27.4.15

Everyday Broccoli facial mask sheet SKINFOOD recenzia

Ahojte,
pri potulkách Bangkokom som v jednom obchodnom dome pri hľadaní balerínok a jedla objavila predajňu kórejskej značky SKINFOOD. V predajni okrem Hello! nevedeli ani slovko po anglicky, takže som len zbežne prešla sortiment a zastavila sa pri vzorkách a maskách. Nakoniec som na rýchlo vzala vzorku z jedného séra, ktoré mali označené ako "best seller" a brokolicovú masku (pretože brokolicu som si na pleť ešte nikdy nedávala), o ktorej bude dnes recenzia. Toľko k histórii nákupu, poďme na dojmy.
starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

SKINFOOD Everyday Broccoli Facial Mask Sheet je maska s brokolicovým extraktom, ktorá má po aplikácii zabezpečiť pleti hydratáciu a zdravý "glowy" vzhľad. Maska patrí do kolekcie TIME MAGAZINE´S CHOICE OF 10 FOODS  a okrem nej tu nájdete aj napríklad rajčinovú, zo zeleného čaju, orechovú, šošovicovú, olivovú, pomarančovú, jogurtovú a borievkovú. 

starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

Maska sa aplikuje na tvár pomocou látky (predpokladám, že bavlna), nechá sa na tvári pôsobiť 10-15 minút. Zvyšky masky po aplikácii je potom možné rozotrieť na krk a dekolt napríklad. 

starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

Konzistencia masky po otvorení je hutnejšie sérum. Sérum veľmi pekne a čisto vonia, po vôni brokolici ani chýru ani slychu. Po aplikácii na tvár pocítite chladivý pocit na tvári, takže by bola ideálnejšia na použitie ráno (ja som testovala večer). Inak chladivý pocit nebol až tak rušivý, ale pre niekoho, kto už má rád večer teplo a kľud, tak to môže byť zľahka nepríjemné. Veľkosť látky mi na tvár sadla akurát, šírkou dokonale, výškou by mohla byť o piaď vyššia, ale v porovnaní s ázijskými typmi tváre, mi sadla v podstate bez problémov.

Množstvo séra v maske je akurát. Počas aplikácie z látky nič nesteká, s čím som sa už pri podobnom type masiek stretla. Po nanesení som počkala cca 15 minút, masku stiahla z pleti a následne ešte votrela do tváre a dekoltu. Čakala som asi 10 minút a následne som si musela ísť opláchnuť tvár, pretože mi ostal ľahko lepivý pocit na tvári, ktorý mi vadil.

K účinkom: hydratácia pleti určite, ale nemám pocit že by sa mi pleť zázrakom premenila na "glowy" zdravú a šťavnatú pleť, ako opisuje výrobca. Na masku som sa tešila, po Thajsku mám pleť unavenú ešte z lietadla, z presunov, špiny , tepla a slnka a po aplikácii sa žiaden zázrak nekonal. V kútiku duše som si myslela, že by mohla odregulovať aj moje začervenania, ale to som si nechala iba v predstavách :). 

starostlivosť, monicainessence, unavena pleť, hydratácia

Suma sumárum: príjemná osviežujúca, zľahka hydratačná maska, ktorú by som si ale už druhý krát nekúpila, aj kvôli lepivému pocitu a aj kvôli výsledkom. Absolútny maskový priemer až podpriemer.

Zakúpila som ju za 60 thajských báhtov (momentálne v prepočte asi za 1,7 €). A ako bonus som zblízka videla thajského nalíčeného chlapca. Celú pleť na šedo, prosím pekne. A to nebol posledný :).

Stretli ste sa s maskami SKINFOOD? Máte rady túto značku? Čo by ste odporúčali? 


4 komentáre:

 1. Takže brokolicu radšej do žálúdku než na tvár :)))
  DanyLoveLife

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Odpovede
  1. no ono tej brokolice tam az tak velmi nie je :) takze zase preco nie, ale maska z original brokolice by mohla byt celkom vtipna zalezitost :)

   Odstrániť