6.11.14

Predtridsiatkova výzva: Halloween a talianska vdova po kusnutí upírom

Ahojte,
oslavovanie Halloweenu, vytváranie líčení k tomuto sviatku, ma pravidelne nechávalo veľmi vlažnou. Nemyslím si, že je to súčasť našej kultúry a nevidím v tom nejako zmysel. U nás v meste sa Halloween slávi v klube, do ktorého chodievame a vždy sme na túto párty počuli veľké ohlasy. Keďže manželova sestra žila od 15tich rokov v USA, je pre ňu Halloween súčasť kultúry a  ako prvá prišla stým, že : "Poďme, bude sranda!". Aleš im párty pravidelne fotieva, takže slovo dalo slovo a dala som sa , priznám sa!, veľmi ľahko nahovoriť. 

líčenie, maku up

Ostávalo už len vymyslieť masku. Dohodli sme sa na upírke a jej obeti (myslím, že z fotky je asi hneď jasné, ktorá je ktorá:)). Keď americký sviatok, tak tématicky, strašidelne k nemu. Nakoniec sa k Nám pridali ešte ďalšie tri kamarátky a Aleš ako fotograf. Samozrejme, ako správna "smečka" sme prípravy dali spoločne a hláška: "Ty ma natupíruj a ja ťa za to podrežem." sa stala legendárnou.

decorations, výzdoba, inšpirácia

Pätica v plnej kráse a vínko z PEREGu, ako plánovaný product placement v popredí :). A ak sa chystáte do Modry na Malokarpatskú vínnu cestu (14.-15.11) nájdete ma pobehovať niekde medzi vínami, jedlom, návštevníkmi práve v tomto vinárstve :). 

víno, masky, kostým, inšpirácia

upír, obeť, maska, inšpirácia, líčenie

Pre kompletnosť, moja maska mala predstavovať taliansku vdovu, tesne po ukusnutí upírom. Čo sa týka oblečenia, absolútne za mojou zvyčajnou zónou konzervatívnosti, vzhľadom na priehľadnosť trička. Normálne by som takto medzi ľudí asi nikdy nešla :). Ešte som doplnila výrazné oči, červené pery, dala dole okuliare, rozpustila vlasy, pridala klobúk a nahodila stále prekvapený výraz :).  

maska, líčenie, vdova, talianska

Vieme to aj na milo a pekno :).

maska, upír, obeť

Vytancovaná som bola asi za troch, vzhľadom na to, že som si odvážne obula vysoké topánky a ešte k tomu aj úplne po prvý krát, som dopadla celkom fajn. Prezúvala som až po štyroch hodinách.

zábava, party, club3, stará turá
 
líčenie, talianska vdova, červené pery

Víťazná maska večera. Absolútne identická kópia zubatej z Perinbaby. Ak by sa robil remake, jednoznačne treba zavolať ju! A prvé mieste zaslúžene.

zubatá, jakubisko, perinbaba, maskaS Naďou sme dokonca vyhrali v tombole. Radosť obrovská


Bonusovka: krásna žena navlečená v tejto obludnej maske. Strašne divná kombinácia! :)

kostým, inšpirácia, maska

S veľkou slávou si v pomyselnom zozname, čo stihnúť ešte pred tridsiatkou, vyškrtávam položku: "Ísť sa zabaviť na Halloween", ktorá teda nikdy plánovaná nebola. A preto nikdy, nehovor nikdy a aj napriek tomu, že si stále myslím, že sa to u nás s týmto sviatkom trošku preháňa, bola perfektná zábava, skvelí ľudia a tančeky až do rána takmer bieleho. A o to snáď ide, zabaviť sa bez predsudkov a nechať sa pohltiť atmosférou :). 

Čo vy a prekonavanie predsudkov? Ako ste stravili Halloween, uznávate, či nie?

14 komentárov:

 1. Ja ďakujem za skvelú zostavu a dobry žúr, super akcia! A Monika ďakujem za kompliment ;-) že ,, krasna žena,, :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nezabudnutelna akcia :D niet zaco :) boal si okuzlujuco hrozna :D

   Odstrániť
 2. Ja som sa bola zabaviť tento rok na Halloween asi po troch rokoch a neskutočne som si to užila :) Mimochodom, originálna maska ;) Ja som taktiež bola trošku originálna a išla som za mŕtvu červenú čiapočku :D

  Some people want...fashion!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem! a foto mrtvej ciapocky by som chcela vidiet :D fakt dobry napad :D

   Odstrániť
  2. https://www.facebook.com/305003439704840/photos/a.314368915434959.1073741837.305003439704840/314374832101034/?type=3&theater

   Takto nejako :D :D

   Odstrániť
 3. je to uplne mega super Monika a este ti to aj pristalo ;) :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mne je popravde lúto, že u nás nie je, alebo že sa za mojich mladších čias taký Halloweenský žúr nekonal. Podla mňa rôzne tematické párty sú lepšie ako tradičné diskotéky. A vyzerali ste super, takto si predstavujem Halloweenské masky, nie ako niektoré celebriťky, ktoré chodia na strašidelnú párty oblečené v krátkej sukni, platformy a kozy ven ala štetky :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej sú lepšie ako tradičné, ľudia sú uvoľnenejší a nestrúhajú potom zbytočne formu, občas :D
   ďakujeme! Sme vzali prípravy seriózne a naozaj v štýle strašidiel (veď o to aj primárne predsa išlo :)) Za cicu som tam bola len ja, ale snáď ešte v miere :D

   Odstrániť
 5. wow to musela byť super zábava. ja som nikdy na takej párty nebola.
  tá zubatá je naj!
  DanyLoveLife

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. bola bola, sme potiahli :) ešteže na druhý deň bola sobota, inak by som bola mimo snáď ešte aj v práci :)
   určite v budúcnosti vyskúšaj sa zúčastniť, fakt sme sa zabavili. Zubatá bola TOPka!

   Odstrániť
 6. Perfektné fotky!:) Zbožňujem tie čiarky pod očami, Halloween neHalloween, musím to vyskúšať:P

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť