23.6.13

Večerné dymové líčenie s VIZARTOM

Ahojte,
včera som strávila večer na Myjave na Myjavských folklórných slávnostiach. Podarilo sa mi aj na chvíľku stretnúť so Zuzkou, zabaviť sa s najlepšími kamarátkami, s ktorými som takto pospolu nebola celé mesiace (a to aj tak stále niektoré chýbali ... ).

Pôvodne sa mi nechcelo líčiť vôbec, ale potom ma napadlo, že som už dávno na sebe nemala dymové oči. Nie je to však klasická verzia matných dymových. Na viečko som zľahka pridala zopár jemne lesklých tieňov a ako svetlé tiene som použila aj svetlú a veľmi tlmenú fialovú (skôr asi vo farbe lila) .Do vnútra oka som použila 24/7 glide - on od UD, ale som z nej mierne zúfalá, pretože sa neskutočne rozmazáva a nedrží tam kde by mala. Odtieňovo, pigmentáciou aj štruktúrou, otierateľnosťou je ale fantastická. Ale celkom dobre si s ňou podarí zafixovanie tieňmi a samozrejme podkladová báza.

foto je instagramové
POUŽITÉ PRODUKTY

Sébium Global (BIODERMA)
Make up Caviar Long Stay, odtieň 02, Fair (DERMACOL)
Korektor Affinitone, odtieň 02,  Natural (MAYBELLINE)
Púder Smooth Skin, odtieň 701A, Translucent (NYC)
Bronzer Cooked Bronzing Powder, odtieň 03 (COSM´ETIKA)
Prvá lícenka z paletky butt "naked" eyes (NYX)
Podkladová báza na oči Eye primer (ZOEVA)
Paleta tieňov 120 (VIZART)
matný biely - vnútorný kútik, podobočie
matný béžový a tmavo hnedý - ohyb oka
lesklý fialový (skôr lila) - pohyblivé viečko
matný čierny, tmavo hnedý - vonkajší kútik oka
trblietavý béžový- na rozjasnenie vnútorný kútik
Ceruzka na oči 24/7 glide - on, odtieň Zero (URBAN DECAY) - vnútorná linka dolná aj horná
Riasenka Xpress Volume Aqua(GABRIELLA SALVETE)
Rúž Longlasting Lipstick, odtieň 03 (DERMACOL)

Aké dymové líčenie nosíte najradšej? Výrazné? Alebo aj v ľahkej verzii na deň? 
A ako fixujete ceruzky, ktoré máte radi, len sa rozmazávajú?

22.6.13

Instagramová IBIZA a výherkyne súťaže s Biodermou

Ahojte,
úspešne navrátení na rodnú hruď sa potiaco ozývame malou upútavkou, čo sme na Ibize postvárali. Ešte som Vám pripojila moje mobilové, ktoré nájdete na FB alebo Instagrame.

Bolo krásne, úžasne, slnečno, veselo, pohodovo sangriovo - proseccovsky. Napriek výdatnému krémovaciemu režimu som o jeden - dva stupne tmavšia a vďaka all inclusive o kilo ťažšia ....  :). A konečne už viem čo znamená Vamos a la playa :)

Na konci  článku nájdete výherkyne zo súťaže s Biodermou.  


INSTAGRAMOVÉ

Pripravení na odlet
 

Prvý úžasný výhľad z jednej reštaurácií hotela, ktorý nás privítal hneď po príchode.

Lucianka (som zvedavá, ktorá z Vás prvá zavetrí, kto sú tieto dve dievčatá :))
Nikoleta a more neskutočné čisté, studené s občasnými medúzami
Pózovalo sa o sto šesto.
Naše  najmladšie modelky na ostrove Formentera, na ktorý by som sa chcela ešte vrátiť.
Bazénová Luciana a posledný deň na Ibize
Z poslednej prechádzky (Tarida beach)
  
Boli ste už na Ibize?  Plánujete? Žúrovať? Alebo len tak? :)


A z výhier sa môžu už teraz tešiť:
Lizzy SR
a S. ČR
Poprosím zaslať adresy k doručeniu výhier a samozrejme gratulujem a malá útecha pre tie, ktoré random nevylosoval, onedlho bude súťaž ďalšia.

