3.11.12

TAG: 11 odpovedí 11 otázok

Ahojte,
Lucifrid ma nanominovala na tento skvelý tag. Ani presne neviem u koho vznikol ale nápad je to skvelý a rada sa zapojím. (poznámka po napísaní celého postu: Toto je asi najväčší súkromný bonz na seba samú, aký som kedy o sebe dala do kopy.... :))

Takže pekne po poriadku.

PRAVIDLÁ
1) povedz o sobe 11 zajímavostí
2) odpovedz 11 otázok od blogerky, která ťa nominovala
3) vymysli 11 otázok pre blogerky, ktoré nominuješ ty
4) vyber 11 blogeriek na nomináciu a informuj ich o nej 
5) neoznačuj tu, ktorá označila teba

1. 11 ZAUJÍMAVOSTÍ

1) Zbožňujem chlieb s Nutellou, najlepšie v poriadnej vrstve a na raňajky a k tomu dobrú mliečkovú kávu. Keď ma prvýkrát manžel videl jesť túto kombináciu pozeral na mňa ako na blázna. Neviem, je to divná kombinácia? Môj brat ju jedával tak isto ... :) 

2) Odmalička som rada tancovala. Už v škôlke som začala chodiť na ľudové tance, neskôr sa k nim pridali aj moderné. Prestala som v sedemnástich rokoch, kedy už som viac a viac trávila čas v Trenčíne, kde som chodila na gymnázium a škola (prvý frajer:)), dochádzanie a aj iné záľuby dopomohli k tomu, že už sa v tom nejako nedalo pokračovať aktívne. Aj ten kolektív, ktorý sme bol, bol už rozlietaný kade tade po školách a prestávalo to byť to pravé orechové. 

Doteraz mi tancovanie veľmi chýba. Keď prídem na diskotéku, už si pripadám ako geriatria a na súčasnú hudbu už sa veľmi nechytám. Teda na počúvanie aj áno, ale ten divný tancovací štýl, ktorí teraz vedú mladé baby je proti mojim morálnym aj estetickým zásadám :). Občas si to vynahradím doma, kedy vypeckujem youtube a šantím po byte. Ale to musím byť sama doma, pretože by to asi manžel nezvládol, keďže väčšinou počúva jazz. A načo sa mi najlepšie vrtí .... no na Rihannu :).

3)  Vždy som bola knihomoľ. Úplny. V okamihu kedy som sa naučila čítať som bola každý týždeň v knižnici (moja záľuba sa rodičmi financovať nedala) a niesla si minimálne sedem kníh. Táto vášeň sa mi trošku zmenšila po strednej škole, ale doteraz sú pre mňa knihy absolútnym relaxom. Pamätám si ako som pred maturitou odovzdávala zoznam prečítaných kníh za strednú školu, na ktorom bolo asi 500 kusov, profesorka vtedy až zmrzla :). 

4)  Nemám rada mľaskanie a žutie žuvačky s otvorenou pusou. Akonáhle je pri mne človek, ktorý niečo takéto robí, vynechávam. Musím ísť preč, alebo sa ozvať, aby prestal. Bohužiaľ. Nemôžem si pomôcť. Nie som vtedy schopná sa absolútne sústrediť na dotyčného a tobôž na to čo rozpráva


5) Mám rada smiech, ale strašne. Rada sa smejem, rada sa bavím a mám rada spoločnosť, ktorá je veselá. Na svete je momentálne tak ako je a preto si už vyberám. Snažím sa nechodiť do spoločnosti, ktorá sa neustále na niečo sťažuje, negatívne naladení ľudia ma vyciciavajú a necítim sa s nimi dobre. Načo si kaziť deň neustálym sťažovaním sa?

6) Toto Vás asi veľmi pobaví. Pamätáte si WS Teleshopping a všetky tie teleshopingy, ktoré chodievali v telke (netuším či teda ešte sú - keď tak dajte vedieť). Tak, keď som mala asi desať rokov, chcela som byť strašne bohatá, aby som si mohla kúpiť všetky tie blbosti, ktoré tam predávali. Fascinovalo ma koľko užitočných vecí sa dá vymyslieť do domácnosti. Toto isté platilo aj pre zásielkové katalógy. Vďakabohu už ma to prešlo :).

