23.11.13

Víkendová Schwarzkopf giveaway

Ahojte,
prednedávnom ma oslovili dievčatá z firmy Schwarzkopf so spoluprácou. Rozhodla som sa ju prijať, aj keď sa vlasovej kozmetike venujem pomenej. Hlavný dôvod prijatia ponuky je ten, že značku Schwarzkopf používam celé roky a mám s ňou dobré skúsenosti v oblasti vlasového stylingu, starostlivosti o vlasy a tiež farbenia vlasov. Domov mi prišla zaujímavá kôpka produktov na testovanie a časť z nich som sa rozhodla venovať aj Vám.Ceny sú dve a keďže je to set, výherkyňa bude iba jedna. Losovať budem v pondelok večer okolo ôsmej (25.11.2013). Zúčastníte sa tak, že mi napíšete pod tento článok komentár s odkazom na email, kde Vás potom môžem kontaktovať a tiež mi napíšte, čo dobrého ste naposledy čítali (z dôvodu, že si idem robiť wishlist na knižky pod stromček:)).


Veľa šťastia pri losovaní!

20.11.13

Laserová epilácia podpazušia v Laurentis recenzia

Ahojte,
minulý piatok som celé doobedie strávila v "mojom dvornom" kozmetickom salóne Laurentis. Absolvovala som procedúru zameranú na ošetrenie očného okolia a tiež laserové epiláciu (LE) podpazušia. Keďže momentálne prebieha akcia práve na epiláciu podpazušia aj hornej pery, rozhodla som sa recenzie rozdeliť a laserovku Vám sprostredkovať ešte dnes, aby ste v prípade, že sa rozhodnete epiláciu absolvovať, mohli využiť zľavu (viac info nájdete na konci článku nižšie).

V recenzii nájdete aj fotografie interiéru, samotnú procedúru LE sme s Kubom nefotili, pretože som hanblivá :). Ale pri recenzii Ošetrenia očných kontúr už nájdete veľa detailných fotiek.

Interiér kozmetického salóna, všetky foto: One Moment Photo
Laserová epilácia je trvalá forma redukcia ochlpenia, založená na princípe ožiarenia vlasovej cibuľky, ktorá obsahuje kožné farbivo melanín. Ožiarením (krátkymi výbojmi) dôjde k jej zániku a chĺpok by nemal znova rásť. Pri LE je dôležité zopakovať jednotlivé procedúry (odporúča sa 4 až 5 krát), pretože laser pôsobí iba na aktívne rastúce chĺpky. Pred a po každej procedúre je dôležité sa vyhýbať slnečnému žiareniu, nemali by ste 3 až 4 týždne chĺpky vytrhávať a v závislosti od epilovanej oblasti by sa (podpazušia v mojom prípade) nemalo holiť 1-3 dni pred procedúrou. Ideálnymi adeptkami na LE sú ženy (a taktiež muži) s tmavými chĺpkami,vtedy je výsledok najlepší. Čo ja spĺňam na 100%.

Epilovať si môžete dať takmer čokoľvek: podpazušie, bradavky, bikiny (takmer všetko :)), zadok, chrbát, nohy, celú tvár a samozrejme aj ruky.


Pred samotnou procedúrou som pani doktorku (ktorá bola mimochodom veľmi jemná, milá a ochotne odpovedala na moje otázky) uistila, že neberiem žiadne antibiotiká a podpísala som prehlásenie, že som si vedomá možných následkov, resp. úspešnosti a neúspešnosti celej procedúry. Počas celého priebehu LE (systémom Candela), som mala ochranné okuliare a bola som iba v podprsenke (resp. môžete mať tielko).

Celá procedúra trvá veľmi krátko. Samotná LE + všetky záležitosti naokolo trvali maximálne 15 minút. Bolestivosť celej procedúry závisí od Vášho prahu bolestivosti. Vždy som si myslela, že je veľmi vysoký, ale po prvých výbojoch laseru som ostala mierne prekvapená. Bolesť sa samozrejme dá bez problémov vydržať, ale obdivujem všetkých odvážlivcov, ktorí si dajú epilovať celé telo naraz. Nemyslím si, že je vhodné ísť na LE pred menštruáciou, pretože vtedy aj trhanie obočia bolí :). Teda aspoň mňa.

