17.6.14

Korektor na prekrytie tmavých kruhov Couleur Caramel recenzia

Bio a prírodná značka Couleur Caramel vznikla v roku 2003 vo Francúzsku ako spoločnosť, ktorá chce ženám ponúknuť kolekciu kvalitnej dekoratívnej kozmetiky z prírodných ingrediencií a súčasne zachovávať zodpovednosť voči životnému prostrediu, ľuďom a zároveň vo svojich produktoch nechce používať zložky, ktoré boli testované na zvieratách. Jej cieľom je uspokojiť náročné zákazníčky a aj nositeľky citlivej pleti. 

Značka získala certifikát Ecocert Bio (nadstavba Ecocert Eco). To znamená, že kozmetika obsahuje 95 % všetkých zložiek prírodného pôvodu, z toho 10 % zo všetkých zložiek a 95 % rastlinných zložiek musí pochádzať z bioprodukcie. Ideál pre tie z Vás, ktoré hľadáte prírodné alternatívy ku klasickej dekoratívke alebo konvenčnú dekoratívku nechcete používať kvôli jej zloženiu. 

Na testovanie som obdržala viacero druhov produktov, skoro všetky pravidelne používam pri líčení a určite ich ešte na blogu uvidíte. Ako prvým recenzovaným je Korektor na prekrytie tmavých kruhov pod očami. Produkt, ktorý ma oslovil najviac a stal sa kabelkovým "must have" tohto roka za jeho zloženie, využitie a aplikáciu. A to asi všetky vieme, že nájsť dobrý korektor je takmer veda. 


Korektor nájdete na stránke slovenského zastúpenia značky TU, kde nájdete aj predajné miesta, alebo môžete využiť eshop Biokrása, ktorý ho má v ponuke v dvoch odtieňoch (doplnené: v cene 14,3 €). Môj je v odtieni č. 11 (Light Sandy Beige, alebo FR originál Beige Diaphane) čo je v ponuke na SVK aj u značky ako takej najsvetlejší odtieň. Zloženie korektoru je ukážkové a poteší všetky fanúšičky prírodnej kozmetiky. 100 % všetkých zložiek je prírodného pôvodu a 20 % všetkých zložiek je z bioprodukcie. V zložení nájdete okrem iného: mandľový olej (ideálny pre citlivú pleť očí), olivový skvalan (jemný olivový olej, ktorý nezanecháva pocit mastnoty), alebo baobabový olej (ktorý hydratuje a regeneruje pleť).


Všetky obaly sú z recyklovateľných materiálov a na moje prekvapenie sú pevné. Korektor je v kovovej nádobke, ktorá je zapustená v papierovom obale. Zvláda časté prekladanie a prenášanie bez porušenia obalu a produktu vo vnútri. Obsah produktu je 3,5 g a doba spotreby 12 mesiacov. 

Momentálne ho mám otvorený 5 mesiacov a pri takmer dennom používaní a testovaní aj na iných som zhruba v polovici obsahu a bez vysychania produktu. Konzistencia produktu je zhruba na 95% krémová a jemná ako po otvorení. Aplikácia je bezproblémová, rozmazateľnosť a vstrebávanie bez problémov (podľa typu pleti a použitia). Pri porovnaní s tuhými korektormi vyhráva na plnej čiare, pretože tie vo väčšine prípadov menia konzistenciu oveľa skôr. Teda aspoň tie, ktoré som vyskúšala ja.


Podľa informácií od výrobcu ide o rozjasňujúci korektor pod oči s vyhladzujúcim a regeneračným účinkom, vhodný na maskovanie známok únavy, tmavých kruhov a iných nedokonalostí pleti. Má byť vhodný na citlivú pokožku okolo očí. Dokonale prekryje opuchy a tmavé kruhy pod očami bez toho, aby vysušoval jemnú pokožku očného okolia. Baobaový olej zvyšuje pružnosť pokožky a pôsobí proti vráskam, mandľový olej podporuje prirodzenú hĺbkovú hydratáciu, vyživuje, revitalizuje a pôsobí proti škodlivým vplyvom prostredia.

