16.1.12

Večerné líčenie Tyrkysovo čierne

Večerné čierno - trblietavo tyrkysové plesové líčenie. Na fotografii asi veľmi trblietky nevidieť, ale v skutočnosti som svetielkovala na všetky strany :).

POSTUP
V prípade plesového líčenia treba na oči nutne použiť podkladovú bázu. Aj keď sa Vám možno viečka nemastia, pri tancovaní, je viac než pravdepodobné, že sa spotíte. Ja som naniesla dve. Do okolia celého oka a tiež zvýrazňujúcu na pohyblivé viečko.
Začala som vykreslením oka a ohybu. Nad ohyb oka som rozmazala svetlejší hnedo-šedý tieň, do ohybu, vonkajšieho kútika a na dolnú linku oka, prišiel o stupeň tmavší v dvoch vrstvách. Rozmazala, po každom nanesení. Naň som naniesla čierny matný tieň.

monicainessence blg, kozmetika, slovenský blog, beauty

Do vnútorného kútika som naniesla matný biely tieň.
Na pohyblivé viečko prišiel matný tyrkysový a naň trblietavý tyrkysový tieň. Opäť rozmazala (vie niekto poradiť, ako napísať pútavo postup na líčenie, veď stále opakujem slová :)).
Celú vnútornú sliznicu oka som vyfarbila čiernou ceruzkou a naniesla gelovú čiernu linku na hornú linku. Spravila som ju hrubšiu, pretože robila podklad pod strieborno čierny trblietavý tieň, ktorý som bohato naniesla presne na linku a do vonkajšieho kútika. Vonkajší kútik, som ešte jemne rozmazala smerom k vnútornému kútiku oka, tak aby sa trblietala aj oblasť nad ohybom oka. S trblietkami narábajte veľmi opatrne, aby ste si zbytočne nepotlačili oči, ak máte viečka podobné ako ja :)
Na záver naneste čiernu objemovú špirálu aspoň v troch vrstvách. Odporúčam verziu waterproof (nie waterresistant), ktorá aspoň mne vždy dobre drží vytočené riasy. Alebo aplikujte umelé mihalnice. 

monicainessence blg, kozmetika, slovenský blog, beauty


POUŽITÉ PRODUKTY

Podkladová báza:   
Eyeshadow Primer poiton (URBAN DECAY)
ESB01 Eyshadow Base White (NYX)

Tiene:
Vnútorný kútik, ohyb oka, dolná linka: Paleta 88 warm palette: biela matná, tyrkysová trblietavá, tmavo a svetlo hnedo-šedá, čierno-strieborná trblietavá a čierna matná (EBAY)
Viečko: 96 palette: tyrkysová matná - 7. stĺpec na paletke,piaty od spodu (ZOEVA)

Korektor:
Age Vitality 002 Sand (ASTOR)

Špirála:
Volumissime , odtieň Black ( L'ORÉAL) 

Linka:
24/7 glide - on, odtieň ZERO (URBAN DECAY)
Fluidline eye-liner gel, odtieň Blacktrack (M.A.C.)

Dúfam, že som potešila účastníčky giveaway, ktoré sa na plesové často pýtali. Do pozornosti dávam FACEBOOK, kde nájdete každý deň debaty o všetkom možnom a zaujímavé odkazy.8 komentárov:

 1. Krásne, podarilo sa ti to :) Mám veľmi rada túto kombináciu farieb.
  http://mynewbeautybook.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Licenie vyzera dychberuco, len skoda, ze ho uplne nevidno, privitala by som aj foto uplne zavreteho viecka, nech mam lepsiu predstavu ;) a myslim, ze postup by tiez obohatili nejake fotky, aj ked viem, ze to nie je najlahsie, fotit sa pocas licenia..
  Nikavero

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) snažím sa pridávať aj také, ale nie vždy si spomeniem. ďakujem za pripomenutie, budem sa snažiť nezabúdať.
   Fotiť postupy líčení chcem, ale nie na sebe, zrkadlovka s externým bleskom váži celkom dosť a nedá sa to :) Ale ak budem mať objekt, ktorý s fotením nebude mať problém, niečo určite nafotím :)

   Odstrániť
 3. Moc pěkný tvar stínů! Sluší ti to!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tz tyrkysova je krasna!

  www.mysweetstrawberries.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. mám ráda výrazné líčení a tohle je perfektní :)

  OdpovedaťOdstrániť