Vstup
 Po procedúre mi doktorka ošetrila pokožku detským púdrom, nesmela som celý deň používať dezodorant. Pri procedúre je celkom dosť cítiť spálené chĺpky a na prvý krát mi zmizlo 80% ochlpenia. Prestávka medzi jednotlivými procedúrami by mala byť okolo 6tich týždňov, a som rozhodnutá isť na ďalšie opakovanie. Bolesť nie je taká závratná, aby prekonala "nutnosť neholenia sa v budúcnosti". Určite budem informovať ako som dopadla vo finále. A teda neviem, či je to spôsobené tou epiláciou, ale menej sa potím :).

Po procedúre mi pokožka veľmi dobre reagovala, nezaznamenala som žiadne podráždenia ani začervenania. A fungovala som bez problémov celý deň, bez nejakého nepríjemného pocitu.

Cena jednej procedúry je 39 €. V akcii 2+1 (a horná pera ako darček) za 90 €. Ak poznáte a využívate zľavové portály, tak odporúčam sledovať FB stránku Laurentisu, kde občas práve ponúkajú jednotlivé procedúry za skvelé ceny. A ak ste sa rozhodli už teraz, práve prebieha zľava na Zľava dňa za 14,9 € !!!! Ja už som si kupónik zakúpila :).

Skvelé laky Orly a balzámy Figs and Rouge nájdete v Laurentise tiež
Máte skúsenosti s laserovou epiláciou? Chceli by ste ju vyskúšať, plánujete?

 A ak plánujete, pôjdete bezpečne: nohy, pera, podpazušie, alebo by ste nechali nahovoriť aj na oblasť bikín?

10.11.13

Novembroví obľúbenci

Ahojte,
novembroví obľúbenci sú tu. Dnes riadna zmeska od módy až po grafickú aplikáciu. Na jednotlivé stránky sa dostanete ako vždy kliknutím na obrázky.

 JANATINI
Blog kostýmovej výtvarníčky Janky. Plný outfitov, módnych trendov a prehliadok. Tiež sa mi páči ako sa líči. Kostýmovo sa napríklad realizuje v Paneláku, štylisticky napríklad u speváckej štvorice Forsomeone. Krásna žena, zaujímavé nápady a inšpiratívne články.
 http://janatini.wordpress.com/


  
 HANDIMANIA.COM

 Web plný DYI nápadov, postupov, receptov. Netreba sa rozpisovať, odporúčam preklikať :).


http://www.handimania.com

  
 MILUJEME SLOVENCINU.SK

Projekt založený dvoma vášnivými slovenčinárkami. Nájdete tu zaujímavou a jednoduchou formou vysvetlený pravopis, ako písať čiarky, životopis, morfológiu, fonetiku, vysvetlenie rôznych slovných spojení- ich písanie, spisovnosť. Ak píšete často texty, veľmi užitočná pomôcka. Pre blogerky asi  nutnosť :).

http://www.milujemeslovencinu.sk/


CANVA.COM

Internetová grafická aplikácia. Najprv si ale musíte rezervovať meno a až potom Vám príde potvrdzujúci email, že sa môžete nakompletku registrovať. Je prehľadná, jednoduchá, a môžete v nej vytvoriť od vizitky, až po rôzne koláže. Aplikácia obsahuje aj rôzne layouty, s ktorými sa tiež môžete pohrať a upraviť podľa vlastných predstáv.

WWW.CANVA.COM


http://instagram.com/monicainessence
Instagramová koláž z canva.com

Peknú nedeľu prajem a v sobotu 16.11. v Piešťanoch bude opäť malé stretko niektorých blogeriek aj čitateliek. Tak ak by ste mali záujem vidieť napíklad mňa, Zuzku, Veronku, ozvite sa, pošlem detaily.