Korektor krásne rozjasňuje očné okolie, je vhodné aby bol odtieň o stupeň svetlejší ako je pleť tváre. Zvládla by som ešte svetlejší, vzhľadom na vyššie rozjasnenie, ktoré mám rada keď nosím okuliare. Inak mi plne postačuje aj tento odtieň. Očné okolie nevysušuje a nespôsobuje žiadne alergické reakcie v prípade citlivej pleti okolo očí, alebo všeobecne. S krytím by som sa stotožňovala asi na 60 až 70%. Krytie sa logicky zvyšuje pri aplikácii na make up, tie z Vás, ktoré nenanášajú makeup pod oči, pri výrazných tmavých kruhoch nikdy plné krytie nedosiahnete (pri zachovaní prirodzeného vzhľadu). 


Pri testovaní som skúšala viacero spôsobov aplikácie. Prstom, štetcom a hubkou. Prstom a hubkou som korektor jemne vklepkávala. Pri použití štetcov som produkt po okrajoch ešte rozmazávala vklepkávaním do stratena. Inak sa korektor bez problémov rozmazáva, vzhľadom na jemnú krémovú konzistenciu.

Korektor som vždy fixovala malým množstvom púdru a s použitím štetca s dlhým vlasom, určeným na rozmazávanie produktov. Všetkými spôsobmi je možné dosiahnuť identický výsledok aj podobnú výdrž bez zaliezania produktu do vrások. Potom to záleží už len na preferenciách.

Pri aplikácii je dôležité dávať pozor na množstvo, aby oblasť pod očami nevyzerala ťažko a premaľovaná. Obzvlášť pre citlivú oblasť pod očami platí - radšej menej a opatrne. Na denné líčenie by to mala byť snáď aj dogma :).

Nevýhodou (ak sa to dá tak nazvať) je že produkt sa akoby zhlukuje, resp. nerovnomerne kryje v prípade ak je pleť okolo očí extrém suchá. Prírodné produkty neobsahujú práve tie zložky, ktoré Vám aj v prípade zlej starostlivosti zakryjú nedostatočnú starostlivosť o pleť. Predpokladám, že tu ste všetky znalé a viete ako sa správať k okoliu očí, ale v praxi sa často stretávam so ženami, ktoré na pokožku okolo očí nedbajú a je to veľmi cítiť už na dotyk. Pleť je suchá, nepoddajná a na dotyk až hrubá a produkty na ňu zle chytajú. Tak je to aj  v prípade tohto produktu. Ale aj napriek dobrému finálnemu krytiu som sa musela nakoniec s podkladom vyhrať s použitím silikónovej podkladovej bázy, aby to vyzeralo ako tak jednotne. A aplikovať pod prírodný produkt silikónovú bázu je trošku kontraproduktívne :). (Aj keď majiteľkám to nevadilo, pretože použitie čisto prírodných produktov nebolo dôležité).


Výdrž korektoru je rozdielna podľa spôsobu aplikácie. Ak ho na pleť nanesiete pod make up a zafixujete zľahka púdrom, vydrží bez pohnutia od raňajšieho nalíčenia až po príchod domov, aj v horkách (cca 10 hodín). Výdrž je excelentná ale trošku na úkor výsledného efektu zakrytia farebných nezrovnalostí pod očami. Tesne po aplikácii sa však objavovalo zaliezanie produktu do vrások, ktoré som potom rozmazávala s použitím blending štetca a trochou púdru. 
V prípadoch kedy som produkt naniesla na make up, dosiahla som skvelé krytie, rozjasnenie, ale produkt sa občas zvykol hýbať s makeupom. Obzvlášť v prípadoch kedy bola nositeľkami vyvíjaná vysoká fyzická aktivita v podobe športu alebo tancovania. Alebo keď som použila produkt, ktorý nemal dlhú výdrž. Ale aj tak je výdrž bez problémová niečo cez 6 hodín. Na prírodný produkt nádherná doba. 