7) Veľmi mám rada kukuricu a najradšej v konzerve (značka B.:)) Som ochotná zjesť plechovičku len tak a pridávať ju do každého jedla .... toš sa musím krotiť :).

8) Doteraz som nevyskúšala (okrem jednej vzorky) žiaden BB krém, ani žiaden nevlastním. Tento týždeň som ich intenzívne pozerala v drogérii a na internete, ale nič ma nevie presvedčiť aby som si nejaký zakúpila. Neviem to vysvetliť, ale povedzte mi BB, CC a v mojej hlave sa nerozbliká nič. Normálne sa mi pri kozmetike hneď začnú vrtieť všetky závity.

9)  Nepamätám si čísla. Či už telefónne, dátumy, veky, roky. Číslo na mobil viem iba svoje, nepoznám ani svoje služobné a ani manželove, ani nikoho blízkeho. Ale všetky mám poctivo zapísané, pretože stratiť telefón, tak sa skrátka nedovolám. Jo a ešte si vlastne pamätám 112! Tak isto fungujem aj s dátumami, dokonca si mýlim aj náš svadobný deň a a tak isto aj dátumy narodenia. Čo si nezapíšem neviem, a ak by ste mi boli dlžní menšiu peňažnú sumu, vyhrali by ste, zabúdam :). Našťastie (teda aspoň si myslím) sa vždy všetci ozvali. Ale už si píšem!

10) Mám rozbiehajúcu sa závislosť ceruziek na oči. Za posledné dva týždne som si ich kúpila asi 5 a bohužiaľ ma niektoré oslovili tak, že by som najradšej chcela celú kolekciu ....  ešteže líčim, inak neviem ako by som ich minula.

11) Zbožňujem sladkosti, v rámci chudnúcich etáp som sa im snažila brániť, ale už som si povedala, že niektoré keksíky, čokoládky radšej vycvičím, ako by som si ich nemohla dať :). 

Ak ste sa dočítali až sem, tak gratulujem, pokračujeme odpoveďami na Lucifridine otázky. Na otázkach som sa pobavila už u nej, ešte viac, keď som písala odpovede :).
 
2. ODPOVEDE NA OTÁZKY 
1. Tvůj nejšílenější zážitek (v dobrém)?
Haha, tu som sa fakt pobavila a úplne úprimne, to že som začala randiť s manželom. Celé by to bolo na veľmi dlhý príbeh, ale je to tá najsamsuper crazy vec, ktorá sa mi kedy stala :).
2. Kdyby sis mohla vybrat tři superhrdinské schopnosti, jaké by to byly?
Teleportovanie sa, lietanie a taký ten upírsky super sluch, lebo občas mám pocit, že som hluchá ako poleno ... :)
3. Oblíbený song, při kterém se Ti rozklepou kolena, zamlží oči?

 A presne v tomto prevedení.
4. Největší kosmetická fóbie?
Tenkou ceruzkou nakreslené čierne obočie do ukážkového oblúka (a lá klaun štýl). Bŕŕŕ ...
5. Co nejšílenějšího bys chtěla v životě zkusit?
Toto je tak ťažká otázka pre mňa ... odfarbiť sa na blond? Naozaj neviem odpovedať, veľmi po šialenostiach v živote netúžim a ani nemám potrebu niečo takéto vymýšlať.  Pre mňa je už šialenosť sa rýchlo spustiť z kopca na bicykli :).
 
6. Kdybys mohla cestovat do minulosti a jen jednou, kam by to bylo - doba, místo a případně koho bys tam ráda poznala?
Pamätáte si Annu zo Zeleného domu? Tak presne tam a stretnúť Annu, Gilberta, Dianu .... aj keď to nie je skutočná minulosť, ale páčilo by sa mi tam veľmi.
 
7. Tvoje guilty pleasure? - film nebo seriál
Jednoznačne The Vampire Diaries, myslím, že už som to na blogu aj spomínala. Absolútne mi nemusíte vysvetľovať, prečo je ten seriál nepozerateľný. Ja to viem, ale Damon !!!! Stefana nemám rada a Elena mi príde moc cintľavka. Ale aj tak, nemôžem si pomôcť :).
8. Největší úchylka?
Moje štetce, bez nich necestujem. Za posledných pár rokov, neexistuje deň, kedy by som ich nemala v ruke. Zbožňujem, keď sú čerstvo vypraté, pekne voňajú a štetiny sú jemné a hebké na dotyk ). Podobne som úchylná pri ich výbere, ak mám možnosť, tak ich viem dookola obchytkávať a skúšať ich jemnosť. Tak isto v obchodoch s nábytkom rada zabáram ruku do kobercov ... :). Tak asi mám úchylku na chlpy :D.
A ešte ma napadlo, že akýkoľvek leták, knihu, papier, časopis,zošit, blok musím vždy pri prvom otvorení ovoňať.

