9.1.15

ZOEVA štetce LUXE na tvár - recenzia a novinky

Čo nevidieť slovenské zastúpenie spoločnosti Zoeva spustí predaj ôsmich nových ručne vyrábaných štetcov. Aké sú novinkové štetce a pár info o nich nájdete na konci článku. 

Pri tejto príležitosti som sa rozhodla uverejniť aj recenziu štyroch štetcov určených na tvár a ktoré pochádzajú z edície LUXE. Individuálne štetce sú dodávané v praktickom balení, ktoré uľahčujú prenášanie štetcov. Moje sú pekne uložené vo veľkom púzdre a pôvodné obaly momentálne používam na prenášanie ceruziek a konturiek. Všetky štyri štetce mám doma niekoľko mesiacov (najstaršie sú so mnou takmer polroka). Nič z nich nevypadáva, nie sú ošúchané, neolupuje sa lakovanie na drevených rúčkach a hlavy štetcov držia pevne. A to som im počas svadobnej sezóny dala poriadne zabrať. Bez problémov prežili týždenné prania, denné rýchle čistenia a dezinfekcie.


Zoevácke štetce používam asi aj piatym rokom a zakúpila som si a mala som možnosť vyskúšať aj tie prvé a aj tie z posledne vydaných a je na nich vidieť veľmi veľký posun vpred. Čo ma teší, peňaženku o trošku menej. Teraz už avizovaná recenzia štyroch miláčikov, s ktorými líčim takmer vždy a všade :). Pre úplnosť v názve štetcu nájdete priame prelinknutie do eshopu ZOEVA. Fotografie štetcov sú aktuálne, neboli fotené ako nové. Štetec určený na aplikáciu púdrových produktov. Jeho dĺžka je 17 cm a hlavu tvorí kombinácia prírodných štetín s kozy a umelých vlákien "Synthetic-Blend". Zo všetkých štetcov, ktoré sú dnes recenzované je používaný asi najmenej, ani nie tak preto že by bol zlý, ale ten čo Vás čaká v poradí ako druhý mi vyhovuje lepšie. Ale poďme k tomuto. Je zľahka skosený, čo ho predurčuje okrem fixácie makeupu aj ku kontúrovaniu a nie je problém s ním naniesť v núdzi lícenku. Ak ho používať na kontúrovanie, tak odporúčam skôr pre majiteľky väčších tvárí. Predsa len hlava štetca je oveľa väčšia ako priemerné kontúrovacie štetce. Štetec je cenovo najdrahší zo všetkých individuálnych štetcov, ktoré momentálne Zoeva ponúka. Veľkosťou je naozaj "malým obrom", takže pár ľahkými ťahmi zafixujete makeup raz - dva - tri. Je dobre využiteľný aj pri záverečnom uhladení líčenia. Pár ťahmi upracete nepotrebné chĺpky na bokoch tváre, doladíte kompaktnosť líčenia a pozbierate zbytočné množstvo púdru. Aj keď nie je u mňa favoritom, na fixáciu si predstavujem niečo ľahšie,  za pozornosť určite stojí. Štetec som dostala ako darček zo slovenského zastúpenia.
Dĺžka štetca je 17,8 cm. Ručne vyrábaný štetec s prírodnými štetinami (koza). Je ideálny na nanášanie púdrových produktov na zafixovanie líčenia, alebo kontúrovanie. Na originál fotke v eshope, môžete vidieť vidieť jeho definovaný tulipánový tvar. Aby ste ho udržali čo najdlhšie, je dôležité práve pri tomto štetci dávať pozor na skladovanie. Ideálne je ak ho máte v púzdre, ktoré bez problémov udrží jeho tvar. Štetec je neskutočne jemný a aj pri častom praní nestráca nič zo svojej jemnosti. Je tak jemný, že mi to niektoré zákazničky povedali aj samé, bez toho že by som ich na to upozornila vopred. Štetec využívam najčastejšie na aplikáciu sypkého púdru. Naberá rovnomerné množstvo a veľmi dobre sa s ním líčenie fixuje. Častokrát ho využívam aj na finálne rozmazávanie/prepájanie bronzeru s makeupom, alebo pri konečnom prepájani produktov po kontúrovaní. Na samotné kontúrovanie ho nepoužívam, pretože na môj vkus je príliš veľký. Preto je jeho tvar aký je, pretože práve jeho ľahké rozvinutie je na púdre a rozmazávanie ideálne. Podarovaný Zoevou.Kontúrovací štetec s dĺžkou 14,5 cm. Hlavu štetca tvoria vlákna v kombinácii prírodných štetín (koza) a vlákien "Synthetic-Blend". Má plochý štvorcový tvar spredu, zvrchu je takmer obdĺžnikový. Pred jeho kúpou som zvykla používať klasické okrúhle tvary na nanášanie bronzeru alebo kontúrovanie. S týmto štetcom, ako poznamenala ILoveMakeup, ide kontúrovanie absolútne samo. Bez problémov ide trafiť hranu lícnej kosti, vykontúrovať nos, lícne kosti. Veľkostne patrí medzi menšie štetce, takže aplikácia je naozaj presná a jednoduchá. Čo je jeho najväčšou výhodou, že je priam urobený na menšie tváre alebo naozaj precízne detailné kontúrovanie, práve vďaka jeho veľkosti, kompaktnosti. Zvykla som si ho používať iba na púdrové produkty, pretože predsa len prírodný vlas si žiada práškové záležitosti a na ne je skvostný. Viac superlatívov ani netreba. Štetce podobného tvaru nájdete na trhu pomerne bez problémov (aj keď nie dostupné na SVK) ale ich cena býva minimálne dva tri krát vyššia minimálne. Takže keď profesionálny štetec na kontúrovanie za perfektnú sumu, tak tento! Zakúpený mnou. 
Štetec určený na aplikáciu lícenky. Dĺžka 16 cm. Hlavu štetca tvorí zmes prírodných štetín (koza) a umelých patentovaných vlákien "Synthetic-Blend". Hlava štetca má predĺžený - oválny tvar, spredu plochý a smerom ku koncu sa mierne zužuje. Na lícenky rada používam štetce redšie, o to však potrebujem viac aby boli jemné a produkt nanášali rovnomerne a zľahka a dobre rozmazávali produkt na pleti. V porovnaní s ostatnými druhmi a značkami, ktoré som skúšala zatiaľ v aplikácii vyhral ako najlepší, vzhľadom na to, že hlava štetca je menšia, vlasy sú vložené v hlave kompaktne, čím nedochádza pri aplikácii k rozširovaniu plochy štetca. A napríklad pootočením štetca pri aplikácii sa bez problémov trafíte presne na miesto, ktoré potrebujete. Vyhovuje mi tiež tvar oblúku, do ktorého sú vlasy štetca vkladané, príde mi to vhodnejší tvar na kompaktné rozmazávanie, ako skosené z jednej strany. Tiež ideálny štetec pre začiatočníkov, v kombinácii s Luxe Face Paint je to ideálna dvojka na učenie sa modelovania tváre a kontúrovanie. Produkty naberá rovnomerne, dobre sa čistí a bez problémov drží tvar aj po častom čistení. Momentálne absolútny TOP v štetcoch určených na aplikáciu lícenky. Zakúpený mnou. 

