14.10.14

Nakupovanie, wishlisty a PINTEREST

Ahojte,
dnes na tému rozumného nakupovania, inšpirácií a listov prianí. V blogerskom svete ste sa už určite stretli s článkami na tému želaní. Celkom rada si ich čítam, občasne v nich nachádzam inšpirácie k nákupom. Vždy som bola zvyknutá si produkty ukladať do zložiek, ale nezverejňovať ich aj Vám. Časom som zistila, že mám zložiek viac než dosť, poniektoré už boli neaktuálne, alebo veľmi nelogicky usporiadané v PC, na kľúči alebo v emailoch. Tak som sa rozhodla, že je na čase spraviť systém v týchto zložkách. 

Už dávnejšie som si založila konto na PINTERESTe, ale veľmi som ho nevyužívala. Konzultácia farebného typu a opätovné zapojenie sa do nenakupovacej výzvy ma priviedlo k myšlienke spojazdniť moje konto naplno. 


A sprehľadniť si formou jednotlivých násteniek produkty, ktoré ma zaujali, alebo plánujem v budúcnosti ich kúpu. Výhoda takého nástenkovania je, že si môžem moje nákupné priania prehodnocovať a postupne sa k nim vracať a nenakupovať tak produkty, ktoré v konečnom dôsledku až tak veľmi nepotrebujem. Okrem "kozmetických zoznamov prianí" nájdete u mňa aj nástenky venované doplnkom, oblečeniu a v budúcnosti pribudnú knihy, bytový dizajn, inšpirácie na cestovanie, zaujímavé linky a v podstate všetko to, čo ma baví, láka, zaujíma a chcem sa k tomu ešte vrátiť.

V rámci uverejnených článkov na blogu, tu tiež nájdete prehľad recenzovaných produkov, a nechtových variácií. 


A prehľadne usporiadané všetky líčenia, ktoré sa na blogu objavili. 


Medzi nástenkami nájdete tiež dve špeciálne. Jedna je venovaná môjmu farebnému typu "Chladná zima", nástenku vlastní Miška z blogu Krása vnútri a do ktorej prispievam aj ja. Vlastnú nástenku má aj farba tohto roka "Radian Orchid", ku ktorej plánujem spraviť líčenie už ani neviem ako dlho :). Na Pintereste nájdete napríklad aj Zuzku (a asi milión nechtových inšpirácií) alebo aj Beátku u ktorej som bola na konzultácii farebného typu.

Okrem Pinterestu nájdete na internete aj stránky priamo zamerané na tvorenie wishlistov, napríklad: WISHPOT, WISHLISTR, alebo si môžete priamo  nainštalovať wishlistovú aplikáciu do mobilu. Aj keď ja už som sa v mobile vybavila rovno Pinterestom, aby som si zase nevytvárala zložky dvojmo :). 

Máte svoje osobné wishlisty? Priniesli Vám organizáciu do života ? :) Používate niektorú z webových alebo mobilných aplikácií, alebo si ich zapisujete napríklad do diára?
 Alebo nakupujete impulzívne? :)
Ak ste na PINTERESTe, pošlite mi linky, rada sa inšpirujem aj u Vás.9 komentárov:

 1. Pinterestu som poľahla aj ja, ale zatiaľ sa neodvažujem nič pridávať, len si vytváram nástenky pre inšpiráciu. Myslím si, že na pintereste je iná kvalita fotiek a na také to moje obyč fotenie mám instagram. Ale na inšpiráciu a wishlisty je pinterest naozaj dobrý :)
  Wishlisty som si najskôr robila len v pc, ale nakoniec som nejaké knižné hodila aj na blog a ešte sa chystám aj na kozmetický, ale ten je oveľa zložitejšie dať dokopy. Wishlisty ma celkom bavia. Nemusím si pamätať, čo si musím/chcem kúpiť, ale mám to zapísané a zapisujem si aj veci, ktoré ma zaujali a musím si o nich niečo prečíta a buď pridať do zoznamu alebo nie.
  Len dúfam, že ďalšej veci už nepodľahnem, lebo už je toho na mňa viac ako dosť :D Ale pinterest zato stojí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. presne tak, zase na druhej strane, sa mi nechce pridávať wishlistové články na blog, pretože sa to mení každým dňom.

   Odstrániť
 2. Nad pinterestom alebo instagramom som uvažovala dlho, ale nechcelo sa mi do toho ísť, lebo sa bojím, že ma to priveľmi oberie o čas. No ale dnes som sa tu nechala nalákať na pinterest, hlavne kvôli tým wishlistom. A už som tam aj voľačo napichala :) Uvidím, ako dlho ma to bude baviť. Kto má chuť, tu je moja linka: http://www.pinterest.com/aaknelka/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj, sledujem :) určite to nie je žráč času, pokiaľ tomu človek nejak neprepadne :D každopádne je to úžasná studnica inšpirácií, kombinácií.

   Odstrániť
 3. Uprimne ta obdivujem za takuto systematickost, ja na toto nemam nervy :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D ked mne to setri potom nervy na nakupoch, bo presne viem co chcem a nevymyslam blbiny:)

   Odstrániť
 4. No tak s Pinterestom nemám zatiaľ absolútne žiadne skúsenosti a celkom sa aj obávam, že by som mu veľmi podľahla, ako sa mi to stalo s instagramom:P

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj, me tedy pinterest vubec neoslovil, naopak me necim rozciluje a to jsem si kdysi i zalozila ucet... na nic. Jedu pekne postaru v denicku :) Bavi me sledovat jak se ten wishlist meni. Z toho elektronickeho jednoduse vymazete vec, po ktere uz netouzite, ale na papire uz to tak nejde. Takze za ty 4 roky, co si ho vedu, je to docela zabavne pocteni... :) doporucuji!
  Preji hodne inspirace, tatana

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ja Pinterest veľmi ľúbim :-))) aj keď teda na takéto veci mám ten súkromný účet, ktorého nástenky sú iného smeru, takého z bežného života ako interiérové inšpirácie, dekorácie, jedlá a tak :-) Ja a wishlisty je teraz komplikovaná téma, síce nejaký malý v rámci možností mám, no radšej si píšem zoznam, čo potrebujem

  OdpovedaťOdstrániť