22.9.15

Sérum proti kuperóze, vzorkovanie a nemecká kozmetika DR. Belter recenzia

S kozmetikou Dr. Belter som prišla do kontaktu až potom, ako mi v emailovej schránke pristála ponuka na spoluprácu. Spolupráce sa snažím držať na minime ( a aj tak sa mi zdá, že mám doma produktov nejak veľa:)) avšak mne neznáma značka a portfólio zaujímavých produktov mi nedalo spať a rozhodla som sa ponuku prijať.  

Dr. Belter je nemeckého pôvodu, uprednostňuje  používanie liečivých prírodných extraktov, produkty neobsahujú minerálne oleje a silikóny. Využíva kombinovanie prírodných zložiek a najnovších patentov a high-tech zložiek. Ponúka aj špeciálny servis pre kozmetické salóny a nájdete ju asi v 30 krajinách sveta (české čitateľky TU).

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

Na blogu ste sa už stretli s pojmom rosacea a začervenaniami tváre, preto pridávam aj vysvetlenie čo je kuperóza. Je to kozmetická vada, ktorá sa prejavuje rozšírenými žilkami, lokálnym začervenaním. Z nej sa potom môže vyvinúť Rosacea, čo už je závažnejšie ochorenie pokožky. Pleť, ktorá vykazuje prvky začiatočnej fázy Rosacey je už vtedy nutné brať ako citlivú a ja napriek výskytu akné, suchosti, mastností sa k nej treba správať kráľovsky :) a ostatné prejavy naozaj liečiť lokálne a hlavne s rozvahou, aby nedochádzalo k ďalším podráždeniam pleti a následného presunu k trvale rozšíreným žilkám, zhrubnutiu pokožky a pod. 

Na testovanie som si vybrala Sérum proti kuperóze z rady pre citlivú pleť. Sérum je krémovej bielej nepriehľadnej štruktúry, na pleť sa aplikuje pomocou pipetky. Jedno pumpnutie vystačí na tvár aj krk. Vsakuje trošku pomalšie, odporúčam počkať pár minút a až potom aplikovať krém. Po použití ostane na pleti lepivý pocit, ktorý sa behom pár minút vytratí. Používala som ho každé ráno aj večer na vyčistenú pleť. 

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

Je určené na prvé prejavy začervenania, takže u mňa fungovalo čiastočne. Pekne sťahovalo začervenanie pri pobyte na slnku, prípadne jemné na čele, v líčkach, ale neporadilo si s mojim permanentne sa objavujúcim začervenaním v oblasti nosa a úst. Pleť ostávala po použití hebká, hydratovaná a keď som ho neskôr vysadila, bolo jasne cítiť ako pomáha ostatným krémom zvyšovať hydratáciu. Dôvod prečo som sérum prestala používať, bolo, že sa mi asi po mesiaci a pol začali objavovať upchaté póry, ktoré predchádzali do čiernych bodiek a až akné. Po vysadení sa pleť vrátila do normálu. 

Primárne je určené na potlačenie prvých prejavov začervenania, a tie myslím zvláda asi na 80-90%. Trvalé začervenanie nepotlačí. Vyzdvihujem jeho schopnosť a podporu hydratácie a hebkosť a mäkkosť pleti počas používania. Bonusom je účinok, ktorý som objavila až po vysadení a nejak som si ho nestihla uvedomiť počas používania. Séra si bez problémov aplikujem aj namiesto očného krému, po vysadení som si všimla celkom výrazný rozdiel vo farbe pleti pod očami. Pri rovnakom spánkovom, pracovnom aj stravovacom režime sérum prejasňovalo pleť a vyrovnávalo modré tóny pod očami. Až tak, že som si uvedomila, že sa mi vôbec nežiada žiaden korektor. No a tak som si ho pasovala za očné sérum a som plne spokojná.

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

Obsah je 30 ml a zakúpiť si ho môžete za 39,3 €. Pri porovnaní s drahšími sérami je cena adekvátna účinkom. Doba spotreby je 6 mesiacov. Pri pravidelnom používaní ráno a večer odhadujem, že by som sérum spotrebovala asi za 3 mesiace.

Okrem séra som si v balíčku našla aj niekoľko vzoriek. Tie bežne nerecenzujem na blogu, ale tieto ma celkom zaujali (ono, keď Vám niečo príde krásne zabalené, tak potom sa aj s nadšením hneď skúša, ehm) tak som sa rozhodla k nim zopár riadkov pripísať.