Zostava z prvého stretnutia

6.11.13

Švédsko slovenské svadobné a družičkovské líčenie

Ahojte,
dnešný článok bude pomocou zopár fotiek venovaný májovej svadbe jednej z mojích najlepších kamarátok Lenky. S Lenkou som sa viac spoznala v poslednom ročníku na základke, kedy sme zistili, že iba my dve z celej školy ideme na gymnázium do Trenčína. Počas strednej školy ma priviedla medzi partiu ľudí, v ktorej som si našla najlepšie kamarátky, celoživotných priateľov a nakoniec aj manžela.

Boli sme spolu v Amerike, obe sme mierne švihlé kozmetikou a líčením. Lenka žije už niekoľko rokov vo Švédsku (už teraz s manželom:)), ktorého osobne videla prvý krát, keď sme boli spolu práve v USA:). Nestretávame sa veľmi často, ale o to viac sa tešíme a je nám vzácne, keď máme možnosť byť spolu.

Celé svadobné prípravy sme si s babami strašne užili. Aj keď by ste neverili ako veľmi je ťažké zladiť tri štýlovo aj povahovo odlišné osoby do takmer rovnakých družičkovských šiat :). Voľba vizážistky pre nevestu a družičky padla na mňa, šaty sme dali ušiť v krajčírstve, pretože sme neboli schopné nájsť v požičovniach trojo podobných šiat.


LÍČENIE DRUŽIČIEK

Keďže sme všetky tri mali šaty rovnakej farby, líčenie som sa snažila spraviť veľmi podobne. Máme rady výrazné oči, takže najvýraznejším prvkom bolo práve líčenie očí, ktoré sa nieslo vo fialovo čiernom duchu, prirodzených bronzovo hnedých líčkach a nude perách. Pri líčení očí som použila paletky 28 Nude a Metalic Stones a na pohyblivé viečko bol základom Luminys Silk eyeshadow , odtieň 301. Detail líčenia môžete vidieť na prvej fotke z príprav.


LÍČENIE NEVESTY

Lenka je veľmi jemný typ ženy, takže pri líčení som nepoužila čiernu, ale najtmavšou farbou bola tmavohnedá. Pri líčení som však použila jej tiene zn. M.A.C. aj z dôvodu, že som chcela vedieť ako sa s nimi pracuje. Doplnila som ho svetlo hnedým metalickým tieňom z paletky Metallic Stones.Zľahka vykontúrovala tvár a pridala objem do líc. 

Posledné úpravy na výzdobe a malá ukážka družičkovských šiat

Ručne robené mydielka ako darčeky pre svadobných hostí
Hostina: Chateau Mignon Dubnica nad Váhom, Fotky: Aleš, Fotené v Aeroklub Trenčín, Mydielka: Mydlo z Farmy, Líčenie: ja :)

Družičkovanie ma veľmi bavilo a tým, že sme po dlhej dobe boli všetky 4 naj kamošky spolu, bola to skvelá zábava a perfektný celý svadobný víkend a ja už sa neviem dočkať kedy sa cez Vianoce opäť všetky 4 spolu stretneme na každoročnej vianočnej dámskej jazde.

5.11.13

Matná podkladová báza pod očné tiene ZOEVA recenzia

Ahojte,
ako viete, testovanie podkladových báz je moja obľúbená kategória. Takže dnes opäť a znova :).  Spoločnosť Zoeva prišla s dvoma novými bázami. Okrem klasickej téglikovej, ktorá je zatiaľ mojím favoritom, medzi všetkými doteraz otestovanými, sú momentálne v ponuke dve ďalšie verzie. Matná a trblietavá. Dnes sa pozrieme na matnú, ktorá má zaručiť výdrž práve matných tieňov. 


Podľa výrobcu je báza vďaka jej zloženiu (bez parabénov, plus vitamín E) a obsahu ryžového púdru ideálna pre mastné viečka. Neobsahuje žiadne vonné zložky, takže predpokladám že bude vhodná aj pre citlivé oči. Môže sa na viečka používať samostatne a samozrejme aj ako podkladová báza, kde vytvorí na viečkach matný hodvábny efekt a vyhladí drobné vrásky.


