10.5.15

Foto kurz Make-up Institute Prague recenzia+video

Ahojte,
vďaka mojim skvelým priateľom a manželovi som mala možnosť prihlásiť sa a účastniť sa FOTO make-up kurzu v MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE, ktorý som dostala k narodeninám spolu s kurzom o svadobnom líčení, ktorý ma ešte len čaká. Viaceré ste mi písali, aby som spísala dojmy a zážitky, takže dnešný článok bude práve o tomto kurze. Článok je bez fotiek, tak dúfam, že bude prínosný aj bez nich. Myslím, že ani nie sú veľmi podstatné. Na fotenie som naozaj nemala čas, chcela som nakrútiť pár záberov, avšak v tej chvíli tam nebol nikto, u koho by som si mohla vypýtať dovolenie, tak Vám snáď bude aspoň postačovať krátke video z Prahy. Máme doma novú kamerku, tak som ju trochu skúšala. 

Prečo práve MUIP a tieto dva kurzy

Už dávnejšie som na nete pátrala po slovenských kurzoch, nenašla som však ani jeden, ktorý by ma niečim oslovil, nedajú sa nájsť poriadne recenzie, tak som sa rozhodla, že vyskúšam ČR. Rozhodovala som sa medzi Surface a MUIP. Lákalo ma navštíviť aj Prahu a po prejdení si zopár článkov som si vybrala práve pražskú školu líčenia. Ostávalo už len vybrať, ktorý kurz. Na FB som sa s Vami trošku radila a nakoniec vybrala dva kurzy FOTO Make-up a Svatební Speciál, keďže toto sú oblasti, ktoré ma bavia asi najviac a budem ich vedieť využiť v budúcnosti. Váhala som, či si nakoniec vybrať radšej základné, predsa len som sa nikdy vizážistiku neučila profesionálnejšie. Nakoniec ste ma presvedčili, že mám risknúť tie pokročilé, takže som s malou dušou vyplnila prihlášku a čakala :).  

Platba, komunikácia a prvé dojmy

Po vyplnení prihlášky, som obratom obdržala potvrdenie a údaje k platbe. Oba kurzy spolu ma vyšli 294€ (2900+5200 CZK), plus 9 € poplatok banke za platbu do zahraničia (VUB banka). Po platbe mi prišlo potvrdenie z MUIP o úhrade. Veľmi musím pochváliť príjemnú a rýchlu komunikáciu s Markétou, všetky potrebné informácie som si vždy našla. Dva týždne vopred som bola ešte oslovená o potvrdenie účasti na prvom kurze. Tak isto privítanie na recepcii v deň školenia bolo veľmi milé a ústretové. Počas celej doby máte k dispozícii malú kuchynku, vodu, kávu, prípadne automat na kávu, vedľa kuchynky majú aj miestnosť, kde sa môžete najesť, na ulici, kde sa MUIP nachádza nájdete plno reštaurácií, aj malý vietnamský obchodík s potravinami.

V inštitúte som si všimla tri poschodia. Na prvom nájdete recepciu a malý show room, kde si môžete vyskúšať rôzne značky dekoratívnej kozmetiky, štetce, pomôcky na líčenie a tiež aj zakúpiť( napr. MUD, Temptu, Parisax, Zoeva, ...). Na druhom sú školiace miestnosti a na treťom administratívne priestory (predpokladám, nebola som tam :)).

1. deň - teória a prvé líčenie

Aj sobotu aj nedeľu sa Nám venovala, školila Nás a usmerňovala (a vo veľkom aj inšpirovala) známa a veľmi sympatická make-up artistka a vlasová stylistka Hristina Georgievska, ktorej prácu môžete vidieť v tých najznámejších fashion časopisoch. Prvý deň začal teoretickou časťou, kde sme sa zaoberali základy fotolíčenia, druhy fotografie, aké sú druhy svetla, ako komunikovať s fotografom. Hristina nám dala fantastické typy na produkty, a ako si budovať kozmetický kufrík. Čo by v ňom okrem líčidiel určite nemalo chýbať. Keďže FOTO kurz bol kurzom už pre pokročilých, nerozoberali sme základy líčenia všeobecne, aj keď počas dní sme sa toho ešte veľa dozvedeli aj k základom.

Po teoretickej časti sme dostali prvú modelku, na ktorej sme si mali vyskúšať nahé líčenie. Pri ktorom som sa riadne spotila (a myslím, že som nebola asi jediná:)). Už plne chápem prečo je nahé líčenie, ktoré má byť určené na fotografiu a má plne vyzdvihnúť klady modelky je jedno z najťažších. Modelku (Radku) som mala veľmi sympatickú s krásnymi perami. Z nahého líčenia sme viaceré potom prešli do líčenia s výraznými perami. Prvo dňový look sa však ešte nefotil. Na konci dňa si Nás Hristina všetky zavolala a spoločne sme preberali každú jednu modelku a výsledok líčenia. Aké sme spravili chyby, ako kombinovať farebnosť, čo si všímať. Veľmi praktické a poučné. Predsa len učiť sa na konkrétnych príkladoch a vidieť potom zmenu v realite je najlepšia škola.  

V oba dni sme začínali o 9tej a mali sme končiť o piatej. Boli sme ale dlhšie, takže ak ste z ďaleka odporúčam spoje až po šiestej.

