12.12.11

Kniha Georges Demichelis: Make-up cesta ku kráse (recenzia)

Ďalšou knihou v mojej zbierke je od profesionálneho maskéra G. Demichelis-a.
Je písaná v českom jazyku a obsahuje 13 kapitol venujúcich sa jednotlivo produktom, ktoré bežne používate pri líčení. Začína podkladovými bázami, končí tuhými púdrami.

Každá kapitola je rozdelená na podčasti:
- opis, výber a spôsob nanášania produktu,
- ďalej v každej nájdete obrázkový postup ako každý produkt nanášať
- záver každej kapitoly patrí "Kúzlam profesionála", ktoré obsahujú zhrnutie celej kapitoly. Tu by ma zaujímalo, že na čo je to dobré, keďže veľkosť písma v knihe je veľká, medzery tiež a informácie zo štyroch strán nasekáte na stranu a pol, v tom lepšom prípade.

V kapitole o tuhých make-upoch som zažila malé Déjà vu, keď som na stránke objavila dva úplne identické 12 riadkové odseky. By sa to dalo prehliadnúť, ale na tej stránke sú iba tie dva odseky. Tajne dúfam, že je to len omyl v mojej knihe a pozdravujem grafika :) 

monicainessence, blog, slovenský blog, kozmetika, líčenie, knihkupectvo

monicainessence, blog, slovenský blog, kozmetika, líčenie, knihkupectvo

monicainessence, blog, slovenský blog, kozmetika, líčenie, knihkupectvo

Kúpila som si ju za 10,47 € na abcknihy.sk. Má pevnú väzbu, 145 strán a veľkosť A5 (pre mňa nedostačujúce, kvôli fotkám.). Na to, čo kniha obsahuje je podľa mňa drahá. Ak nemá budúca majiteľka ani šajnu o dekoratívnej kozmetike, môže pre ňu byť táto kniha vhodná a nájde v nej základný prehľad k líčeniu. Ak ste v líčení trošku zbehlé, bude pre Vás táto kniha len zopakovaním toho, čo už dávno viete a robíte. Sklamaním je kapitola o štetcoch, ktorá tvorí až jednu stranu z celej knihy. Aby som ale knižke úplne neubližovala, našla som v nej zopár užitočných tipov. Tie sa dajú pravdepodobne vygoogliť, takže za 11 €, sú to  "veľmi cenné" informácie.

 Poznáte túto knižku? Máte s ňou rovnaké skúsenosti ako ja?


10 komentárov:

 1. keď som si ja vyberala knihu o makeupe, snažila som sa nájsť aspoň aký taký obsah, ukážky z knihy a podobne.. táto ma veľmi nezaujala, ale po tejto recenzii som rada, že ma to predsa len akosi nezlákalo :D (ostala som pri Krásnej tvári- na postupy ja veľmi nie som, skôr som bola zvedavá na to tieňovanie a podklady, tak preto táto :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nepoznam, ale fakt, format A5 nie je velmi vyhovujuci pre tento typ kniziek. Ked uz, tak krasne velke fotky.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nina: pred kúpu tejto knižky som tiež pátrala, a našla som pozitívnu recenziu vo francúzštine, tak som to riskla. Poučenie: neveriť francúzskym blogerom :D Krásna tvár je krásna kniha, hlavne fotkami a spôsobom premien, ale na naučenie neviem, skôr ako inšpirácia :)
  Lučiak: presne tak! ked už pozerám make up, tak vo veľkom :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. dik za upozornenie, apson viem an co nemam vyhadzovat peniaze

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bellatrix, radšej v tej cene si kúp niečo iné ,alebo knihu ktorá nie je tak strašná ako táto. Celá knižka vyzerá ako jedno veľké Ctrl+C a Ctrl+V :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. skutočne dakujem za upozornenie :)
  pekný blog

  www.karissaworld.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. By ma porazilo! Najviac ma rozosmiala veta : "V kapitole o tuhých make-upoch som zažila malé Déjà vu, keď som na stránke objavila dva úplne identické 12 riadkové odseky." Tak ako... nemám slov :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Zuzankita✝K.: nie je za čo :)
  Lienka: no, a to som si chvílku myslela, či som pri zmysloch,väčšinou čítam večer v posteli, tak to mi už mierne nedochádza občas :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. ja som ju mala v rukach asi pred mesiacom a nezaujala ma uz len preto, ze mam rada, ked to, co je napisane je aj obrazkovo zdokumentovane, v tejto mi chybali obrazky a aj text bol taky chudobnejsi. Ale v jednom mesacniku som citala rozhovor s Ivou Fruhlingovou, ktora je na titulke a ta si autora nevedela vynachvalit...

  www.mysweetstrawberries.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 10. ano ten rozhovor som citala aj ja a tiez som bola prekvapena ake chvaly, no asi som narocnejsia, alebo neviem :)

  OdpovedaťOdstrániť