Na krabičke nájdete klasiké informácie o množstve produktu a dobe odporúčanej spotreby (6 mesiacov). Báza je vyrábaná v Taliansku, obsah produktu je 7,5 ml a aktuálna cena 5,8 €. Cena je rovnaká pre nemecký a slovenský eshop. Na českom ju nájdete za 150,8 kč.


Narozdiel od klasickej téglikovej bázy, je táto ponúkaná v tube. Oceňujem ako praktické vyriešenie hygieny, vysychania a prenášania bázy. Tuba má veľmi úzke hrdlo, čo sa mi páči tiež, pretože si viete pekne odsledovať vytlačené množstvo produktu. Povrch tuby je "špina friendly", čo v preklade znamená, že ak sa líčite a máte trošku špinavé ruky, obal to vie pekne nachytať a nejde to na prvý šup dole. Mám rada čisté, ľahko udržovateľné povrchy, takže trošku zamrzelo.


Báza je krémovej konzistencie, telovej farby. Odporúčam dávať pozor na aplikované množstvo. Ak produktu nanesiete zbytočne veľa, povrch viečka sa zmení tak, že nanášané tiene sa potom horšie rozmazávajú. Na strane druhej, je ideálna na prichytenie pigmentov, hlavne tých matných, pretože znižuje prášivosť niektorých tieňov, priľnavosť je potom famózna a krásne sa zvýrazní ich intenzita.


Bázu som si testovala aj na zákazníčkach a na sebe a nezaznamenala som žiadnu alergickú, slziacu alebo podráždenú reakciu. Ani pri dámach, ktoré sa mi na citlivé očné okolie sťažovali. Predpoklad, že bude vhodná aj pre citlivé oči obstál.

Dá sa čiastočne použiť aj ako korektor. Respektíve ako samostatný produkt k líčeniu očí, napríklad pri veľmi jemnom až nude líčení. Viečka vyhladí a zmatní. Čiastočne vie potlačiť farebne odlišnosti v okolí očí (začervenania, žilky, tmavé oblasti). Báza obsahuje aj silikóny v miere, ktorá mi vôbec nevadí, povrch viečka je stále "cítiť" pokožkou a nestáva sa z neho silikónové klzisko.


Vec, ktorá ma prekvapila negatívnym smerom je odporúčaná doba spotreby. Na obale je uvádzaný údaj 6 mesiacov. Ako si sledujem používané množstvá a ako ubúda, budem sa musieť aj ja poriadne obracať, aby som ju stihla spotrebovať do pol roka. Je skvelé, že na jedno použitie jej stačí málo, na strane druhej, stihnem ju vôbec spotrebovať? Bežne majú podkladovky spotrebu 9-12m, tak som trošku v pomykove, že prečo táto nie. Klasická tégliková verzia má odporúčanú dobu spotreby tiež 6 mesiacov, no vydržala mi necelý rok, konzistencia sa nezmenila a ani účinnosť. A priznám sa, že som bola v tom, že má dobu spotreby oveľa dlhšiu :).

Doplnené: Na odporúčanú dobu spotreby som sa pýtala aj priamo v Zoeve. Zoevácke bázy neobsahujú konzervanty ani parabény, preto je odporúčaná doba spotreby nastavená na 6 mesiacov. 

Ale osobne si myslím, aj na základe skúseností s používaním ich téglikovej verzie, že ak dodržiavate pri používaní všetku hygienu, nie je problém ju teda používať aj trošku dlhšie. Tégliková verzia mi vydržala bez porušenia konzistenice a účinnosti, pri dodržiavaní hygieny skoro rok (ale to som si nevšimla, že má dobu spotreby 6m :)

Ak si potom porovnám ceny favoritky téglikovej a matnej verzie, za tú istú sumu v matnej verzii dostanene produktu viac.

Zvýraznenie pigmentácie matných a trblietavých tieňov. Krajné sú bez použitia bázy.
Báza má  byť vhodná pre mastné viečka, tie ja mám a tak som s napätím sledovala vytrácanie tieňov. Trvácnosť tieňov závisí od toho či na ňu použijete tiene matné alebo trblietavé. Matné sa na nej pekne rozmazávajú, splynú do seba. Bohužiaľ pri niektorých značkách sa začali tiene vytrácať už po 4 hodinách. A 4 hodiny sú naozaj málo!. A aj v porovnaní s klasickou téglikovou verziou.