9. Jaký dárek by tě dostal tak, že bys opravdu skákala radostí a zbořila barák?
Už som tak raz podobne skackala, keď mi manžel podaroval paletku Naked, čo som teda nečakala ani v najtajnejšom sne a tak isto pri knihe, ktorú napísal pre mňa. Je originál vydaná v jednom exemplári, dostala som ju na Vianoce a vtedy som sa rozhodla, že ho chcem za muža :). Ale momentálne by som asi zbúrala barák pri tomto (ale bez tej ružovej stoličky):


10. Nejstrašnější film? Takový, že by ses radši zabila, než ho vidět znovu?
Tak taký naozaj nemám. Aj som poctivo rozmýšľala, ale nenašla som žiaden. Možno .... hoši guten tag, tento film som videla asi tri krát, nie vždy viac ako 10 minút. Nedokážem ho dopozerať.

11. Co na sobě máš nejvíc ráda (jedno zda vlastnost nebo kus těla)?
 Najradšej mám na sebe oči a čo sa týka vlastnosti, asi schopnosť počúvať.


Hotovo! Tento tag je už tak rozšírený, že vymýšľať otázky už nebudem, tak isto označovať ďalšie blogerky. Ak sa chcete ešte zapojiť, v kľude sa pridajte, budem rada a zaujímavosti z Vášho života si prečítam strašne rada. V kľude mi píšte aj odpovede sem do komentárov, Lucifridine otázky sú fakt super.

  

32 komentárov:

 1. WS Teleshopping je naprosto dokonalá záležitost! A s Horstem :-)!!! Pořád běží - ráno, dopoledne, odpoledne, večer... jen stačí mít štěstí a najít, mě v tomhle zachraňuje Nova Cinema a slovenské programy :-)
  Jinak perfektní suma sumárum :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj Horst tam este stale je :D odpadavam smiechom :D o musím si to nejako vychytať a vrátiť sa do detských liet :) a ďakujem, som sa aj potrápila, kým som to ako tak spísala :)

   Odstrániť
 2. Kráásný článek :)) Strašně mě zajímá to seznámení s manželem :D :D To jsi to pěkně načla a podpořila zvědavost :))
  A ten kosmetický koutek je krásný, to bych asi taky zbourala radostí dům :))
  Opravdu se ti to moc povedlo :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. už som fotku kozmetického stolíka ukazovala manželovi, takže čakám :) a ďakujem a historku o začiatkoch možno niekedy inokedy :)

   Odstrániť
 3. Krásný článek. Vypadá to, že máme mnoho společného.
  Jsem také neuvěřitelná knihomolka, když jsem byla menší tak jsem přečetla klidně 2-3 knížky za týden. Bohužel kvůli škole to nyní už moc nestíhám.
  Chleba s nutellou (a tlustou vrstvou)je má největší pochoutka. A s bílým kafem - proč ne :)
  Kukuřici bych také mohla jíst stále.
  A teleshopingy stále běží. I já jako malá si řikala, co všechno si koupím - od vysavačů přes nože či struhadla :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mna fascinovali a tie sakle na oblecenie, matrace, vselijake depilacne zalezitosti :)

   Odstrániť
 4. hehe, ja som tiež knihomoľ, vraj som sa naučila čítať už v 4 rokoch, chodila taká relácia- Koleso šťastia a tam sa otvárali písmenká a podľa toho som sa to učila. mala som však potom v prvom ročníku problém, lebo som sa strašne nudila a vyrušovala a rozčuľovala sa, keď niekto nevedel prečítať nejaké slovo a ja som mala prejdený celý šlabikár aj odzadu. našťastie ma učiteľka pochopila a tak som si nosila knihy, čítala si ich na hodine a na konci hovorila učiteľke obsah, kým ostatní sa učili čítať.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. wow, šikovnica, relaciu si pamatam, ale tá už chodila, ked už dlho vedela citat :) aspon ze si mala fajn p. ucitelku :), to sa casto nestava

