14.1.14

Profesionálna kúra pre kontúry očí v Laurentis recenzia

Ahojte,
dnešná recenzia je zameraná na  procedúru, ktorá je zameraná na vysoko profesionálne ošetrenie očných kontúr. Ošetrenie som absolvovala ešte minulý rok v mojom dvornom kozmetickom salóne Laurentis v Bratislave. A keďže bol so mnou aj kamarát a  fotograf Kubo, môžete vidieť ako celá procedúra prebiehala aj na fotkách.


Táto vysoko profesionálna očná kúra sa zameriava na redukciu únavy a starnutia očného okolia. Jej výnimočnosť je daná kombináciou vysoko účinných masáží s použitím masážnych porcelánových lyžičiek, aplikáciou protistárnúceho séra, relaxačného masážného krému s odvodňujúcim účinkom a multiaktívneho očného krému proti opuchom a tmavým kruhom.

Po ošetrení viaceré klientky hlásili dojmy nasledovné:
81%-ná spokojnosť s protivráskovým dlhotrvajúcim efektom!
36%-ná redukcia povrchovej plochy hlavných vrások
38%-ná redukcia tmavých kruhov pod očami
100%-ná spokojnosť s redukciou opuchov.


Skvelé výsledky,ktoré keď som si prečítala, moja nedočkavosť išla do výšin a očakávania boli vysoké.

Pri prvej návšteve sa mi venovala Adriana a pri tejto návšteve som mala možnosť spoznať novú členku tímu Dominiku, ktorá mi aj samotnú procedúru robila. No a po príjemnom rannom pokeci a kávičke sme sa vrhli na recenzovanie, fotenie a žensko - mužské debatenie:).


Samotná kúra začala čistením pleti pomocou pleťového mlieka, dotonizovaním pleťovou vodou a odlíčením očného okolia dvojfázovým odličovačom.

Po dôkladnom vyčistení pleti nasledoval biologický píling očného okolia. S využitím gomážnych ťahov. Gomáž je špeciálna kozmetická metóda, ktorá pomocou špeciálnych krúživých pohybov v spolupráci s jemným exfoliátorom slúži k odstraňovaniu odumretých buniek. Vďaka nej môžete napríklad docieliť znovu obnovenie jasu pokožky. Táto metóda je práve ideálna na jemnú a citlivú pokožku očného okolia. Niečo podobné, ako keď si dávate zlupovacie masky, len tento píling nenechávate zaschnúť, ale krúživými pohybmi sťahujete odumreté bunky. Po nej nasledovala ešte posledná tonizácia a dočistenie.

Nasledovala aplikácia protistárnuceho séra na očné kontúry pomocou tzv.protivráskových poštipov (sérum je vlastne ochranný očný komplex s ľanovým extraktom, a extraktom z guľôčky srdcolistej, koktejl vitamínov C,E,F proti vráskam, na stimuláciu tvorby kolagénu a hydratáciu). Protivráskové poštipy je postup, pri ktorom Vám kozmetička špeciálnymi pohybmi vpracováva krém priamo do vrások. Na pleti som tieto pohyby cítila, prenesene ako keď zapracovávate ingrediencie do cesta :). Dominika mi akoby jemne naťahovala pleť v okolí vrások a súčasne vpracovávala krém do vrások. 


Po aplikácii séra nasledoval relaxačný masážný krém (ktorý má odvodňujúci účinok, obsahuje extrakt z horkého pomaranča proti opuchom a tmavým kruhom pod očami, makadamiový a karitový olej na výživu, zjemnenie,regeneráciu a vyhladenie očného okolia) a prišla najlepšia časť celej procedúry. Drenážna masáž pomocou vychladených keramických lyžičiek. Skúšali ste si niekedy prikladať klasické lyžičky vychladené v chladničke, proti opuchom? Tak niečo podobné, len oveľa jemnejšie a príjemnejšie :). Dominika sa najprv venovala očnému okoliu a potom postupne prešla aj na tvár. Chladivé veci na tvár môžem a veľmi, takže moja prvá veta bola, že ich chcem aj doma. Kombinácia jemného tlaku počas masáže a chladivého pocitu boli veľmi osviežujúca, uvoľnujúca. Pleť som následne cítila veľmi prekrvenú.