Jediné tiene, ktoré obstáli dlhšie ako 4 hodiny boli Zoevácke. Pri Zoeváckych matných tieňoch som ostala aj mierne prekvapená, ako veľmi báza zvýšila kvalitu týchto tieňov. Ich pigmentácia a rozmazateľnosť bola fantastická. Všeobecne, všetky matné tiene sa po jej nanesení tvárili veľmi prirodzene, vynikajúco sa rozmazávali a krásne do seba sa prelínali.

Trblietavé tiene z nej však miznú ešte skôr, a nebola výnimka keď som u viacerých značiek pozorovala čiarky v záhyboch viečka. Nezvýrazňuje pigmentáciu takýchto tieňov, sťažená bola aj ich rozmazateľnosť aj aplikácia.

Plusy
+ cena
+ balenie (veľkosť a druh)
+ excelentne zvýrazňuje pigmentáciu matných tieňov
+ dá sa nosiť aj samostatne

Mínusy
- výdrž
- nie je vhodná pre mastné viečka
- doba spotreby verzus veľkosť balenia

Báza je ideálna pre stredne mastiace až nemastiace sa viečka. Odporúčam ju na denné matné líčenia. Pri kombinácii matných v ohybe a trblietavých tieňov na pohyblivom viečku je celkové líčenie dosť problematické. Nepáči sa mi ako sa tiene do seba prelínajú, ako sa aplikujú. Oceňujem balenie aj konzistenciu a to, že sa dá nosiť aj samostatne bez tieňov. Inak vzhľadom na výdrž u mňa veľmi neobstála a ostávam pri svojej téglikovej (kelímkovej:)), na ktorú táto matná verzia veruže nesiaha. 

Dnes začínam testovať verziu Pearl, tak som zvedavá. Skúšali ste tieto dve nové bázy? Viete si ich aj porovnať s klasickou a prvou verziou? 


Produkt bol zaslaný k recenzii spoločnosťou MAKEUP AND MORE s.r.o.

3.11.13

Ako som mesiac nenakupovala

Ahojte,
ešte na konci októbra som sa zapojila do mesačnej výzvy u Meduňky. S Klér si vymysleli, že počas októbra sa nebude nakupovať a spotrebovávať sa budú všetky domáce zásoby. Dovolené bolo kúpiť produkt iba v prípade, že už ste doma žiaden podobný nemali.

No a a ako som dopadla?
Nespotrebovala som žiaden produkt z dekoratívnej kozmetiky, takže v miernejšej nenakupovacej forme pokračujem ďalej. Zásoby dekoratívnej kozmetiky sa mi rozrástli, ale nie mojou vinou :) Prišlo mi zopár produktov zo spolupráce. telová a pleťová kozmetika sa stenšuje, z čoho sa teším, ale aj tak jej je doma ešte dosť :). 


VYPOTREBOVANCI
Zabudla som Vám odfotiť ešte micelárku Sensibio od Biodermy. Čo sa týka spotrebovaných produktov za október, tak Sensibio light, nahradil Sensibio Legere a Pore Refiner Sebium Global. Hlboko som zaplakala pri poslednom krémovaní s liftingovým krémom ICON od Naris. Skvelý produkt a musím nejako vymyslieť, ako sa k nemu dostať.

Ružová voda, už šla preč, príliš veľké balenie, pokiaľ je dátum spotreby, taký aký je. Inak s ňou spokojnosť, Bola súčasťou môjho kozmetického kufríka na líčenie iných. Zakúpim znova, alebo nejakú ružovú vodu všeobecne určite :). 

Fixačná báza od Mary Kay, ktorá bola vytvorená v spolupráci so Skindinavia, trošku sklamala, trošku dosť, mám teraz obavu z plánovanej kúpy fixátorov značky Skindinavia .... keďže aj fix sprej do E.L.Fu mi príde lepší. Cena myslím okolo 20€.