2. deň nahé líčenie, líčenie na ČB fotku a prednáška s fotografom

Druhý deň sme začali hneď s líčením. Dostali sme už modelky, ktoré mali nejaké tie skúsenosti s fotoaparátom, boli veľmi fotogenické, líčiť ich bola jedna radosť. Počas dňa som mala dve modelky. Mercedes na nahé líčenie a Janku na výraznejší look pre čiernobielu fotografiu. Pred začatím líčenia sme si vždy s Hristinou prebrali, čo asi budeme robiť, čo je vhodné zvýrazniť, a a kým smerom sa uberať. Ona sama medzi nami chodila a bola kedykoľvek ochotná poradiť, odkonzultovať a nasmerovať počas líčenia. Oba looky nám fotil český fotograf Lukáš Dvořák. Keďže ma fotografia veľmi baví, prelúskala som jeho stránky a som veľmi zvedavá na výsledne fotografie, pretože jeho práca sa mi veľmi páči. Keď budú doplním ich do článku aj na sociálne siete. Čo sa týka celkových dojmov, štýl líčenia, ktorý nás Hristina učila bol presne ten, ktorý mňa v poslednej dobe baví najviac. Čo ma potešilo, že absolútne rešpektovala aj pocity dievčat, ktoré sa pri líčení rozhodli ísť vlastnou cestou (napr nerobiť linky, odviazať sa, atď ....).

Jedinou malou nevýhodou bolo pre mňa celkom vysoký počet dievčat na kurze. Keď sa líčilo, občas sme zavadzali. Tak isto, som občas musela čakať na kozmetiku, preto som sa aj potom druhý deň rozhodla, že si vezmem viac vlastných vecí (prvý deň som mala iba štetce). Mať niektoré svoje veci bolo dobré aj v tom, že aspoň viete ako sa aký tieň chová, akú má farebnosť, takže to bolo vo finále jednoduchšie. Čo sa týka výbavy na kurze, ak nemáte ani jeden štetec, alebo kozmetiku, vôbec to nevadí, môžete si tam požičať čokoľvek.

Ako som už spomínala, záver kurzu boli dva odfotené looky. Okrem líčenia sme sa mali zamerať aj na vlasy. Ak nemáte vlasový kurz, však nevadí, poradia Vám, pomôžu. Mňa to trošku nakoplo sa zamyslieť a asi si v budúcnosti dám aj jeden vlasový kurz. Určite by mi to pomohlo viac a finál looky by boli dotiahnutejšie a lepšie.

update 19.5.2015 Pridané Final looky

kurz, líčenie, photo, foto, vizážistka

foto, kurz, vizazisticky, licenie, nahe líčenie

Záver kurzu patril prednáške s fotografom Lukášom, ktorý si vybral jednu z finálnych fotografií a na konkrétnych príkladoch nám ukazoval, čoho sa vyvarovať, aké chyby boli spravené, ako ich vníma fotograf a neskôr ako vzniká celý postproces fotky (photoshop). Nakoniec nám dal zopár rád, ako sa prezentovať, ako to funguje vo fashion a podobne. Ja som bohužiaľ musela kvôli vlaku odísť z prednášky skôr, takže neviem povedať ako dlho ešte pokračovali a čo ešte preberali. Záverom hodnotím kurz ako obrovskú a prospešnú skúsenosť, teším sa na prax a aplikáciu znalostí. Vo veľa veciach mi to dalo iný pohľad na líčenia, videla som kde mám medzery a na čom potrebujem ešte popracovať.  Sama som zvedavá ešte na svadobný špeciál. Pražský inštitút je veľmi sympatický, ľudia v ňom veľmi milí, ochotní poradiť a nasmerovať.

moncainessence, marketa, muip, škola

Počas predĺženého víkendu sa mi aspoň na chvíľku podarilo vybehnúť zľahka do centra, stretnúť sa s fantastickou a veľmi sympatickou Veru z blogu U dvou Verunek v krásnej kaviarni La Boheme  Cafe a spraviť aj malé nákupy v Sephore.


Absolvovali ste už niekedy make-up kurz, kde? Ak ste boli v MUIP, boli ste spokojné? Posunuli Vás kurzy líčenie niekam? 10 komentárov:

 1. O tomto kurzu jsem slyšela jen samou chválu. Tak gratuluji.
  Zvu tě na můj blog.
  http://monalisabeautyeri.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja tiež rozmýšľam nad nejakým kurzom. Chcela by som mať líčenie a kozmetiku ako koníček a po víkendoch maľovať. Hlavne ma baví fotiť, takže by ma to isto obohatilo. Ďakujem za tento článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jeeej, Moni, super... Ak raz pán boh dá a budem sa vydávať, určite si ťa objednavam ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moni, troška ti aj závidím, že si u nich už nejaký kurz absolvovala. Ja som sa chystala (a vlastne je to ešte stále v hre) na najbližší kurz Master A-Z, avšak stále to troskotá na veľmi zložitom skĺbení práce a sťahovania sa a tak trocha aj termíne :( Ďalšia vec je ubytovanie na 5 týždňov v Prahe... Snáď to nejako "dokopem" :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no tieto kratsie kurzy maju vyhodu ze su casto cez vikend, pripadne prdlzeny, ten master je mega, ale presne ten isty problem, byvanie a dovolenka :) mozno ten spravny cas este neprisiel, ale prajem ti aby sa ti to podarilo :)

   Odstrániť
 5. Monika, super, hneď by som šla aj ja, alebo aspoň do Ba, ale materské povinnosti mi to nedovoľujú. A u nás v KE je to s kurzami biedne, teraz mali kurz Make Up Atelier Paris, ale nejak ma to nelákalo za tie prachy...bola to pencil technika a tú čiastočne ovládam ale nepreferujem ju. Ale zišlo by sa mi, aby ma niekto skúsenejší skorigoval a doplnila si medzery, keďže som samouk. Looky sú pekné, si šikovná ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Super, Moni, blahoželám. Dobre to dopadlo a tvoj no make-up vyzerá skvele :-)

  OdpovedaťOdstrániť