9.11.11

Paleta korektorov Zoeva Cream Concealer recenziaNa začiatku písania tejto recenzie som nevedela ktorým smerom sa mám ubrať, či spraviť recenziu spojenú aj s vysvetlením používania jednotlivých odtieňov, alebo sa venovať iba produktu ako takému. Rozhodla som sa pre druhú možnosť a o teórii farieb, používaní korektorov (resp. o rozdieloch medzi "concealer" a "corrector"), využitie odtieňov a pod. bude v budúcnosti pravdepodobne samostatný článok. 

OBJEDNÁVKA

Paletu si môžete objednať na stránke slovenskej Zoevy tu za 17,95 €. Ponúkajú ju pod názvom "Korekčná make-up paleta".


OBAL

Obal je rovnaký ako v predchádzajúcich recenziách paletiek od Zoevy. Udržuje sa ale ľahšie, keďže produkt nie je práškový a neukladá sa kade tade. Súčasťou balenia je aj štetec, ktorý k tejto palete nepoužívam, lepšie sa mi s ním aplikujú tekutejšie korektory, resp. nie tak hutné ako tieto.

Netto váha: 51,2g     Rozmery palety: 23,0 x 10,3 x 1,2 cm       Priemer téglika: 26/36 mm

ZLOŽENIE/ INGREDIENTS: - Krycie krémy/Concealer - Hydrogenated Polyisobutene, Polymethyl-silsesquioxane, Ethylhexyl Palmitate, Polymethyl Methacrylate, Talc, Petrolatum, Microstalline Wax, Beeswax, Sorbitan Oleate, Tocopheryl Acetate, Propylparaben. [+/- Mica, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77007, CI 77288, CI 19140].


ODTIENE
Lepšie vystihuje produkty v palete názov zo stránky Zoeva "Korekčná paleta", ako originálny názov. Je tu 20 odtieňov na korekciu a kontúrovanie tváre. Väčšie tégliky sú s ružovým aj žltým podtónom. Preto trafiť odtieň pokožky naozaj nie je problém. Sú tiež vhodné aj na kontúrovanie tváre a slúžia na prekrytie farebného korektoru. Osmička produktov vpravo sú farebné korektory na korigovanie kruhov pod očami, cievok, začervenaní a pod.
Produktu stačí naniesť veľmi málo, sú dostatočne pigmentované.
Paletu využívam hlavne na večerné líčenie (alebo k foteniu) a čo je dosť podstatné pre normálnu, mastnú a/alebo zmiešanú pleť. Aplikujem na prst a vklepkávam, najčastejšie prstom, do pokožky ako prvý farebný korektor, naň korektor v odtieni pokožky, potom make up. Dvojitú aplikáciu (pred aj po nanesení make up-u) vykonávam, až keď je naozaj zle.
Korektory sú tuhé, vidieť to na ruke (nižšie) a ich zapracovanie musí byť veľmi precízne a dôsledné.Čím viac paletu otváram, tým sa ťažšie produkt nanáša. A aj keď sa snažím poctivo ju zatvárať, pomalému vysychaniu sa asi nevyhnem. Paletu mám od jari t.r. a na "väčších téglikoch" je zmena konzistencie citeľná najviac.
  

ZÁVER
Paletu som si primárne zakúpila na líčenie druhých, vzhľadom na širokú ponuku odtieňov a cenu. Pre seba ju využívam občasne až pri kompletnom líčení na večer (aj kontúrovanie tváre), k foteniu. Pokiaľ sa často líčite a neustále potrebujete zakryť niektoré nedokonalosti, paletka je veľmi dobre využiteľná. Počas roka pokožka tváre bledne alebo opálením získava iný odtieň a preto sa dá paletka dobre nakombinovávať. Ak máte bezproblémovú pokožku a potrebuje len občas niečo zakryť je ju zbytočné kupovať, nevyužijete ju celú a môže Vám vyschnúť skôr, ako by ste čakali.

Používate aj vy podobné paletky? Alebo si kupujete korektory jednotlivo?3 komentáre:

 1. zrovna jsem to opravovala, než jsi napsala komentář
  vždy překopírovávám starou konstrukci recenzí :D a občas neopravím cenu :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hi there, lengthy ago i opted on a subscriber list
  upon some website marketing weblog and from now on I actually
  continue to keep having lots of electronic mails within my mail that this pretty much
  wrecked this particular email. As well as the unsubscbribe weblink can not work
  sometimes. Can you being a digg advocate myself what to do, since I
  would personally like to help keep this kind of e-mail address.
  Here is my weblog :: Treating Genital Warts

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dang, I just now came into a good in addition to extensive remark, but when I used in order
  to post the idea our Internet Explorer crashed.
  Maybe it was in some manner saved or maybe do I need to redo them?
  My web site :: Genital Warts Natural

  OdpovedaťOdstrániť