16.6.13

Hola! alebo Ibiza sa fotí :)

Ahojte!
S radosťou Vám dnes publikujem prvý post z Nášho pracovno dovolenkového výletu.Nachádzame sa na Ibize,zatiaľ konkrétne v blízkosti Tarida beach. Dnešné fotky vznikli počas prvého dňa. Obhliadali sme si s Alešom terén k foteniu, kochali sa :) a s dievčatami vybehli na prvé cvičné cvaky.
Prajem Vám krásnu nedeľu, dnes Nás čaká fotenie priamo na pláži. Inak voda v mori studená, ale krásne čistá.


Stále som najbelšia na pláži :)


Inak 30tky a 50tky faktory fungujú, nezvládli to zatiaľ iba moje nárty, ktoré som si hviezda zabudla natrieť :).

Bonusová instagramová

10.6.13

TAG: nežijem iba make upom

Ahojte
blogovacím svetom letí teraz tento tag, ktorý sa mi veľmi páči, takže nech sa páči, opäť niečo z môjho (nášho) súkromia. Pridávam Vám aj fotky, môjho manžela, ktorý ma spolu s mojimi kamarátkami fotil na jeden darček. Je to malý backstage, finál Vám ukážem niekedy nabudúce :).
 
Fotky som upravila ja, ale posledná je už po manželových úpravách, nachystaná na tlač.

1. Pozeráš na televíziu? Aká je tvoja obľúbená relácia, alebo seriál?
Doma televíziu máme, ale nie je ani zapojená v elektrike. Už niekoľko mesiacov určite a TV signál v nej nieje už zopár rokov tiež, pretože sme ho cielene zrušili :). Zvykli sme na nej občas pozerať filmy z DVD, ale od kedy máme monitor od PC väčší, sa už neoplatí ani zapínať. Raz za čas si v archíve pozriem 13-tu. komnatu, alebo nejaký dokument, väčšinou iba z ČT. Alebo YouTube, poprípade portály sťahovacieho typu to istia :). Zo seriálov sú u nás v TOP 3: M.A.S.H., Frasier a The Big Bang Theory. The Vampire diaries ma už prešli, ale zaujal Nás veľmi Homeland, ktorý fakt odporúčam, ak máte radi zákulisné politické ťahy, večnú tému terorizmu s psychodrámou  v pozadí.

Základ je nacvičiť správne výraz tváre a všetko dobre nadstaviť :)
 
2. Varíš? Aké je tvoje najobľúbenejšie jedlo a dezert?

Už nejaký ten rok mám vlastnú domácnosť, takže varím. Neprežívam to ale  nejako vášnivo, aj keď dobré jedlo mám veľmi rada. Varím väčšinou iba ľahké jedlá, ktorých príprava nezaberie veľa času a zároveň spadajú do nášho domáceho programu zdravého stravovania. Snažím sa však aby sme najviac jedli jedlo domáce, zdravé a z lokálnych, poprípade slovenských zdrojov. 
Najobľúbenejším dezertom bol tvarohový koláč od maminy, ale teraz sa na špici drží niekoľko rokov Horúca láska (vanilková zmrzlina a horúce lesné ovocie) a jedlá: bryndzové halušky od manžela, segedínsky guláš od maminy a lasagne. Aj keď čo sa týka frekvencie jedenia by to mal byť šalát Caprese, tofu a sója na milión spôsobov, akákoľvek zelenina a akékoľvek ovocie :).

3. Vysnívané povolanie?

V detstve - učiteľka matematiky, momentálne sa mi páči to moje a samozrejme niečo s mojím blogom. Najlepšie učiť ženy sa líčiť, aby sa cítili - krásné - spokojné - šťastné.A tiež testovať kozmetiku a žiť v líčiaco - fotografickom svete. No, už sa v tom vidím :).


4. Ovládaš cudzí jazyk. Akým jazykom by si sa chcela vedieť dorozumieť?

Anglicky sa stále učím, ale myslím, že už sa dohovorím celkom dobre. Rozumiem našťastie skoro všetko (ak ma neprekvapí nejaký vtipný cudzinecký prízvuk). 4 roky som sa učila francúzštinu, z ktorej momentálne občas rozumiem, ale nevydám zo seba ani vetu. Rada by som napríklad vedela po rusky, japonsky, alebo španielsky. Inak si myslím, že mi až tak jazyky veľmi nejdú a učiť som sa ich naozaj musela a musím. Doma cvičím pozeraním všetkého v originálnom znení. Pomohol mi trochu niekoľkomesačný pracovný výlet v USA, ale ešte sa mám čo učiť.

