4.9.15

Hydratačná maska PURE SMILE - JIRO recenzia

Značka PURE SMILE patrí medzi veľmi obľúbené značky nielen v Japonsku, ale aj v okolitých krajinách. Predávaná je najmä v JP, vyrábaná v Kórei. Ku mne pricestovala jedna z jej hydratačných masiek z kolekcie ART MASK - JIRO. 

monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť

JIRO je japonský vizážista zameraný na špeciálne efekty a práve on sa postaral o excelentné vzhľady masiek v kolekcii nesúcej jeho meno. Odporúčam jeho instagram! To je proste iný level a veľmi inšpiratívny.

Samotnú JIRO kolekciu tvoria tri masky, hlavnými zložkami všetkých troch sú vitamín E, ktorý pleť chráni a regeneruje, kolagén a kyselina hyalurónová  pre hydratáciu a zjemnenie vrások. Iný rozdiel som medzi nimi nenašla, iba kresby na maske a v obale. 

monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť

Balenie tvorí jeden list (asi) bavlnenej látky s otvormi na oči, nos a pery. Je napustená krásne voňajúcou priehľadnou emulziou. Množstvo je akurátne, nič z masky nesteká. Vôňa sa mi javila ako melónovo kvetinová, ak máte rady čisté vône, môže byť pre Vás výrazná. 

monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť

Použitie masky sľubuje zábavu, ja už som sa bavila pri anglickom postupe, uvedenom na balení. Kresba masky znázorňuje ľudskú tvár bez kože, takže si viete predstaviť manželov pohľad, keď som si ju na seba natiahla. No niektoré procedúry je si lepšie nechať samé pre seba, bez zbytočných očí navyše :), ale čo blogerka neobetuje pre fotky.... Kresba na maske je farebne oveľa výraznejšia, len ja som si ju vo vytešenosti dala akčne naopak a všimla som si to až pri úprave fotiek. 

monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť

Maska je veľkosťou vhodná pre rozmerovo menšie ázijské tváre. Ale nie je problém si ju dopasovať ako potrebujete.

monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť
selfie a našpúlená pusa posunutá na najvyšší level :)
Má výrazný chladivý efekt a nechávala som ju pôsobiť asi 20 minúť (odorúčaná doba je 15-20) a potom som ju opatrne stiahla. Plus bod je že skoro všetka tekutina z masky sa mi vsala do pleti a maska ostala oproti pôvodnému nasiaknutiu len vlhká. 

monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť

Pleť ostala po maske decentne lepivá, lepivosť som necítila tak výrazne ako pri niektorých iných maskách, ale pleť som oplachovala aj tak. No a účinky? Mäkká napumpovaná, svieža pleť, hladká na dotyk. Masku je odporúčané používať aj tri štyri krát do týždňa, bohužiaľ som mala iba jednu, ale viem si predstaviť aké to musia byť super dávky hydratácie už po prvom týždni. Efekt je výrazný, pleť ostala zjednotená, zľahka bola viditeľná potlačená červenosť v tvári. Konečný efekt vydržal do druhého dňa a vzhľadom na to, že som v tú noc po aplikácii spala asi 3 hodiny, vyzerala som ráno prekvapivo obstojne. Takže odporúčam aj ako nutný refresh po nespavej noc, na cestovanie, po opaľovaní.  

monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť

Portfólio, kolekcie a druhy masiek PURE SMILE si môžete preklikať napríklad v eshope IMOMOKO. A ak Vás zaujali odporúčam prejsť rovno na ebay, kde je výber excelentý a nie je problém nájsť doručenie aj do strednej Európy. Bežná a normálna cena je v priemere okolo štyroch dolárov za 1 ks. Najvýhodnejšie je si odchytiť niekoho, kto má Japonsko v cestovateľskom pláne a obstaráť ich tam. Dajú sa zohnať už od 100 jenov, čo je plus/minus okolo eura. S dostupnosťou by problém byť už nemusel, sú to veľmi rozšírené a obľúbené masky a dajú sa zakúpiť bežne v drogériach.
monicainessence, artmask, jiro, citlivá pleť, efekt,
Pred a po
Takže všetkými desiatimi že ÁNO a veľmi, chcem vyskúšať viac, iné druhy a vzhľady. Cena verzus výkon prekvapivý. Zábava zaručená a ten pocit, keď si nanášate na takto napumpovanú tvár make up na nezaplatenie!:) 

Kúpili by ste si takéto masky, alebo ste konzervatívnejšie a rôzne efektné vzhľady masiek s Vami ani nehýbu ?:) A čo masky a polovičky, ukazujete sa , či to nechávate na prudko súkromnú záležitosť?


11 komentárov:

 1. Masky jsou super a vyzkousela jsem je poprve v Japonsku, ale nemely obrazky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. videla som recenzie aj na bezobrazkove a skoro vo vsetkych bola spokojnost, tak su na plane u mna aj take :)

   Odstrániť
 2. Maska vypadá teda parádně :) Vidím to poprvé a celkem mě to nadchlo :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ano ano hlavne dosť vtipne :) ale efekt tam je tiež, takže odporúčam vyskúšať :)

   Odstrániť
 3. Maska vypadá teda parádně :) Vidím to poprvé a celkem mě to nadchlo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Och, takúto masku by som chcela konečne vyskúšať. (A nielen pre ten neskutočne vydarený dizajn!)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja sa pokusim ich zohnat ked pojde nabuduce kolegyna do Jp a dám ich do giveaway, myslím, že asi bude o ne záujem :)

   Odstrániť
 5. Nemám skúsenosť s tými maskami, ale vyzerajú vtipne a keď majú navyše taký dobrý účinok! Takéto maskové procedúry si robím najčastejšie keď som doma sama :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. fakt odporúčam, pre tú zábavu to naozaj stojí!

   Odstrániť
 6. Som si tak predstavila, čo by u nás doma asi nastalo, keby som si na tvár dala niečo takéto. Keď sa rehnil pri klasickej, keď ma zbadal, z takejto by mu asi aj cvrklo :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D Zuzii :D a tak hlavne aby aj sranda bola :)

   Odstrániť