BBečka od Lioele som už vytlačila do poslednej kvapky a zvažujem a zvažujem nákup :). Moje tri oficiálne nakupovacie prírastky. Zakúpené až po vypotrebovaní všetkých zásob v byte. 

Odlakovač MY BODY (Billa) - kúpený ako núdzovka, spotrebujem až do dna, ale znova nezakúpim.

Deodorant OLD SPICE Wolfthorn - bežne si pánske deodoranty nekupujem, ale tento tak krásne voňal, že keď som sa rozhodovala, ktorý dámsky z drogérky, vyhral tento. Všeobecná spokojnosť, a ak sa mi vôňa nezunuje, tak kúpim znova. Je tuhý, dlho vydrží, ak sa aj trošku spotím, vôňa zostáva príjemná a nezanecháva stopy.

Sprchovacie mlieko PALMOLIVE - s výťažkami kokosu a aloe vera, ktoré deklarujú ako 100% rastlinného pôvodu. No budiž :). Ostatok je čistý chemický koktejl, ktorý ale veľmi príjemne vonia, kokos veľmi necítim, aloe vera áno, Pokožka ostáva hebká a nevysušuje. Zakúpený je ale asi posledný krát, pretože už som si našla ďalšieho adepta na srchovanie, tentokrát ale zo skupiny prírodných a netestovaných produktov :). 


No a dva produkty, ktorými som akoby nenakupovaciu výzvu porušila. Ale z vážnych dôvodov :). Kozmetické tampóny Bel som si kúpila po veľmi veľmi dlhej dobe. Nikdy som ich nekupovala, ale viem, že už som ich raz mala, len som si nepamätala z akéhože dôvodu ich nepoužívam. Po vyskúšaní zopár, som ho už pochopila. Sú strašné! Všetko cez ne preteká, hneď sa rozpadajú. Bojujem s nimi aj pri odlakovávaní nechtov. Tak som naozaj potrebovala náhradu, v našej Jednote som za necelé euro objavila odličovacie kozmetické tampóny od Celltex a ostávam im verná. Sú mäkké, super sa s nimi pracuje a čo je podstatné sú zo 100% bavlny. Belácke zloženie je 60% bavlny, 20% polyesterové mikrovlákno a 20% polyester. Nikdy víc! Br! Samozrejme ich nejako upotrebím, ale na odličovanie naozaj nie. 


Ďalším produktom, kvôli ktorému som porušila výzvu bol lak na vlasy od firmy Wella. Použila som ho asi tri krát a na moje vlasy nefunguje ani omylom. Po jeho použití mám vlasy jemné, lietajúce, elektrizujúce a hlavne nedržiace .... Roky používam Taft, s ním aj moje jemné vlasy ako tak držia. Neviem prečo ma napadlo, zmeniť značku :). Takže po troch ránach som utekala do drogérie pre starý dobrý klasický Taft. A už neexperimentujem. A wellu upotrebím na  zalakovanie vianočných aranžmá ... asi:). 

Taft Power and Fullness Mega strong 5 vs. Wellaflex Long Lasting Flexible Hold Volume 4
A prírastky v zbierke, vďaka spoluprácam. Dermacol ma potešil až dva krát. V prvej várke na mňa čakala matná čierna ceruzka a krajkový púder. V druhej riasenka a odličovač na oči. 


Doma mám krajkovú lícenku a je to jedna z mojich obľúbených na denné líčenie, som zvedavá ako dopadne tento púder, pretože na prvý omak mi prišiel rovnako skvelý ako lícenka.


Zoeváci ma potešili riasami, trsmi a podkladovými bázami. Bázy sa už testujú, jednu z nich Vám už predstavím onedlho. Robíte si aj vy občas takéto nenakupovacie obdobia? Skúšali ste niektoré z týchto produktov? 

Idem si ešte prejsť nazbierané produkty v košíkoch na eshopoch a porozmýšľať, či je ich nákup nutný, alebo nie :).  Snažím sa menej nakupovať už niekoľko mesiacov, takže v zvažovaní pokračujeme, ale bolo fajn, sa na to pozrieť takto komplexne po mesiaci.