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

Krabička označená ako "Test Set" obsahovala tri vzorky - Krycí balzam, emulziu po opaľovaní, krém proti vráskam a balíček gumených srdiečok. 

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

OŠETRENIE TVÁRE PO OPAĽOVANÍsa dá zakúpiť ako sada štyroch ampuliek, ktoré obsahujú koncentrát určený na ukľudnenie pokožky, ktorá bola vystavená slnečnému žiareniu. Ampulku som neskúšala osobne, pretože sa cielene neopaľujem, ale manžel. Prvý krát, keď si priopálil ruky na motorke a druhý krát keď mu ostala podráždená a červená tvár a krk, keď sa v práci zdržiaval pri zváraní. Po oba razy začervenanie rýchlo odišlo. Fluid pokožku aj celkom pekne hydratuje, koža sa nešúpala, bolo vidieť že je celkom hydratovaná a na druhý deň ostala pekne hnedá bez podráždenia. Veľmi sympatické a praktické balenie produktu, vynikajúco sa vsakuje a účinky naozaj rozpoznateľné. Manžel nehlásil ani žiadnu lepivosť, ani výraznú parfumáciu. Jeho tolerancia na lepivosť a zvláštne vône je nulová, pre tie z Vás, ktoré máte toto za podstatné parametre, boli by ste určite spokojné :). Odporúčaná cena 21,9 €.

DERMO-RELAX KRÉM PROTI VRÁSKÁM - je krém určený pre zrelú pleť, s výraznejšími vráskami. Posúdiť účinnosť pri vzorke a pri aplikácii na 30 ročnú pleť by bolo veľmi odvážne, takže len dojmy z konzistencie a pár dňového používania. Krém je veľmi hutnej až vazelínoidnej štruktúry, vyzerá byť ideálny pre pleť, ktorá potrebuje výraznú hydratáciu a výživu. Trochu som sa obávala, že bude na pleť príliš silný a tá bude reagovať zápalmi, avšak nič také sa nedialo. Používala som ho na noc a ráno som sa budila s hladkou, vyživenou pleťou. Krém má aj vyhladzujúcu funkciu, mohol by byť vhodný aj ako podklad pod makeup a la vyhladzujúca báza. Odporúčaná cena 68,25 €.

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

MULTIBENEFIT CB KRYCÍ BALZAM 15 No. 1 - je tónovací denný krém s SPF 15. Ideálny je pre normálnu a suchú pleť. Celkom solídne vyrovnáva tón pleti a vedela by som si ho predstaviť používať aj vo väčšom balení, aj napriek lesklejšej pleti,ktorá mi po ňom ostávala. V zmysle hesla, lesklejšia pleť rovná sa zdravá pleť, si myslím, že na zimu by bol úplny ideál. Finish vyzerá veľmi prirodzene a zjednoteno. Dávala som naň iba krémové lícenky, občas aj rúž a fixovala púdrom iba lokálne a vyzeralo to prudko šťavnato a sviežo. Pre prekrytie výrazných farebných odlišností je nutné použiť korektor. Mám odtieň 1, ktorý na konci leta vyhovoval, na zimu by som ale potrebovala odtieň 0. Odporúčaná cena 39 €.

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika
Keď sa  kocúr snaží upraviť kompozíciu pri fotení
Mimo testovacej krabičky balíček obsahoval ďalšie 4 vzorky. Pleťovú vodu (tu sa pri recenzii dosť pobavíte), sprchový olej, krém proti začervenaniu a peeling. 

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

PLEŤOVÁ VODA - je určená pre pleť so sklonom k akné a k nečistotám. Bohužiaľ, pri tomto testovaní sa na plno a úsmevne prejavila moja občasná nepozornosť. Na balení je nápis Lotion a tak som si bez bližšieho skúmania zaradila vzorku ako telové mlieko s veľmi zvláštnou riedkou konzistenciou. Vzorku som si zľahka pracne nanášala na telo a ochkala si akú mám krásne hydratovanú pokožku. Nejakým zázrakom veľmi dobre funguje na pokožku tela a pleť je po použití hladká s excelentnou hebkosťou. Po vypotrebovaní a pri spisovaní, aké má produkt účinky som začala pátrať na stránkach Belter.sk, o aký produkt sa presne jedná a tak zistila svoj veľký omyl. Nuž, čo, pobavila som sa sama na sebe a objavila nečakané vlastnosti tohto produktu:). Odporúčaná cena 12,3 €.

