10.6.13

TAG: nežijem iba make upom

Ahojte
blogovacím svetom letí teraz tento tag, ktorý sa mi veľmi páči, takže nech sa páči, opäť niečo z môjho (nášho) súkromia. Pridávam Vám aj fotky, môjho manžela, ktorý ma spolu s mojimi kamarátkami fotil na jeden darček. Je to malý backstage, finál Vám ukážem niekedy nabudúce :).
 
Fotky som upravila ja, ale posledná je už po manželových úpravách, nachystaná na tlač.

1. Pozeráš na televíziu? Aká je tvoja obľúbená relácia, alebo seriál?
Doma televíziu máme, ale nie je ani zapojená v elektrike. Už niekoľko mesiacov určite a TV signál v nej nieje už zopár rokov tiež, pretože sme ho cielene zrušili :). Zvykli sme na nej občas pozerať filmy z DVD, ale od kedy máme monitor od PC väčší, sa už neoplatí ani zapínať. Raz za čas si v archíve pozriem 13-tu. komnatu, alebo nejaký dokument, väčšinou iba z ČT. Alebo YouTube, poprípade portály sťahovacieho typu to istia :). Zo seriálov sú u nás v TOP 3: M.A.S.H., Frasier a The Big Bang Theory. The Vampire diaries ma už prešli, ale zaujal Nás veľmi Homeland, ktorý fakt odporúčam, ak máte radi zákulisné politické ťahy, večnú tému terorizmu s psychodrámou  v pozadí.

Základ je nacvičiť správne výraz tváre a všetko dobre nadstaviť :)
 
2. Varíš? Aké je tvoje najobľúbenejšie jedlo a dezert?

Už nejaký ten rok mám vlastnú domácnosť, takže varím. Neprežívam to ale  nejako vášnivo, aj keď dobré jedlo mám veľmi rada. Varím väčšinou iba ľahké jedlá, ktorých príprava nezaberie veľa času a zároveň spadajú do nášho domáceho programu zdravého stravovania. Snažím sa však aby sme najviac jedli jedlo domáce, zdravé a z lokálnych, poprípade slovenských zdrojov. 
Najobľúbenejším dezertom bol tvarohový koláč od maminy, ale teraz sa na špici drží niekoľko rokov Horúca láska (vanilková zmrzlina a horúce lesné ovocie) a jedlá: bryndzové halušky od manžela, segedínsky guláš od maminy a lasagne. Aj keď čo sa týka frekvencie jedenia by to mal byť šalát Caprese, tofu a sója na milión spôsobov, akákoľvek zelenina a akékoľvek ovocie :).

3. Vysnívané povolanie?

V detstve - učiteľka matematiky, momentálne sa mi páči to moje a samozrejme niečo s mojím blogom. Najlepšie učiť ženy sa líčiť, aby sa cítili - krásné - spokojné - šťastné.A tiež testovať kozmetiku a žiť v líčiaco - fotografickom svete. No, už sa v tom vidím :).


4. Ovládaš cudzí jazyk. Akým jazykom by si sa chcela vedieť dorozumieť?

Anglicky sa stále učím, ale myslím, že už sa dohovorím celkom dobre. Rozumiem našťastie skoro všetko (ak ma neprekvapí nejaký vtipný cudzinecký prízvuk). 4 roky som sa učila francúzštinu, z ktorej momentálne občas rozumiem, ale nevydám zo seba ani vetu. Rada by som napríklad vedela po rusky, japonsky, alebo španielsky. Inak si myslím, že mi až tak jazyky veľmi nejdú a učiť som sa ich naozaj musela a musím. Doma cvičím pozeraním všetkého v originálnom znení. Pomohol mi trochu niekoľkomesačný pracovný výlet v USA, ale ešte sa mám čo učiť.

5. Za čo utrácaš v rámci kategórie "pre radosť", keď nie za make up?

KNIHY, KNIHY a KNIHY. Potom kino, zaujímavé sladkosti,jedlá, za šport a veci, ktoré mi nejako ten život obohatia niečím novým a ešte nevideným - ako sú výlety, koncerty a múzeá:). A ešte za kávu!

Paťko s maminkou
 6.  Zoznamuješ sa ľahko s neznámymi ľudmi?

Zoznámiť sa nie je problém, horšie je pre mňa udržať konverzáciu. Nie, že by som nechcela, ale najspokojnejšia a najuvoľnenejšia som v okruhu ľudí, ktorí ma poznajú viac a ja ich poznám tak isto alebo podobne dlho a dobre :).

7. Čítaš knižky, alebo preferuješ internet?

No vzhľadom na blog a tým, že nemáme televízny signál :), viac čítam internet. Nejako sa samozrejme k informáciám z ekonomiky a z domova dostať chcem a na internete sa lepšie selektujú zdroje, pravdivosť a dozviete sa to čo chcete (čiže žiadne vraždy, nehody, škandály  a "výmysly " našich zákonodarcov). Ale aj tak najviac poteší čítanie kníh a klasických novín. Ich vôňam (starým aj novým) sa nič nevyrovná a nikdy ich nič nenahradí :).