5. Za čo utrácaš v rámci kategórie "pre radosť", keď nie za make up?

KNIHY, KNIHY a KNIHY. Potom kino, zaujímavé sladkosti,jedlá, za šport a veci, ktoré mi nejako ten život obohatia niečím novým a ešte nevideným - ako sú výlety, koncerty a múzeá:). A ešte za kávu!

Paťko s maminkou
 6.  Zoznamuješ sa ľahko s neznámymi ľudmi?

Zoznámiť sa nie je problém, horšie je pre mňa udržať konverzáciu. Nie, že by som nechcela, ale najspokojnejšia a najuvoľnenejšia som v okruhu ľudí, ktorí ma poznajú viac a ja ich poznám tak isto alebo podobne dlho a dobre :).

7. Čítaš knižky, alebo preferuješ internet?

No vzhľadom na blog a tým, že nemáme televízny signál :), viac čítam internet. Nejako sa samozrejme k informáciám z ekonomiky a z domova dostať chcem a na internete sa lepšie selektujú zdroje, pravdivosť a dozviete sa to čo chcete (čiže žiadne vraždy, nehody, škandály  a "výmysly " našich zákonodarcov). Ale aj tak najviac poteší čítanie kníh a klasických novín. Ich vôňam (starým aj novým) sa nič nevyrovná a nikdy ich nič nenahradí :).

18 - mesačný výmyselník, ktorý je ukecaný za tri deti a rozumný aj za 5. Som zvedavá, kedy nás všetkých rozumovo prerastie :)
 8. Čo je tvoja najhoršia a najlepšia vlastnosť?

Otázka ako z pracovného pohovoru:). Najhoršia, že sa často neviem prinútiť robiť veci, ktoré ma nebavia a som schopná robiť tisíc iných vecí, len aby som mohla odložiť to na čo nemám chuť (že by skrytá prokrastinácia?).Občas sa viem celkom slušne samovystresovať, aby som nakoniec mohla zistiť, že veď sa v podstate všetko dá zvládnúť ľavou zadnou, keď sa chce. A ešte viem byť aj klebetná (ale tak zdravo, babsky a iba v okruhu mojich naj kamarátok - ale nie je to pekné :)). No a najlepšia, že mám celkom slušne vyvinuté EQ :).

9. Chodíš sa večer baviť medzi ľudí, alebo máš radšej komornú spoločnosť?

Vzhľadom na moje zoznamovacie schopnosti mi vyhovuje komornejšia spoločnosť ľudí, ktorých dobre poznám.

10. Keby si neblogovala, medzi aké činnosti by si si rozdelila voľný čas, ktorého by potom bolo asi veľmi veľa?
 
Určite medzi tie záľuby, ktoré ma bavia aj teraz (viď bod 5). A viac by som komunikovala osobne, viac sa stretávala s ľuďmi, ktorých mám rada, pretože občas to odfláknem správou, chatom, facebookom a tak by to veru nemalo byť.

jedna z finálnych na tlač


Ak máme niečo spoločné určite dajte vedieť :) 

Pekný deň!

A rada by som bola ak by sa zapojili tieto dievčatá:


7.6.13

Bioderma Photoderm giveaway pre 6 z Vás UZAVRETÁ

Milé moje čitateľky,
líčenie inšpirované sadou produktov Photoderm ste už videli. Aj ako Biodermovým blogerkám v Tatrách dobre bolo tiež. A aby ste mali prenesene aj vy niečo z týchto postov doma, vybrala som pre Vás do súťaže  (alebo giveaway, komu je čo bližšie) DVA produkty pre 6 z Vás, ktoré sú podľa mňa na leto zaujímavé a mali by ste ich využiť. Teda musíte, lebo chrániť sa pri vystavovaní slnečným lúčom treba :):

Fluid už testujem a s Photoderm Bronzom sme doma trávili celé minulé leto.A je super! Perfektná ochrana pred slniečkom a zároveň obsahuje pigmenty podporujúce zhnednutie, takže Vám opálenie pekne zhnedne (aj keď máte citlivú pleť ako ja). Odporúčam potom aplikovať aj pár dní pred slnením. Aby mohla pokožka využiť z krému maximum.
Oba produkty môžete vyhrať úplne jednoducho, sledujte akýmkoľvek spôsobom môj blog (uviesť ako) a zanechajte mi pod týmto článkom komentár s emailom, kde Vás môžem kontaktovať ohľadom výhry.  