Suma sumárum, štetce z edície Luxe za pozornosť stoja. Svojou kvalitou, jemnosťou je pre ne práca s púdrovými produktami veľmi ľahká. Určite budem časom zbierku ešte rozširovať, pretože v ponuke je ešte pár kúskov, ktoré by som rada mala v svojej zbierke. Aj keď je ich cena pre niekoho vyššia, po pár použitiach pochopíte prečo. Ich momentálne kvalita je veľmi porovnateľná so štetcami, ktoré sa pohybuju cenovo o triedu dve vyššie. Kontúrovací Face Paint a Cheek Finish patria medzi najlepších pracantov, ktoré mám.

Záverom Vám ešte pridávam krátku prezentáciu nových štetcov, ktoré by sa mali objaviť na slovenskom a českom eshope už tento víkend (10.1.2015). Zoeva pripravila 8 nových štetcov. Niketoré sa radia práve do kolekcie Luxe, ktorá mi je momentálne srdcu veľmi blízka. Štece sú ručne vyrábané, majú 6-násobne lakované drevené rúčky, mosadznú hlavu a vlákna z prírodných alebo syntetických vlákien. Mojimi favoritmi sú 114 a 310.


Máte skúsenosť s novými štetcami z edície LUXE? Ak ste dlhodobé používateľky zoevácskych štetcov, vidíte posun vpred?