Farebná korekcia nie je na 100% a ani som takú neočakávala vzhľadom na to, že to nie je plne krycí korektor. Avšak dosť výrazne potlačuje fialové, hnedé a červené farebné odlišnosti. Pri výrazných kruhoch pod očami je určite nutné naniesť kvalitne krycí make up a naniesť ho až na makeup. A pri extrémoch použiť klasický farebný korektor a tento len na doťuknutie.

na pleti nie je aplikovaný make up
Tri vlastnosti produktu ma však prekvapili neočakávane. Prvá je jeho schopnosť vyplniť otvorené póry na pleti. V prípade lenivého rána, som často naniesla iba korektor na a pod oči, okolo nosa, pier, zapudrovala som pleť a išla som. Vyzeralo to vždy upravene a veľmi prirodzene. Určite sa dá použiť aj ako podkladová báza pod make up v oblasti okolo nosa. Musím však dodať, že pri majiteľkách mastnejšej pleti s viac otvorenými pórmi ho bolo nutné prekryť make upom, pretože ho v póroch bolo vidieť. Pri nehydratovanej pleti v oblasti nosa šupinkoval. Vo výsledku recenzie ale nepodstatná informácia, keďže nejde o produkt, ktorý má byť používaný ako podkladová báza na pleť :). Ale variabilnosť použitia potešila.
Druhou je jeho schopnosť odrážať svetlo na fotografiách. Je to vidieť na na čiernobielej fotke nižšie. V prípade opuchov, mimických vrások dostáva ďalší plusový bod.

A tretiou je jeho použitie ako podkladovej bázy. Zjednocuje farebnosť viečka a predlžuje výdrž niektorých tieňov aj o tretinu. 

Kupovať, či nekupovať?
Z hľadiska typov pleti je myslím, vhodný pre všetky typy pleti. Iné je, keď sa o pleť staráte nedostatočne, okolie očí máte vysušené (odporúčam používať oleje, ak krémy nepomáhajú). V prípade citlivej pleti určite odporúčam, nikto mi z neho doteraz neplakal. Vzhľadom na obsah balenia a nevysýchanie produktu je cena na slovenské pomery bez problémov stráviteľná. Pre maximálne využitie jeho skvelej konzistencie odporúčam do korektora ísť štetcom, alebo čistým prstom! Priplácate za prírodné ingrediencie, účinnosť a recyklované obaly :). Jeho výdrž je prekvapujúca a aj napriek tomu, že ním napríklad plne nezakryjete vyrážky na pleti, dá sa použiť aj na tvár, na vyplnenie vrások, na pohyblivé viečka a nie len pod oči. Plnohodnotná alternatíva akéhokoľvek lepšieho korektoru z drogérky, parfumérky ale s prírodným zložením :).

Bonusovo pridávam raňajšie foto z instagramu (pre lepšiu kvalitu klik tu) kde je pekne vidieť ako vie odrážať svetlo pri fotení
Vo všeobecnosti značka Coleur Caramel prekvapila, pretože z hľadiska efektu a výdrže som zatiaľ extrémne veľké zázraky od prírodnej dekoratívky nevidela. Napríklad ich tiene na oči a korektor pri líčení ste mohli vidieť v článku s denným fialovým líčením TU alebo korektor, rúž a linku TU.

Aké sú Vaše top produkty z prírodnej dekoratívky, používate ju vôbec? Poznáte značku Couleur Caramel?


23 komentárov:

 1. Vypadá perfektně na pleti, i obal je pěkný.. Já teda příznivcem bio kosmetiky moc nejsem, nikdy mi žádná nevyhovovala, spíše naopak, takže moc se do toho nehrnu... Ale tento korektor bych klidně zkusila.. Kruhy pod očima, to je u mě věčné téma:(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. kruhy sú myslím u viacerých, v poslednej dobe mi to príde už ako civilizačná choroba, ja som napríklad nejako nikdy kruhy nemávala, ale ako často pozerám do PC a keď menej spím, vedia sa obaviť už aj mne. Korektor by sa ti ale určite páčil, ak teda nemáš naozaj veľmi výrazné kruhy, určite poteší :)

   Odstrániť
 2. Už jenom to balení je mega roztomilý :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vypadá mega dobře :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Korektor mám aj ja a nedam naň dopustiť. Širokú ponuku Couleur Caramel najdete aj v eshope www.naturalisvita.sk :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. super :) som vedela že nás bude viac :) a dievčatám sa určite odkaz zíde :)

   Odstrániť
  2. Couleur Caramel má aj zelený korektor na začervenania, napr. akné. Vyzerá lakavo, mozno sa objaví aj v našej ponuke.
   http://www.couleur-caramel.fr/teint-couleur/correcteur-de-rougeurs/correcteur-de-rougeurs-2126.html