Končíme 20.6.2013 - 23:59.

Prajem veľa štastia pri losovaní! Výherkýň bude 6 (3/SR, 3/ČR)


6.6.13

Photoderm, wellnessovské blogerky a Vysoké Tatry

Ahojte,
po líčení nasleduje foto report takmer z celého víkendu. Okrem predstavenia letných noviniek z radu Photoderm som stihla ešte absolvovať prezentáciu jednej kozmetickej značky z Japonska a navštíviť moju úžasnú spolubývajúcu z VŠ - Lucku a konečne si pozrieť naživo jej salón. Lucka je úžasným príkladom, ako si plniť sny a v živote sa naozaj venovať tomu, čo človeka baví.

Opäť kvalitná prezentácia v podaní Lucky a s dievčatami sme sa zhodli, že jej informácií nie je nikdy dosť a vždy to veľmi rýchlo utečie. Nebyť ďalšieho programu, vydržali by sme s ňou oveľa oveľa dlhšie.

Prezentácia bola venovaná dôsledkom nechránenia si pokožky na slnku, novinkám z rady Photoderm a stihli sme ešte prejsť Sebium Global a Al korektor. Dúfam, že sa všetky poriadne "mažete", pretože tie dôsledy sú naozaj vážne. Predčasné starnutie pokožky a pigmentové škvrny sú len slabým odvarom. Mažete???

 Isabelle, My cosmetic tests,Diamonds fashion Katka, Purpurova lastovicka, Awards 4 beauty, Petush - book, Bloomingflowers Ika, Beauty by Bellatrix,Alli know about cosmetics, Gioia de Vivere, Jungle of lipstick, Viac stylu, a Lucka z  Biodermy (niektoré foto od Peťky, Frederiky. Lucky, Eli a Soňi)

Pripravené na wellness.

Pred večerou na Nás ušili veľmi silný aperitív v podobe horiaceho Tatranského čaju.

Super sestry z Gioia di Vivere v Kolibe PATRIA

Po večeri sme ešte stihli bowling, Dá sa hrať aj v topánkach, ktoré sú o dve čísla väčšie ako potrebujete :).
V nedeľu ráno Nás za oknom prekvapil takýto úžasný výhľad na štíty. S Luckou sme obe v pyžamách viseli z okna a fotili  a kochali sa o dušu.

Vypustite blogerky na lanovku a oni sa miesto kochania prírodou budú navzájom fotiť :)

Odvážna päťka, ktorá aj napriek zlému počasiu na Solisko vybehla.

Výhľady boli naozaj neskutočné :).

Eli, ja a Soňa ako paparazzi v kosodrevine. Photoderm na Solisku :)

Počasie na Solisku bolo naozaj o ničom,. Aj cesta lanovkou bola upršaná, hmlivá a studená, ale som rada, že sme naň vybehli aspoň na otoč.  Aj keď sme neboli všetky (niektoré ešte wellnessovali a segwayovali)), zabavili sme sa.

A vyskúšali sme si aj segway. 2 krát. Druhý krát sme museli dať protipršavý upgrade, čo Sonička, ktorá bola so mnou zhodnotila, že vyzerá ako Teletubbies oblečený v Tesco igelitke. Predpokladám, že sa na bavilo celé Štrbské pleso :) . Zážitok to bol famózny a určite by som niečo také prijala aj častejšie.

Už mi len ostáva poďakovať Lucke z Biodermy. Vie ako sa o Nás starať, vždy trpezlivo odpovedá na všetky otázky a všetky stretnuia vďaka nej sú plné zážitkov, srandy, skvelých produktov. Bioderma naozaj vie, ako sa o blogerky starať :).

A dávam Vám ešte do pozornosti jednu udalosť na FB. Ak by ste sa chceli pridať, ste všetky vítané.

A viete čo ma čaká budúci týždeň? Odratávam minúúúty  a dúfam, že letisko nezaplaví, cesty budú priechodzie a naozaj aj pôjdeme.

