15.7.15

Jemný pleťový píling s argánovým olejom MARILOU BIO recenzia

Marilou Bio je pomerne mladá francúzska značka ponúkajúca organickú kozmetiku. Ich filozofiou je ponúkať prírodné produkty za normálne a dostupné ceny pri zachovaní maximálnej kvality. Produkty sú certifikované ECOCERTom. Pri výrobe sa zameriavajú na využívanie esenciálnych olejov pre aromaterapeutický účinok. V ich ponuke nájdete široký sortiment starostlivosti o pleť a telo, plus špeciálnu edíciu, ktorá využíva účinky argánového oleja a do ktorej patrí aj dnešný recenzovaný produkt. Argánový olej je označovaný ako tekuté alebo marocké zlato, obsahuje veľa esenciálnych mastných kyselín (je vynikajúci aj na denné pitie) a vitamín E. Pomáha tak pleti bojovať so starnutím a udržiavať ju hydratovanú.


Edíciu, ktorej významnou zložkou je argánový olej tvorí 8 produktov: olej, denný a nočný krém, protivráskový krém, telový a pleťový píling a krém na ruky a na telo. Práve pleťový píling je dnešným adeptom na zrecenzovanie. 

Balenie pílingu je klasická tuba s vyklápateľným uzáverom. Relatívne praktická záležitosť, ak by som chcela silno rypkať ocenila by som snáď aj pumpičkové balenie, ktoré mi pri pílingoch vyhovuje najviac aj z hľadiska hygieny aj používania. Pílingujem sa vždy vo vani, takže jedno praktičné pumpnutie by určite potešilo. Tubové balenie je ale inak fajn a nemám mu čo v podstate vytknúť. Taká klasika. 

Po otvorení produktu Vás omámi krásna ukľudňujúca olejčeková vôňa a práve jeho vôňu by som zaradila medzi ostatné výhody tohto produktu. Ak si dáte záležať a pílingovanie si vychutnáte ako samomasáž, aplikácia sa stane veľmi relaxačnou voňavou záležitosťou. Nanášala som ho na vlhkú pleť a po aplikácii zvyšky produktu zmyla. 


Konzistencia je krémovo- olejovitá, pri aplikácii je celkom výrazne cítiť malé čiastočky. Tu by som sa trošku pristavila pri tom kedy píling používať a kedy nie. Všeobecne nie sú pílingy obsahujúce mechanické čiastočky vhodné pre používanie v prípade aknóznej a citlivej pleti. Ani ja som ho v prípade existencie akné nepoužívala, alebo som miesto obišla. Pri takýchto typoch pleti odporúčam ísť do exfoliačných záležitostí, kedy sú staré bunky rozpúšťané a nie mechanicky odstraňované. Píling som používala hlavne v tie dni, kedy bola pleť v tip top kondícii a nevykazovala, alebo bolo minimálne cítiť prejavy citlivej pleti. Určite budú z neho nadšené ženy s normálnou alebo suchou pleťou, tá zostáva po masáži hladká, rozžiarená a s obrovským plusom - nebola vôbec vysušená! A to sa mi pri používaní veľmi páčilo. Pri pílingovaní je viac než žiadané nevynechávať aj krk a dekolt a práve vďaka oleju a abrázii môžete dosiahnúť veľmi luxusný dekolt:).


Píling nájdete v eshope BIOKRÁSA za viac než sympatickú cenu 6,5 €. Obsah balenia je 75 ml a odporúčaná doba spotreby po otvorení je 6 mesiacov. Doba spotreby by mohla byť aj dlhšia (zároveň chápem, že pri prírodných veciach sa do dlhej spotreby nedá ísť), pretože pri mojej frekvencii používania (raz za 14 dní max) som ho nestihla za odporúčanú dobu spotrebovať. Dopoužívala som ho až do dna a až do konca nezmenil ani svoju konzistenciu ani vôňu.

Za mňa píling áno, je cenovo dostupný, krásne vonia, plní si svoju funkciu a nevysušuje! Treba si však zvážiť jeho použitie, pretože čiastočky obsiahnuté v ňom nebudú veľmi prívetivé pre nositeľky citlivej pleti, prípadne trápiace sa s akné. Nezaraďujem ho medzi moje kozmetické mega objavy (vzhľadom na to, že mám typ pleti aký mám) ale určite si pozornosť zaslúži vzhľadom na cenu, ktorá býva pri prírodných produktoch často privysoká. 4 komentáre:

 1. Je sympatický, ráda jej časem vyzkouším :)

  New in: June 2015

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Peelingy mám ráda, takže možná vyzkouším i tenhle, díky za tip :)

  http://wormake.blogspot.cz/2015/07/vybarvi-se-3-tyrkysova.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vďaka za príjemnú recenziu Monika. Vždy nás poteší, ak sú zákazníčky a hlavne ich pleť spokojné s našimi produktami.
  Rada by som dodala osobnú skúsenosť s týmto peelingom, konkrétne jeho zrnitosťou. Z mnohých je tento peeling naozaj jemný a množstvo čiastočiek je o niečo nižšie presne kvôli potrebám suchej či citlivejšej pleti. Osobne by som ho takémuto typu odporučila, keďže krémové zloženie a ošetrujúce oleje v ňom obsiahnuté príjemne vyživia a ošetria pleť. Určite sa netreba báť podráždenia.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Produkt vyzerá skvele :)), ak by som nemala teraz doma iné vecičky tohto rázu, ktoré sa snažím dopoužívať, určite by som rozmýšľala nad jeho kúpou.
  Páči sa mi e-shop Biokrásy - je prehľadný s dobrými cenami a najmä rozsahom ponuky.

  OdpovedaťOdstrániť