16.6.15

Svadobný kurz líčenia Make-up Institute Praha recenzia

Počas mája som absolvovala dva make-up kurzy v Make-up Institute Prague. O tom prečo práve v Prahe a ako bolo na tom prvom nájdete tu. Dnes v skratke o tom ako bolo na druhom, ktorý bol zameraný na svadobné líčenie.

Školenie trvalo jeden deň, ktorý bol rozdelený na tri časti. V prvej časti sme preberali teóriu, neskôr prišla na radu praktická časť, kde sme líčili na modelkách a na záver fotenie našich líčení. Počas celého dňa sa nám venovala veľmi milá a príjemná vizážistka Simona Bártová. Tak ako aj predtým sme mali možnosť si zapožičať štetce a kozmetiku. Aj keď som zo sebou mala svoje, vyskúšala som aj miestne a našla som medzi nimi jeden, ktorý si plánujem aj zakúpiť. 
monicainessence, svadba,
Začiatok teoretickej časti bol venovaný jednotlivým typom neviest , kde sme si vysvetlili a ukázali ako si typovo zaradiť nevestu. Ako prispôsobiť líčenie k jej typu, resp. štylizácii vo svadobný deň. Pomedzi základné informácie sme dostávali aj veľa zaujímavých a praktických typov, či už na samotné produkty, na čo sa zamerať, čo rešpektovať a ako vnímať súvislosti medzi jednotlivými časťami svadobného vzhľadu, ako k nim prispôsobiť makeup v kombinácii s osobnosťou nevesty.

svadba, inšpirácia
moja krásna Bára :)
Keďže je kurz určený pre pokročilejších vizážistov, takže sme sa nevenovali detailne jednotlivým technikám, alebo častiam tváre. Avšak dôkladne sme sa zameriavali na to ako vytvoriť naozaj dobrý podklad, korekciu tváre - tak aby sme vedeli potlačiť farebné nedokonalosti, zachovali výdrž a zároveň pôsobil vzhľad veľmi prirodzene a dobre zároveň aj na fotke. Veľa vecí sa mi z predchádzajúceho kurzu prelínalo aj do tohto, platilo základné pravidlo: PODKLAD JE ZÁKLAD :), ale s tým rozdielom že sa prihliadalo aj na trvácnosť/vodeodolnosť. Počas celého školenia sme dostávali odporúčania na produkty, ktoré má overené nie len Simona, ale aj ostatné dievčatá z kurzu.


Po úvodnej teórii sme prešli na samotný postup vytvárania líčenia. prešli sme cez kozmetickú prípravu pleti (aj na skúške aj pred samotným svadobným líčením), vytvorenie "pleťovky", korekcie, úpravu a dokreslenie obočia, tieňovanie očí, tváre, vytváranie kontrastov.

recenzia, monicainessence, inspiracia

Predebatili sme si tiež farebné ladenie k osobnosti nevesty (prípadne svadobného hosťa), čo so sebou vziať na líčenie. Veľmi podstatnú časť tvorila komunikácia s nevestou na skúške (čo je súčasťou skúšky), počas samotného líčenia. Zaujímavá bola oblasť seba prezentovania, vytváranie portfólia a pod.

monicaineesence, recenzia

Po teórii a prestávke na obed na nás už čakali krásne modelky, ktoré sme si pekne losovali. Pri líčení sme mali voľnú ruku, s tým že Simona s nami predebatila na začiatku čo plánujeme robiť, neskôr aj medzi nami chodila a radila, dolaďovala, usmerňovala.


Súčasťou líčenia bolo vytvoriť aj svadobný účes. A ako aj počas minulého kurzu som sama sebe mrkotala, že mi chýba kurz na účesotvorbu, chýbal mi aj teraz. Aj keď dievčatá v MUIP boli veľmi ochotné pomôcť s vlasmi, mať nejaké základy by vôbec nebolo na škodu. Sama som sa pokúšala niečo stvoriť, ale už vtedy aj teraz som si istá, že by to mohlo byť iné a lepšie ... :). Na fotografii nižšie môžete vidieť finálny výsledok. S odstupom času by som ho možno dotvorila ešte inak, ale všeobecne som bola spokojná, aj keď je ešte čo cvičiť :). 

kurz, svatební, speciál, simona

wedding, inspiration

Absolvovanie školenia hodnotím ako prínosné a poučné. Vyladilo mi to predchádzajúce skúsenosti, dozvedela som sa veľa nového, plno odporúčaní  na produkty, ktoré fungujú medzi vizážistkami. Veľmi zaujímavá bola časť o komunikácii a prezentácii. Teším sa na aplikovanie vedomostí v praxi.  V  MUIP bola opäť skvelá príjemná a pohodová nálada, dokonca som tam stretla slovenku, ktorú som nevidela niekoľko rokov a pochádza z dedinky blízko od mesta, kde žijem :) 

Tie, ktoré líčite svadby, boli ste na svadobnom kurze? Dalo Vám to niečo, boli ste spokojné s úrovňou?

Bonusovo zopár záberov z potuliek Prahou, plus moja večera v Loving Hut

A na FB môžete ešte nájsť krátke video.

8 komentárov:

 1. Moc hezký článek! Úplně z něj nevyplývá nadšení. Každopádně se mi líčení moc líbí a ty rty jsou úžasné. Takhle perfektně namalové----smekám. Good job!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. o dakujem, no tie pery este nie su uplne top, ale ucim sa a cvicim :)

   Odstrániť
 2. Krásna práca, myslím si, že môžeš byť spokojná. :-)
  Katharine-fashionisbeautiful

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No tak teraz si ma navnadila ešte viac! Určite to muselo byť veľmi prínosné a isto by sa mk to hodilo :) A líčenie, ktoré si vytvorila, sa mi veľmi páčilo už na FB, šikovná si!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. verim ze by si bola spokojna a velmi! a dakujem :)

   Odstrániť
 4. Monika, si veľmi šikovná, good job! Predpovedám Ti skvelú budúcnosť v beauty biznise ;o) LG ;o)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. oj!!! city by som ti najradsej takto verejne vyznala :) si uzasna za tu podporu :)

   Odstrániť