10.11.11

Večerný makeup s Mary Kay

Ani mňa neobišli kozmetické poradkyne Mary Kay a zopár výrobkov nájdete aj u mňa. Dnešné líčenie som vytvorila iba pomocou tejto značky. Je to večerné tmavé slávnostné líčenie (niekto by nazval aj smokey eyes :) ) a je čas stužkových, snáď sa bude hodiť.

monicainessence, blog, kozmetika, mary kay

Na celé oko som naniesla korektor, zapúdrovala a na viečko naniesla podkladovú bázu. Tú som ešte zľahka prepúdrovala. Na hornú, dolnú linku a celé pohyblivé viečko prišla čierna ceruzka - ako podklad pre tiene. Štetcom na roztieňovanie som ju rozmazala v ohybe oka. Na celú spodnú linku a nad ohybom oka som naniesla šedomodrý trblietavý tieň, opäť roztieňovala. Na celé viečko a do vonkajšieho kútika, cez ohyb oka, smerom k vnútornému kútiku bol aplikovaný čierny matný tieň a spojený blending štetcom (na tieňovanie) s šedomodrým trblietavým (ten prišiel aj vnútorného kútika a do prvej tretiny pohyblivého viečka). Pod obočie prišiel bledunkoružový tieň, dáte špirálu aspoň v dvoch vrstvách a je hotovo.
 (Pozn. na fotografiách nie je dostatočne viditeľný modrý odtieň šedej )

Líčenie je to jednoduché, nenáročné na čas, tým že dáte pod tiene ešte matnú čiernu ceruzku predĺžite ich životnosť na nekonečno :) Treba len dodržať dve zásady: nasledovať prirodzený tvar oka a kontrolovať predĺženie vo vonkajšom kútiku oka, aby nebolo nakreslené veľmi nízko a oko nezačalo opticky padať.

monicainessence, blog, kozmetika, mary kay
monicainessence, blog, kozmetika, mary kay

POUŽITÉ PRODUKTY 

Podkladová báza:
Eye Primer (MARY KAY)

Púder:
Mineral Powder foundation Ivory 2 (MARY KAY)

Tiene:
Čierna - Coal, Bledoružová - Sweet Pink, Trblietavá šedomodrá - Steel, Obočie- Šedohnedá Espresso
(MARY KAY)

Korektor:
Concealer Ivory 2 (MARY KAY)

Špirála:
Ultimate mascara (MARY KAY)

Linka a podklad:
Eyliner Black (MARY KAY)

Aké máte skúsenosti s touto značkou? Máte od MK niečo? 

7 komentárov:

 1. wow, to je nádherné! miluju tmavé líčení

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Od MK nic nemám, ale velmi jsi mě inspirovala a určitě něco zakoupím. Nádherné líčení, jsi velmi velmi šikovná !

  http://zuzizuzana.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásné líčení, jen škoda že já bych v tom asi vypadala divně. Od MK nic nemám, ta paní co mi to nepokrytě vnucovala, mě naprosto odradila. Vím jen, že jsou od nich hodně vychvalované odličovací přípravky.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mám ráda tmavé líčení. Nádhera!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ZuziZuzana:
  Ďakujem za pochvalu. Niektoré prípravky majú fajn. Tiene sú niekotré veľmi pekne pigmentované. Napíšem zoznam ak by si chcela :)
  Limett:
  áno, je to trochu tmavšie líčenie, al nie je problém si ho odlahčiť napríklad. MK odličovacie prípravky sú dobré, ale podobné a lacnejšie sa dajú aj bez problémov nájsť v drogériach. Na kozmetické poradkyne treba mať asi šťastie. Natrafiť naozaj na odborníčku je problém, keďže ide o predaje, že :)
  Shaki: ďakujem! Aj ja!

  OdpovedaťOdstrániť