   Odstrániť
 5. Tak to je super článek,moc jsem se pobavila:)a jsem docela překvapená kolik je tu knihomolek:)já patřím mezi ně:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. prekvapená som aj ja, pretože nemám dojem z ľudí okolo mňa že by nejako veľa čítali, ale super, že aspoň tu sa nás kôpka zišla :)

   Odstrániť
 6. zaujímavé veci
  6) nem=a chybu ;DDD

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tak tento tag ma veľmi baví, už som bola aj ja označená pokračovať, tak keď bude čas tak možno spácham článok :) Fakt super si to vyplnila(napisala), nasmiala som sa viac než dosť :) Zas vieme o tebe viac pikošiek :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. prečitala som to cele monika...to svedčí o niečom nie? :D super!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Haha teleshopping mě taky jako malou strašně fascinoval, Horst je legenda s tou svoji náušničkou :D A kukuřici taky můžu a jsem schopná celou tu plechovku na posezení sníst. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. och bože, na náušnicu som úplne zabudla :) a som rada, že nie som sama, lebo v mojom okolí som tuším sama :)

   Odstrániť
 10. WS teleshopping som dnes zahliadla na "Dajto" hned som si spomenula na teba :) inak super tag :) zisťujem že toho máme veľa spoločného ;) Missy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dajto, to nie je ten super kanál, kde majú ten vyzliekacie šporotvé správy, alebo niečo také? Tie "moderátorky" ak sa to tak dá nazvať sú hrozné ... Joj tak to sa teším na nasledujúce stretnutie, určite si budeme mať veľa čo povedať :)

   Odstrániť
 11. Veľmi pekný článok, v mnohom som sa našla, hlavne návrat do minulosti za Annou zo Zeleného domu úplne dostal, toľko spomienok na detstvo, dychvyrážajúce :) A príbeh o tom, ako ste sa s manželom stretli ma zaujíma, ako každú zvedavú ženskú :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. k Anne ma priviedla moja babička, prečítala som všetky diely- aj tie nové asi tri krát a je to proste román môjho detstva, som rada, že niekto zdieľa podobné pocity ako ja :)

   Odstrániť
 12. S pětkou naprosto souhlasím, mám ráda smích a veselou společnost a už se nestýkám s lidmi, kteří mě nějakým způsobem vysávají.

  Taky jsem ještě nevyzkoušela žádný BB krém, ani ve vzorku.

  A taky jsem jednu dobu měla ráda kukuřici v plechovce :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak s BB krémami si na tom ešte lepšie ako ja :) Som rada, že nie som sama :D do tej kukurice asi niečo návykové pridávajú, lebo to sa nedá nedať si :D

   Odstrániť
 13. Ahoj ráda bych tě pozvala na svůj blog :)
  http://kosmetikaprozeny.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Hezky jsem si početla :) Mám ráda, když se dozvím o blogerkách, které ráda čtu, něco nového. A stejně jako u Dashulky, i u tebe to bylo příjemné, jsi mi povahou sympatická. Líbí se mi pozitivní naladěnost, nesnášenlivost chronických negativistů a knihomolství. Annu jsem taky hrozně ráda četla, díky za připomenutí, ty příběhy mě bavily:)
  Verunka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, ze ta to potesilo, Anna je klasika a rozmyslam ze cez vianoce sa znova vrhnem na tieto knizky, taka pekna nostalgia :)

   Odstrániť
 15. mňam ten chlieb s nutelou si viem predstaviť. a mliečková káva - tak takú pijem každé ráno ale namiesto chlebíka s nutelóu si dávam chlebik s pravým maslom - mnááám.. každý den.
  http://stylzeny.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. maslo veľmi nemusím, ale určite máš pri tom podobné pocity ako ja :) taká dobrá ranná pohodička :)

   Odstrániť
 16. :o) Moc pěkné. Teda ten koutek, přemýšlím, že si nechám vyrobit kosmetický stolek, chce to už něco pořádného:o) Čerstvý chleba s nějakou dobrotou a kukuřice jsou BEST:O)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. skúmala som sortiment na Slovensku a zacinam prudko uvazovat, ze by nebolo od veci, takéto niečo si dať skor vyrobit, lebo ponuka je velmi chudobná

   Odstrániť