Zdroj
Pekný deň

4.6.13

Líčenie inšpirované sadou Photoderm od Biodermy

Ahojte,
celý víkend som strávila vo Vysokých Tatrách. Spolu s ďalšími blogerkami som bola pozvaná na Wellness víkend s Biodermou, kde súčasťou bolo predstavenie nových výrobkov z rady Photoderm.
Počas víkendu sme mali plne nabitý program, na detailné skúmanie produktov som nemala veľmi čas, ale hneď po príchode domov som ich už obhliadala podrobnejšie. Ako prvý som si na testovanie vybrala tónovací fluid Photoderm MAX SPF50+ v svetlom odtieni.

Ako darček sme tiež dostali tričko vo farbách rady Photoderm a ako som sa nad ním vytešovala (pretože je veľmi pekné a príjemné na nosenie :))), napadlo ma líčenie vo farbách typických pre túto sadu. A aby som bola úplne tématická, fluid som použila aj pre toto líčenie.
Fluid je krásne ľahučký, na pleti ho vôbec necítim a som naozaj zvedavá ako sa počas dňa a pravidelným používaním na pleti povyfarbuje. Narozdiel od iných produktov tejto značky je svetlý odtieň naozaj svetlý a relatívne dobre použiteľný aj pre bledšie typy. Aj keď pre snehulienky bude určite tmavší.


POSTUP

Ako podklad som na tvár naniesla Sébium Global. Momentálne máme s pleťou úplne odlišné predstavy ako by mala vyzerať, takže tento produkt sa mi stáva celkom dobrou dennou záchrannou. Pleť zmatní, nedráždi a pomáha liečiť. Po chvíľke som už nanášala samotný fluid. Pri aplikácii treba dávať veľký pozor, pretože je viac než tekutý. Hubka a prsty mi pri aplikácii vyhovujú najviac. Rozjasňujúcim korektorom som doladila niektoré nedokonalosti na pleti. Tú som následne zľahka prepúdrovala. Lícne kosti som vytvarovala pomocou matného bronzeru a zvýraznila lícenkou.

Na celé okolie oka som naniesla zvýrazňujúcu podkladovú bázu. Kým sa na pleti poriadne usadila, vykreslila som obočie. Na pohyblivé viečko som naniesla výraznú sýtu oranžovú farbu, do ohybu oka som zmiešala svetlooranžovú s bledo hnedou. Vonkajšie véčko a dolnú linku som vytvarovala postupným vrstvením a prepájaním tmavo hnedého a čierneho tieňa. Tie som prepojila s bielym matným tieňom, ktorý prišiel do vnútorného kútika a pod celé obočie. Horná linka bola zvýraznená gélovou linkou od MAC (absolútne neprekonateľný produkt) a pre zvýraznenie tvaru oka som vnútornú linku vyplnila čiernou ceruzkou. Na záver som vnútorný kútik zľahka rozjasnila svetlým oranžovo žltým tieňom z paletky.

Na riasy som naniesla dve vrstvy maskary a na pery v dvoch vrstvách a pomocou malého štetca rúž.


POUŽITÉ PRODUKTY

Tvár
Sébium Global (BIODERMA)
Fluid Photoderm MAX SPF 50+, odtieň svetlý (BIODERMA)
korektor Touche Healthy Mix, odtieň najsvetlejší (BOURJOIS)
Púder Smooth Skin pressed face powder, odtieň Translucent (NYC)
Pálený bronzer Terra Cota, odtieň 003 (COSM´ETIKA)
Lícenka Radiant Blush, odtieň Soft Peach (FLEUR DE SANTÉ) 

Oči
Podkladová báza Pure Minerals (ARTDECO)
Minerálny tieň, odtieň Espresso (MARY KAY) - obočie
biely - vnútorný kútik, podobočie
svetlo oranžový, bledo hnedý - ohyb oka
jasne oranžový - pohyblivé viečko
čierny, tmavo hnedý - vonkajší kútik oka
trblietavý žltooranžový- na rozjasnenie vnútorný kútik
Gelová linka Fluidline, odtieň BlackTrack (MAC) - horná linka
Ceruzka na oči 24/7 glide- on, odtieň Zero (URBAN DECAY) - vnútorná linka dolná aj horná
Riasenka Extra Super Lash, odtieň Black Black (RIMMEL)


Pery
Rúž Colorsensational, odtieň 413 Delicate Coral (MAYBELLINE) Malá upútavka na pripravovaný článok z celého Bioderma wellness víkendu :)
Prajem pekný deň a dajte mi vedieť čo Vás okolo seba inšpiruje najčastejšie k líčeniu!


A výherkyňou knižky sa stala Evka! Gratulujem!