9.3.12

Sensibio DS+ Moussant recenzia

Dnes Vám predstavujem druhého parťaká pri každodennom čistení pleti (o prvom tu). Sensibio DS+ Moussant je redší gel, určený na jemné čistenie pleti pre podráždenú, začervenanú a šupinatú pokožku.


Tento zľahka penivý gél používam hlavne večer na dôkladné očistenie od zbytkov make upu, potom už pleť dočistím s micelárnou vodou. Je hypoalergénny, bez parfumu, konzervačných látok, mydla a detergentov (látka, ktorá sa používa pri čistení ropných škvŕn, využívaná na odmasťovanie, napr. v saponátoch). 

Už v článku o micelárnej vode som spomínala moje večne nekončiace trápenia s pleťou. Mastná pokožka, šupinky (aj keď som hydratovala), ľahké začervenania, podráždenia. Toto všetko sú niektoré z príznakov seberoickej dermatídy, ktorá sa v súčasnej dobe vyskytuje často nie len u detí, ale aj dospelých a ktorej som hrdou majiteľkou aj ja. Pravidelným používaním, som sa týchto všetkých príznakov zbavila a konečne sa môžem pýšiť pleťou hladkou, farebne zjednotenou, bez šupiniek a začervenaní, mastnotu som zredukovala tak na 20% oproti minulosti. Prvé výsledky, prišli už po pár dňoch a v súčastnosti ma chytá mierna panika, keď si ju na cestách zabudnem :). Gél obsahuje aj  patentovaný komplex "Toleridine", ktorý zvyšuje odolnosť citlivej pleti.

Na obale som našla informáciu o vhodnosti tohto čistítka aj na holenie, takže som manžela zapojila do testovania a tu sú prvé skúsenosti: Gél nie je dostatočne penivý na holenie, takže treba žiletku používať rýchlo, ale inak gél pokožku nedráždi a zostáva jemná, bez začervenaní. 
Osobne som ho však na holenie neskúšala, príde mi to škoda :). Balenie má 200ml a po mesiaci pravidelného používania som v slabej prvej štvrtine.

Aby ste balenie otvorili, musíte odstrániť tento patentík, ktorý by sa mohol používať všade a zamedzilo by sa tak otváraniu všetkého možného kade tade, myslíte si že je to tak ťažké podávať všade testery?
Moja pleť ma už tak hnevala, že ma prechádzala akákoľvek chuť sa líčiť aj do práce, vďaka týmto dvom zázrakom už som príkladná blogerka, nalíčená vždy a všade :D. Takže odporúčame celá rodina!8 komentárov:

 1. vyzerá dobre a to otváranie tiež...aspoň máš istotu:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. docela jsi mě nadchla, asi si ho pořídím! :-)
  otvírání je super, aspoň si domů nepřineseš jen půlku a ještě zapatlanou od nějakých čuňat, který musí do všeho strkat nos... :-) klidně bych to zavedla na všechno! :-)

  mujfialovysvet.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak to bych mohla zkusit. Podle popisu bych řekla, že mám podobně strašnou pleť:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. musím zkusit,mám z této řady micerální vodu a ta je skvělá,tak zkusím i gel!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Michelle: presne tak :)
  Mar: uplne suhlasim!:)
  Blongie007: za pokus nič nedáš, seberoicka dermatitida je naozaj častým javom, málo kto však o nej vie. U niekoho je sprevádzaná práve mastnotou pleti a preto to často vedie k chybnej diagnostike pleti. Tiež som odmastovala ako blázon a pri tom pricina bola niekde uplne inde ...
  gabuska82: skús a určite daj vedieť, či pomohlo, gél na to ako dlho vydrží, naozaj nie je drahou polozkou

  OdpovedaťOdstrániť
 6. tu seberoickou hnusobu mám asi v hlavě, je to červený, rozškrabaný a padá to jako lupy, ale lupy to nejsou. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ach. teraz neviem. micerálku kupujem asi sensibio, ale neviem či tento gél alebo zo zelenej rady:/ mávam totiž začervenanie pleti, ale zároveň občas akné. nevieš poradiť?O:)
  tento gél ti zaberal aj na akné? aj na rozšírené pory?

  OdpovedaťOdstrániť
 8. momentálne mám problém s identitou: dobrý nick! a k otázke: Zelenú vyskúšanú nemám, iba ružovú, tá je jemnejšia a pleť mi čistí v spolupráci s týmto gélom tak, že akné mi vzniká minimálne. Na rozšírené póry používam sérum Sebium Pore Refiner a až na to hydratačný krém. Chystám sa na vyskúšanie pílingu zo zelenej rady, ten by mal práve fungovať aj na tieto veci, dám potom vedieť :)

  OdpovedaťOdstrániť