Ako potešiť celoročne sediacu ženu za PC? Ručnou mikromasážou očného okolia a čela. Vynikajúca záležitosť. Dominika mi veľmi jemne premasírovala postupne celé očné okolie, spánky, čelo. Ťažko sa opisujú pocity, po takejto masáži. Ak máte možnosť určite choďte vyskúšať. Na neustále namáhané tieto partie je to veľmi uvoľnujúce a ukľudňujúce.


Po skvelej masáži ma opäť čakala drenážna masáž vychladenými masážnymi porcelánovými lyžičkami. Potom mi Dominika na oči naniesla špeciálnu vyhladzujúcu masku a obklad. Maska je zameraná na vyhladenie očného okolia pomocou ovsenného cukru, ktorý na tvári vytvára elastický biologoický film. Masku nechala pôsobiť cca 15-20 minút. Po keramický lyžičkách toto hodnotím, ako druhú najlepšiu časť procedúry, pretože mám strašne rada masky na tvár, ktoré využívajú podobný princíp obklad + maska. Podobné, ale na tvár, nájdete už aj bežne v drogériách. Odporúčam vyskúšať, hlavne hydratačné, pocit po týchto maskách je perfektný. Pleť je hydratovaná, prebudená a celkovo veľmi svieža. A ak Vás pri nich nikto nezbadá a nájdete si chvíľku kľudu, je to skvelý relax :).Po maske nasledovala aplikácia očného krému postupným vklepkávaním. Krém (Sothys Multiaktívna očná starostlivosť-15ml) obsahuje extrakty z lucerny, jaseňa, ľanu a guľôčky srdcolistej. Táto kombinácia tvorí komplex látok, ktoré sú zamerané na boj proti opuchom a tmavým kruhom.


Na záver ma opäť čakalo prehľadenie očného okolia masážnymi porcelánovými lyžičkami a aplikácia denného krému. Potom som si utekala obdivovať očné okolie k zrkadlu a naspäť sa nalíčiť, čo mi aj ľúto bolo, ale keďže ma ešte čakalo jedno stretnutie, inak sa nedalo :).


Pred finál zhodnotením Vám ešte pripájam fotografov email. Mne sa na ňom najviac páčilo, že vyzeral, že ho to v tom salóne aj baví (aj to naše trkotanie :)).

Prvé dojmy z kozmetického salónu Laurentis a procedúrka očami fotografa :-)Na toto fotenie som sa celkom tešil už týždeň, nová výzva - nová skúsenosť - noví ľudia. Nič viac nie je treba. Privítali nás vysmiate kočky zo salónu Dominika a Adriana jedným malým pressíčkom pred tým ako začneme. Chvíľku sme pokecali,spoznali a rovno sa vrhli do práce. Celá procedúra resp. čas ubehol rýchlo no nebudem vám to približovať z chlapského pohľadu. Môžem však potvrdiť, že zmena na Monike bola viditeľná. 
A prvé dojmy? Dostavili sa hned po otvorení dverí, oslovil ma interiér salónu, ktorý bol veľmi útulný, presvetlený, taký ten priestor s príjemnou a zároveň profesionálnou atmosférou. Hlavnú rolu profesionality však zohrali Dominika a Adriana a ich odbornosť, záujem počúvať a priateľský prístup.
Odporúčam.