   Odstrániť
 6. Ách, tu sa mi páči snáď všetko... krásny obal, úžasný obsah, skvelé zloženie, funkčnosť...a bonusovo samozrejme aj záverečná (najmilšia) čiernobiela ranná foto:-)).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. joj, čo ja milá, ty si milá :) ďakujem a to si myslím, že som na nej ešte taká vyjúkaná z rána :) a korektor je top, dávno dávno sm nemala tuhý korektor takejto kvality a to som zabrdla aj do drahých

   Odstrániť
 7. na fotke vyzera dobre. Ja by som sa obavala usadzania v jemnych linkach, ktore vzhladom na svoj vek uz mam. Presne tento problem som mala s duo bazou/korektorom od Lily Lolo :( Chapem, ze tu je proste zlozenie na rpvom mieste a to nepusti, ale zas nie som typ spotrebitela ktory by mu daval prednost pred funkcnostou, specialne v dekorativnej kozmetike.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. linkovanie sa neobjavuje, keď sa nanáša na make up, len ja napríklad make up pod očami na deň nemám veľmi rada :) ked som sa zamýšlala nad jeho použitím u žien s výraznejšími linkami a vráskami, používala som ho viac k stredu tváre až k nosu, nie na celé dolné očné okolie a strašne malé množstvo, už to postačovalo a fixovala na záver teda a linkovanie nebolo, inak si myslím, že by sa ani rozjasňujúce korektory nemali bujaro používať pod celú očnú oblasť, pretože u žien, ktoré majú problémy s vačkami, opuchmi to až tak nepomôže, tam na to treba trochem inak :)
   ale by ma zaujimalo co by spravil tebe ... :) ja tie linky nejak vyrazne este nemam

   Odstrániť
 8. Na túto recenziu som sa tešila :) Len neviem, neviem, či by na mňa nebol pritmavý, ale porozmýšľam nad ním :)
  A som rada, že som začala používať krém na očné okolie, dúfam, že sa suchotám v okolí očí vyhnem aj v budúcnosti :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ocny krem urcite, alebo aspon olej, ako prevencia vrasok a ako hydratacia urcite :) no toto je najsvetlejsi odtien a to nemyslim, ze som uplna bledula, ako som aj pisala, este by sa o stupen svetlejsi v klude uzivil :)

   Odstrániť
 9. Som na tom podobne ako ty. Nikdy som nemávala kruhy pod očami, avšak v poslednom čase sa mi zdá, že sa mi začínajú objavovať. Tento korektor sa mi zdá byť dosť zaujímavý, vidno, že pracuje. A vysoko oceňujem tvoju vyčerpávajúcu recenziu. Je vidieť, ako si si na nej dala záležať, aby sme dostali vyčerpávajúce informácie. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem, no ked som ho tak dlho skusala, potom sa pisu postrehy jedna radost, teraz by som tam este aj par odsekov pridala, co ma este neskor ponapadali, ale to uz by asi nikto necital :D

   Odstrániť
 10. mě docela přesvědčil ačkoliv tuto značku vůbec neznám :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no podobne :) a prekvapivo maju viac veci dobrých :)

   Odstrániť
 11. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ahojte, kočeny, ktoré ste si neni isté či zakúpiť tento korektor alebo nie, ja VRELO ODPORÚČAM !!! Som z tých žien, ktorá má tmavé kruhy pod očami a vyskúšala som už rôzne korektory, rôznych značiek, ale na tento nemal ani jeden. Rozhodla som sa pre odtieň N07 Natural Beige nakoľko sa v lete rýchlo opálim a pri bledšom odtieni by som svietila ako reflektor, ale na zimu si určite zakúpim odtieň N11 Light Sandy Beige. Nanášala som ho štetcom na podkladovú bázu, ale skôr by som zvolila kozmetickú "houbičku" alebo klasický klepkavý spôsom nanášania. Korektor je vo veľmi krásnom obale a taký šikovný, že sa zmestí aj do tej najmenšej kabelky. Neolutujete ho ani po finančnej stránke, pretože sa tú cenu sa naozaj oplatí :)

  OdpovedaťOdstrániť