8.12.11

Vianoce s knihou 2011

Čitate ešte knihy? My áno, a veľa. A práve Vianoce sú obdobím, kedy nám do knižnice pribudnú nové kúsky. Tak som sa rozhodla Vám spísať zopár tipov, ktorými pravdepodobne spravíte niekomu radosť.
Zámerne som sa vyhla "ťažšej" literatúre, pretože trafiť sa do vkusu intelektuálnejšími knihami, býva občas veľmi ťažké.

Obrázky aj ceny sú z internetového kníhkupectva ABCknihy.sk, v ktorom nakupujem najčastejšie.

NIGELLA EXPRESS (Ikar)
Samú seba označujem ako "žienku domácu v zábehu", takže táto kniha je ideálnym darčekom, pre niekoho, kto má málo času, stále ešte menej skúseností, ale chce sa naučiť variť kvalitne a rýchlo.

11,44 €

Jiří Kulhánek: VYHLÍDKA NA VEČNOST (Crew)
Kulhánek je česká klasika a myslím, že akoukoľvek knihou od neho musíte potešiť každého muža, kto má rád science fiction a akčné filmy. Keďže manžel je fanúšik, mám ho prečítaného v rámci rozšírenia obzorov a ak máte  sci - fi sklony ako ja, poteší aj Vás. Je fakt dobrý a zlupnete ho jedným dychom :)

 13,63 €

Ducret Diane: ŽENY DIKTÁTOROV (Jota)
Čo si budeme hovoriť, takmer za každým úspešným mužom stojí jeho žena. Ženy diktátorov sú fascinujúcim opisom životov mileniek a manželiek veľkých diktátorov. Sexualita vládne dnešným svetom, a vďaka tejto knihe zistíte, že je hybnou silou a že muži nás skrátka k životu potrebujú (ale veď to samozrejme aj my ich :) ).

13,03 €

Hašková Blanka: ŠLABIKÁR DETSKÝCH ÚČESOV (Eminent)
Vhodný darček pre každú malú parádnicu. Ak máte malú sestru, neter alebo dcéru, bude Vás za túto knižku zbožňovať :)
10,28 €

Briggs Margaret :PRÍRODNÁ KOZMETIKA (Fortuna Libri)
Touto knihou obdarujem asi seba samu. Mám ju založkovanú už dlhšie, po všetkých krémoch je načase vyskúšať aj niečo iné a prečo nie zrovna prírodné a ekologické.

6,31 €
Jozef Karika: V tieni mafie (Ikar)
Opäť vhodný darček pre ocka, manžela, starého otca. Popisy mafiánských praktík, korupcie a obchodov s bielym mäsom Vám ich zamestnajú aj na celé sviatky.

8,72 €

Henderson Veronique: JAKÁ BARVA MI SLUŠÍ (Vašut)
Ako poslednú som vybrala túto knihu. Všimla som si ju na stránke Módneho pekla. Nájsť vhodné farby, hodiace sa k Vám, je pre laika hotová veda, tak prečo si nezobrať na pomoc zrovna túto knihu. A možno s ňou vhodne poradíte aj svojej drahej polovičke.
12,23 €

Aké knihy kupujete vy? Zaujali Vás tieto?
Článok nie je reklama na žiadnu z kníh ani kníhkupectvo.6 komentárov:

 1. Ako darček pre otca odporúčam od Jozefa Kariku rovno celú trilógiu :-) Záleží samozrejme na rozpočte na Vianoce, lebo by vyšla už asi cca 30€. Alebo aspoň prvé dve - sú veľmi drsné, realistické a tvrdé, tretia je už tak trochu hyperbola na štýl amerického akčného filmu, ale kto nie je konzervatívny, v pohode to zvládne ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. jéj, tú Nigellu som dostala minulé Vianoce:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Aneta: dakujem za odporucanie, povodne som chcela kupit iba jednotku, ale asi dam vsetky tri, alebo postupne :) a "asi cca" sa mi páči! to je ako najoptimálnejší :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Michelle: a si s nou spokojna? vyuzivas ju?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Aaach Kulhánek to je moje láska :)

  OdpovedaťOdstrániť