri aplikácii makeupu, dáva vyššie krytie. Aplíkácia s ním trvá dlhšie, ale efekt je fantastický. Takmer taký dobrý ako s momentálne najobľúbenejšími hubkami. Mne záhadným spôsobom zvýrazňuje pigmentáciu aj kvalitu produktov. Lícenky, o ktorých som si myslela, že patria do kategórie prirodzených, zrazu prekvapivo pigmentovali. Veľkosťou mi ideálne sadol na lícne kosti, aplikácia je rýchla, presná. 

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec


Produkty rozmazáva ako boh a ak kontúrujete tekutými/krémovými záležitosťami, tak je to ideálny pomocník. Páči sa mi, ako vie perfektne upraviť líčenie keď to prešvihnete s lícenkou, uprace zbytočný pigment, a nie je vidieť žiadne prechody a fľaky. Nevýhodou je jeho dlhšie schnutie po umytí (vzhľadom na hustotu štetín). V recenziách som čítala, že ho ženy používajú aj na minerálne makeupy a ostatné sypké produkty, mne sa najviac využiteľný pozdával iba pri lícenkách, max rozjasňovačoch (vysoká pigmentácia, dobrá rozmazateľnosť). Domed Blusher Brush No. 29

Štetec na lícenku Cena 17,19 $ (orientačne 15 €). Dĺžka 18,5 cm. Prírodné štetiny (SK neuvádza aké). Dvadsať deviatka je najmenej používaným z týchto troch. Na púder mi je pichľavý, veľkosťou je síce ideálnejší na lokálnu fixáciu, avšak stále zbytočne veľký ( a pichľavý :)). Odporúčaný je na líčka prípadne kontúrovanie pomocou púdrových produktov. Na priame nanášanie líceniek a bronzerov ho nepoužívam, pretože pri rozmazávaní nerovnomerne distribuuje pigment a veľmi ťažko sa s ním potom chyby rozmazávajú, keďže je dosť mäkký a ohybný. Využiteľný je však na finálne doťuknutie líčenia, ak chcete jemne rozjasniť matnú lícenku, posledné rozmazanie (pre "TEN" pocit), prípadne veľmi zľahka naniesť rozjasňovač/bronzer. Finál efekt je tak prirodzený, že by som ho odporúčala skôr pre tie z Vás, ktoré sa veľmi nelíčia :). Ale s tým, že musíte dávať veľmi pozor pri naberaní produktu a do lícenky len ťuknúť, dobre oklepať, inak  hrozia fľaky. 

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec

Niekedy štetec používam aj týždeň v kuse, niekedy si naň nespomeniem aj mesiac. Vo svojej podstate nie je zlý, ale je mi taký nijaký. A ak by som ho aj nemala v zbierke, asi by mi ani nechýbal. Takto ho občas využijem, ale aj tak sa stále vraciam k štetcom od Zoevy a Hakura, prípadne si použijem vyššie spomenutý plochý syntetický.

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec


Jednou z nevýhod je ich dostupnosť v Európe. Dajú sa zakúpiť iba v americkom Targete (to je ten mega obchod, ktorý nájdete často vo vlogoch amerických youtuberiek :)), osobne alebo online s tým, že adresa dodania musí byť v USA. Inak to bohužiaľ nejde, resp. nemám info, že by sa dali zakúpiť aj v EU.

syntetický štetec, prírodný štetec, pomôcky na tvár, jednotlivý štetec

Ako som spoznávala tieto tri skvosty, viac som sa zameriavala aj na ostatné produkty tejto značky a určite ešte do budúcnosti plánujem kúpu niektorých produktov z dekoratívky a samozrejme rozšíriť si aj zbierku štetcov z Core Collection (cena verzus kvalita je veľmi prekvapivá)  alebo pridať aj nejakú sadu. Ak sa stotožním s rukoväťami, budú na pláne aj kolekcia, z ktorej pochádzajú dnes recenzované, pretože štetec na púder a plochý syntetický štetec sú veľkými osobnosťami mojej kolekcie. Už len  nájsť niekoho kto mi ich bude môcť objednať, prípadne donesie :). 

Registrujete značku Sonia Kashuk? Ak sa Vám podarilo stretnúť so štetcami SK budem rada, ak mi napíšete Váš názor na ne.  Inak, zaujal Vás tvar rúčky? Máte štetce pri ktorých sa neviete rozhodnúť, či sa Vám vôbec páčia, alebo nie? 

7 komentárov:

 1. Značku registrujem ale keďže je nedostupná u nás radšej sa veľa o ňu nezaujímam, lebo potom ma rozčuľuje že prečo to nie je u nás ako je to pri Colour Pop tieňoch a milión ďalších veciach :D.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. o to ano, mas pravdu, slovensky kozmeticky trh je velmi specificky a bohuzial u nas je dostupnost katastrofalna pre viacere znacky, pri toejto to ale trocha menej mrzi, lebo nie je dostupna vlastne v celej EU :D

   Odstrániť
 2. Tak ty vypadají skvěle, hlavně ten flat top :)
  HAUTE BASICS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Určitě tu značku znám, ale nikdy jsem nic tak konkrétního nečetla, takže díky za článek, vím, čemu se případně vyhnout a na co mrknout.. Štětce jsou fakt zajímavé vzhledově. Akorát si nejsem jista, zda se mi ten vzhled líbí či ne, na jednu stranu jsou fakt originální, na druhou asi až moc..:))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiez mam asi ten finalny dojem, vzhlad a tvar su uzasne, ale nemusi to kazdemu sediet a fanusikom klasickych rukoväti, ze uplne. Inak ak by boli v predaji v nasich krajinach myslim ze vedia byt velmi slusnou konkurenciou k znackam ktore su tu momentalne dostupne.

   Odstrániť
 4. Och, ten flat top vypadá moc moc zajímavě ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bola som veľmi zvedavá na recenziu, ale priznám sa, mala som taký skrytý pocit, že nebude pozitívna. O to viac sa teším, že tak krásne štetce sú aj tak skvelé. Láka ma vyskúšať ich, ale nedostanem sa k nim. Rovnako ma lákajú štetce Rae Morris.

  OdpovedaťOdstrániť