21.7.14

Letné šľahačkové odličovanie s Biodermou: Hydrabio Mousse recenzia

Hydrabio Mousse je čistiaca pena určená na citlivú alebo dehydratovanú pleť. Má patentovaný biologický komplex Aquagenium®, ktorý stimuluje schopnosť pokožky v hlbších vrstvách vytvárať a na svojom povrchu udržať vlhkosť, zároveň má jemne čistiť a odtsraňovať nečistoty. Je nekomedogénna a hypoalergénna.

bioderma, starostlivosť, čistenie pleti, suchá pleť

Penu som prvý krát dotala na otestovanie už dávnejšie a chvíľku mi aj trvalo kým som sa k nej vôbec dostala. Nepripadal mi to produkt, ktorý by som musela nutne vyskúšať. Časom som si ju však obľúbila na ranné dočistenie pleti, kedy som dočistená raz dva, pleť mi to osvieži a preberie ma to. A tiež po príchode z páce, keď nosím ľahší make up (napr BB krém, alebo som pleť len zľahka zjednocovala makeupom).

bioderma, starostlivosť, čistenie pleti, suchá pleť

Ideálna na používanie je aj v prípade, kedy nemáte rady film, ktoré niektoré odličovacie produkty zanechávajú. Pleť ostane svieža a čistá. Pred použitím je nutné fľašku pretrepať, do dlane naniesť potrebné množstvo produktu (asi vo veľkosti prerastenejšej pinpongovej loptičky :)) a naniesť penu na navlhčenú pleť. Trošku zle sa kontroluje množstvo produktu po stlačení, takže odporúčam jemne a rýchlo zatlačiť :) Zvykla som si s penou masírovať pleť asi minútku a potom spláchnuť vlažnou vodou. Pena je určená aj na odličovanie očí, tie ale veľmi neodlíči, obzvlášť v prípade, kedy máte podkladovú bázu a dobré dlhotrvácne tiene, poprípade vodeodolnú riasenku, výraznejšie linky. Vtedy je potrebné dolíčiť ešte odličovačom, ale podstatné je že v očiach neštípe a ani nevadí. Super si poradí s BB krémom, alebo menším množstvom makeupu. Ak ste zvyknuté toho na sebe nosiť viac, je nutné čistenie zopakovať, alebo dočistiť pleť ešte niečím iným. Pleť po použití nepne, a je "sviežo" čistá a hladká.

bioderma, starostlivosť, čistenie pleti, suchá pleť

Pena je vhodná aj na holenie. Že sa dá využiť aj na holenie, som spomenula aj manželovi a ten si ju obľúbil na holenie tváre. Strnisko s ňou ide pekne dole a pleť nie je začervenaná ani napnutá. Dôvod, prečo sa mu stala obľúbená je aj kvôli neutrálnej čistej vôni, keďže nemá rád výrazné vône typické pre mužské produkty.


K pene som sa dostala vďaka spolupráci s Biodermou, ale kupujem si už aj sama, keďže ju má rád aj manžel a musí byť v kúpeľni pravidelne k dispozícii. Obsah balenia je 150ml. Predajná cena sa pohybuje okolo 12€. Obávala som sa, že pena bude rýchlo miznúť, ale jedno balenie (pri každodennom rannom a občasnom aj večernom používaní) vydržalo niečo cez dva mesiace a to ju manžel používa aj na holenie. Takže za nás oboch áno, ideálny produkt na rýchle odlíčenie denného líčenia, práve v lete, na ranné dočistenie, na cestovanie, holenie a pri dovolenke ušetríte miesto, keďže sa s ňou v kľude oholíte vy aj polovička:).

Ešte Vám dávam do pozornosti môj posledný objav. Všimla som si, že sa na pultoch lekární začali konečne objavovať aj zmenšené verzie micelárnych vôd Sensibio s obsahom 100ml. Za čo som veľmi rada, lebo je to ideálne balenie na cestovanie, alebo prvé otestovanie. Predajná suma za 100 ml je plus mínus 3€ (v závislosti od lekárne).Skúšali ste už čistiace peny? Boli ste spokojné? Na blogoch a v eshopoch s prírodnou kozmetikou sa objavili tiež prírodné peny, takže si plánujem v budúcnosti vyskúšať aj niečo takéto.
A máte produkty, ktoré Vám používajú aj drahé polovičky? :)

1 komentár:

  1. Ja sa takmer vzdy pred pouzitim i takehoto vyrobku kompletne odlicim...a na dostistenie pleti je uzasna,zabavna a fakt jemna k pleti i z dlhodobeho hladiska...a tiez som bola maximalne prekvapena kolko jej tam bolo...v zavere som ju uz bez vycitiek brala so sebou aj do sprchy

    OdpovedaťOdstrániť