ZÁVER

Procedúra sa zameriava na protivráskový efekt a redukciu vrások a opuchy. Tieto výsledky, ktoré mi boli prezentované na začiatku, očná kúra naplnila vynikajúco. Akoby liftingový efekt bol viditeľný a na moje počudovanie veľmi citeľný. Pokožka očí bola hydratovaná, vypnutá, vrásky na dotyk jemnejšie a menej viditeľné. Ja mám síce zatiaľ iba tie mimické, ale už na nich som dokázala vidieť rozdiel. Ten týždeň ako som navštívila Laurentis som veľmi nespala a celé očné okolie som mala už dosť napuchnuté. Po kúre opuchy zmizli takmer na minimum. Efekt v podstate vydržal až do nasledujúceho týždňa, predpokladám však, že ak by so poctivo dodržiavala dĺžku spánku na hodnotách, aké sú normálne (nie 4-5 hodín) efekt by vydržal oveľa dlhšie. Jednotlivé kroky procedúry boli veľmi príjemné, masáže a masky neskutočným relaxom na unavené oči a keramické lyžičky boli osviežujúce a zaujímavá skúsenosť. V kozmetických salónoch som vždy absolvovala bežné ošetrenia, ako čistenie, masáže. Prvý krát som sa stretla s procedúrou, ktorá je zameraná špeciálne na očné okolie prvý krát a efekt po nej bol pre mňa veľmi prekvapivý a hlavne bolo ho vidieť aj cítiť. Pre ženy, ktoré už majú vrásky hlbšie, by zmena mala byť ešte výraznejšia.

Určite už viaceré z Vás majú svoje premiéry v kozmetických salónoch za sebou, zaujímalo by ma však po akej procedúre ste zo salónu odchádzali maximálne prekvapené jej účinkami. Či ste už skúšali niečo špeciálne, alebo chodíte len na klasické masáže alebo hĺbkové čistenia pleti, úpravy obočia a podobne.

Pekný deň!


8 komentárov:

 1. no tebe muselo byt ako dobre! :-))))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Momosbeautydiary14. 1. 2014 23:55

  Znie to skvelo! Moje oči a očné okolie sú v katastrofálnom stave, kruhy pod očami, spuchnuté a padnuté viečka, no des. Ja už som až nad nadvihnutím očných viečok začala rozmýšlať. Myslím však, že najprv vyskúšam toto. Idem googliť, kde salón nájdem a aký majú cenník :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. o akoby som obcas o sebe čítala, len teda nie každodenne, nedostatok spánku občas robí svoje :). Inak zdvihnutie viečok je celkom zaujímavá vec, geneticky mám preddispozíciu, že budem mať viečka vo vyššom veku dosť nízko, tak čisto zo záujmu občas pozerám ďalšie možnosti.Len zatiaľ som to naživo u nikoho ešte nevidela urobené, kolegyňa ma kamarátku, ktorá si dávala robiť, a že vyzerá akoby stále púlila oči :) Ale mám ešte čas na takéto si myslím :)
   Inak by som na tuto proceduru išla ešte aj 20 krát. Fakt je to pocitovo veľmi cítiť a pokožka okolo očí je napnutá, rozžiarená, čo sa týka ceny tak v BA je to myslím okolo 40€ ako samostatná procedúra. V kombinácii s inou, to vychádza menej.

   Odstrániť
  2. Ja mám viečka padnuté už teraz, preto aj tak málo fotiek líčení na mojom blogu, pretože akokoľvek krásne sa mi to podarí, jednoducho je des to fotiť... Ja som si to študovala už aj trošku viac a dokonca to nie je ani tak drahé...tak niečo od 220€, takže silno uvažujem, ale nie je zlý nápad si pozrieť nejaké hotové práce. To je pravda...

   Odstrániť
  3. to vážne? 220€ veru naozaj nie je až tak veľa, ale určite treba vidieť veľa veľa výsledkov, aby to vo finále potom nevyzeralo divne :)

   Odstrániť
 3. Presne takúto procedúru by som potrebovala.... Super tip, perfektný článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem a odporucam vsetkymi desiatimi, za ten efekt potom to vazne stoji

   Odstrániť