SPRCHOVÝ A KÚPEĽOVÝ OLEJ - je vhodný pre všetky typy pleti, ale osobne si myslím, že z neho budú nadšené hlavne používateľky so suchšou pleťou. Neobsahuje mydlo, pleť ostáva hydratovaná a nevysušená, dokonca pri normálnej pleti nie je úplne potrebné ešte riešiť následnú hydratáciu pleťovým mliekom napríklad (pri kombinácii s pleťovou vodou hore je výsledok ale excelentný, celodenný pocit hebkosti a hladkosti zaručený :)). Má jemnú príjemnú a nevtieravú vôňu. Nie je ako klasický gél, je redší a pri aplikácii sa mení z olejovej štruktúry na jemne krémovú. Odporúčaná cena 13,35 €.

PEELING Z MORSKEJ SOLI A PRÍRODNÉHO CUKRU - je veľmi sympaticky sviežo citrusovo voňajúci telový peeling, pre mňa ideálny na leto. Vzhľadom na veľkosť vzorky som ho používala iba lokálne. Lakte, kolená, nohy a na sucho a zbytky zmyla. Pleť nevysušuje, pekne obrúsi pokožku a zanechá ju vláčnu (aj vďaka obsahu olejov ). Odporúčaná cena 25,6 €.

KOMPAKTNÝ KRÉM PROTI KUPERÓZE - pochádza z rovnakej línie ako vyššie spomínané sérum. Krém je svetlozelenej farby a je určený na lokálnu aplikáciu na miesta, kde sa vyskytujú rozšírené žilky, prípadne začervenania. Nanáša sa na sérum (nie je podmienka) a pod hydratačný krém. Veľmi pekne potlačil jemné začervenanie a znížil trvalé. Treba ho nanášať veľmi zľahka, aby sa pleť ešte prípadne mechanicky nerozdráždila, ale pôsobil zaujímavo a efekt bol veľmi viditeľný. Tam kde bol začervenanie menšie, tam fungoval excelentne, na oblasť nosa a úst už menej. Odporúčaná cena 23,44 €. Tu by ma inak celkom zaujímalo, akoby sa javila pleť pri dlhodobejšom používaní v kombinácii so sérom.

monicainessence, starostlivost, vzorky, testovanie, prirodna kozmetika, nemecka kozmetika

Z testovaných produktov ma najviac zaujal krém proti vráskam (aj keď nie je určený priamo pre mňa ), krycí balzám, pleťová voda :), sprchový olej a krém proti kuperóze. 
Sérum vôbec nie je zlé, avšak neskôr som ho už prestala používať, kvôli vznikajúcemu akné. Inak pleť krásne pomáha zachovať si hydratáciu a hebkosť. Zaujímavé bolo zistenie, že krásne pôsobí na pleť okolo očí.
Dr. Belter pasujem za celkom zaujímavú značku, po precháddzaní stránok som objavila minimálne tri ďalšie produkty, ktoré by som rada vyskúšala, napríklad čistiacu penu, krémový deodorant alebo gelový koncetrát pre redukciu mimických vrások.

Poznáte túto značku, či je Vám novinka presne ako mne :)
 A stalo sa Vám už že ste si pomýlili používanie produktu? 

3 komentáre:

 1. Já jsem asi před rokem zakoupila ve vzorcích komplet řadu na akné. Pleťovou vodu jsem trapně používala na tvář ;) :D a nebyla vůbec špatná, stejně tak krém, ten mi ale někdy tak trochu smrděl jako citrusová záchodová vůně, někdy mi nevadil. Měla jsem taky makeup na aknozní pleť, ten se dělal i v super světlém odstínu, dokonce snad měli i odstín 0. A ten mi sedl taky jak kdy, někdy jsem měla pocit, že jsem krásná, někdy mi seděl hrozně v porech, tak nevím....

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Táto značka je mi úplne neznáma a zrejme aj tak zostane :)).
  Momentálne musím odstrániť svoje problematické brutálne zapálené akné na tvári (v 40-tke je to strašné používať produkty mojej teenage dcéry) a tam sa budem musieť spoľahnúť len na lekárenskú kozmetiku.
  A nie, ešte nikdy sa mi nestalo to čo tebe, ale čo nie je, môže byť :))).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A to mas lokalne akne, ci nieco celoplosne, imunitu si neriesila?

   Odstrániť