18 - mesačný výmyselník, ktorý je ukecaný za tri deti a rozumný aj za 5. Som zvedavá, kedy nás všetkých rozumovo prerastie :)
 8. Čo je tvoja najhoršia a najlepšia vlastnosť?

Otázka ako z pracovného pohovoru:). Najhoršia, že sa často neviem prinútiť robiť veci, ktoré ma nebavia a som schopná robiť tisíc iných vecí, len aby som mohla odložiť to na čo nemám chuť (že by skrytá prokrastinácia?).Občas sa viem celkom slušne samovystresovať, aby som nakoniec mohla zistiť, že veď sa v podstate všetko dá zvládnúť ľavou zadnou, keď sa chce. A ešte viem byť aj klebetná (ale tak zdravo, babsky a iba v okruhu mojich naj kamarátok - ale nie je to pekné :)). No a najlepšia, že mám celkom slušne vyvinuté EQ :).

9. Chodíš sa večer baviť medzi ľudí, alebo máš radšej komornú spoločnosť?

Vzhľadom na moje zoznamovacie schopnosti mi vyhovuje komornejšia spoločnosť ľudí, ktorých dobre poznám.

10. Keby si neblogovala, medzi aké činnosti by si si rozdelila voľný čas, ktorého by potom bolo asi veľmi veľa?
 
Určite medzi tie záľuby, ktoré ma bavia aj teraz (viď bod 5). A viac by som komunikovala osobne, viac sa stretávala s ľuďmi, ktorých mám rada, pretože občas to odfláknem správou, chatom, facebookom a tak by to veru nemalo byť.

jedna z finálnych na tlač


Ak máme niečo spoločné určite dajte vedieť :) 

Pekný deň!

A rada by som bola ak by sa zapojili tieto dievčatá:


16 komentárov:

 1. A já koukám, nešťastná, že má ještě někdo stejný nick jako já a ono jsem to já:-D
  Teda jako učitelku matematiky si tě neumím představit, mě by jsi seděla tak leda na učitelku kreslení nebo češtiny:)) A to samo vystresování mě pobavilo, mám to naprosto stejně, stresuju až do morku kostí, abych pak zjistila, že nakonec vše dobře dopadne, hodně blbá vlastnost..
  No tak teda abych se do toho vrhla:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D si ma rozosmiala, to je milé. Ak by som bola učiteľka kreslenia, tak by mali všetci jednotky už len za účasť, pretože mne na základke kreslenie ale vobec vobec nešlo. Niekedy zistujem, ze asi tu spravnu davku stresu potrebujem, pretoze to mana druhej strane ukludnuje, ze aha, stresujem, dobre to dopadne.

   Odstrániť
 2. Musím ešte spísať TAG s farbami, kde som bola tiež označená a potom sa rada vrhnem na tento:) Okrem samotného článku ma veľmi zaujali tie fotografie, sú úplne krásne! A ďakujem za označenie;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem aj ja a teším sa na tvoje spracovanie.

   Odstrániť
 3. to samovystresovanie máme spoločné! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moc krásně zpracovaný tag - strašně se mi líbí fotky!! J,j na samovystresování mám taky patent :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. @eM, @evie: ďakujem, pozeram ze samovystresovavanie je teraz nejak v mode. Mozme zalozit klub

   Odstrániť
 5. Tá posledná fotka je veľmi podarená :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. tak tú matiku som chcela študovať tiež, ale po druhom ročníku na strednej ma to prešlo :) síce je to teraz chémia :D (ó môj bože :D) ale taktiež by som sa chcela venovať líčeniu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mna prave matematika bavi dodnes, chemia praveze vobec, to je spanielska dedina pre mna, to mi ostavalo vzdy sa len nabiflit, co bolo hotove utrpenie. Tak prajem aby sa ti to raz podarilo a venovala sa tomu co si prajes

   Odstrániť
 7. To je moc hezký článek, dobře jsem se u něj bavila. Učitelka matematiky?? Jsi blázen??:D..ale tak každý má to svoje, já chtěla v dětství být prezidentka:D:D..
  A do prezidentky mám teda hodně daleko:D.. jinak krásné fotky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. wow to je aké super povolanie, byť v detstve prezidentka :D, no matika ma baví doteraz a nebyť toho všetkého okolo tak by som ňou možno ešte stále chcela byť :)
   ďakujeme

   Odstrániť
 8. Pěkný článek a ještě pěknější fotky. Dárek určitě udělá velkou radost!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Darček už radosť urobil, dokonca aj slzy :) a dakujeme

   Odstrániť
 9. Krásne fotky Moni :)
  TAG sme si dovolili ti "ukradnúť" a spraviť ho na blogu tiež, dúfam, že sa nehneváš :)
  Pridávam aj link ak by si si chcela prečítať - http://beautymissfits.blogspot.sk/2014/03/tag-nezijeme-len-make-upom.html
  .BeautyMissfits.

  OdpovedaťOdstrániť