A čo novinky? Oslovili, alebo Vás nechali chladné? Aká je Vaša najobľúbenejšia značka štetcov? 


16 komentárov:

 1. Ty jsou nádherné, ale jakou mají malou ručku, to je srandovní:)) Ten tulipánovým, jak píšeš, se mi hodně líbí:) No nádhera, Zoeva dělá prostě krásné štětce. Mám asi tři oblíbené značky a jednou z nich je samozřejmě tato. Souhlasím, Face paint je jeden z nej!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. čím menšia tým lepšia aspon v tomto prípade, pretože sama mám malú ruku a silné dioptrie a potom sa mi lepšie líči, bo sa aj vidím :)

   Odstrániť
 2. ja mám zálusk na ten tulipánový :) neviem sa dočkať toľkej jemnosti :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Luxe štetčeky vyzerajú mňamkovo, ja mám z tých single štetcov Petit Crease a je fakt úžasný, chcela som aj ten zoevácky dupe MACu 217 ale je vypredaný, tak čakám...možno potom šupnem potom aj nejaký na tvár k tomu ;)

  krasavnutri.blogpost.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. zoevácky dupe k 217 mám doma a teda ja až takým veľlým jeho fanúšikom nie som, príde mi zbytočne veľký. Blending king v mojom kufri je od make up store white blending 117, ale trošku pichá, ale blendí ako pán :)

   Odstrániť
 4. Zoeva štetce sú podľa recenzií veľmi dobré, ja nemám ani jeden a asi ani mať nebudem. Nejako mi nesedia tie kozie štetiny resp. srsť. Mám z čiernej ovčej srsti a tak drsný štetec som nezažila. Osobne preferujem umelé vlákno, ktoré sa veľmi dobre čistí a je jemné ak je správne strihané. Veľmi sa mi páči tvarom Zoeva 101 a 106 zo starej Luxe kolekcie.:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. a ktoré sú tvoje obľúbené rozmazávacie s umelými vláknami?
   čistenie pri prírodných je ťažšie, ale keď je dobrý čistič, tak nie je problém vôbec. Drsnosť niektorých prírodných štetcov mi nevadí, resp. som ochotná ju akceptovať, pretože vždy mi blendili lepšie ako umeláče.

   Odstrániť
 5. Ja ich štetce úplne zbožňujem :) nanášať si makeup rukami, to už si ani neviem predstaviť. A tento rok mi Ježiško priniesol aj nové na oči, tak sa z nich vytešujem :)

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. o tak to zavidim, štetce si ja samojejžiškujem :) a doniesol sadu, alebo individualne?

   Odstrániť
 6. Tak ten na konturování si asi budu muset pořídit, líbí se mi čím dál víc. Taky ten tulipánový, po tom koukám už jak dlouho, ale nevím, jestli bych jej tak užila :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Konturovaci je topka a je naozaj velmi lahko pouzitelny :) Podobny ma inak aj na NARS, ale stoji niečo cez 50 dolárov. takže super kupa v zoevovskom prípade.

   Odstrániť
 7. se štětci Zoeva se snad nedá šlápnout vedle - jsou skvělé! letos bych si chtěla pořídit rose gold řadu :) z těchto se mi zamlouvá Luxe Face Focus.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Luxe face Focus je uz doma a je famozny, bude to dalsi oblubenec, skusala som s nim detailne konturovanie a nanasanie korektora pod oci a zatial na tieto dve veci je fantasticky :)
   Rose Gold sada je krasna! A stetce v nej mam v single verziach a su velmi oblubene!

   Odstrániť
 8. Monika vdaka za tip, kupila som si na zaklade tejto recenzie 109 Luxe Face Paint a som velmi spokojna, presne ako pises, nanasa sa s nim presne a jednoducho.
  Este by som sa chcela spytat ktory stetec od Zoevy je alternativou MAC 217? Myslela si 227 Soft Definer? Lebo ten mam, ale nie je to uplne ono (mam aj MAC217). Je menej husty a viac plochy ako potrebujem. Pekny den! :-) B.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je to som rada ze recenzia isnpirovala a ze si spokojna :) Beatka myslim si ze Zoeva nema uplny dupe 217. Aj ked 217tku nevlastnim mala som ju na jednom liceni pozicanu a ked som si to porovnala najviac mi vysiel podobny stetec od MAKEUPSTORE White blending Brush 117.

   Odstrániť